Osiem sposobów, jak zwalczyć zimową depresję

Osiem sposobów, jak zwalczyć zimową depresję

Rozjaśnij chłodne, szare, zimowe dni przy pomocy naszych ciepłych i przytulnych pomysłów.

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie zimą przeważają chmury i deszcz, to na pewno zimowa depresja nie jest Ci obca. W tym roku nic takiego Cię nie dopadnie. Oto osiem podpowiedzi, jak się rozchmurzyć i być uśmiechniętą.


1. Zorganizuj domowe igrzyska olimpijskie


Zbierz przyjaciółki, zagrajcie w wasze ulubione gry z dzieciństwa lub wypróbujcie nowe gry planszowe.


2. Zrób coś sama


Niezależnie od tego, co Cię szczególnie interesuje, rozwiń sferę swoich zainteresowań i zajmij się upiększaniem swojej garderoby: zrób sobie interesującą biżuterię i ozdób trampki lub jeansy ćwiekami.


3. Napisz opowiadanie


Oczywiście, że potrafisz to zrobić! Spotkaj się z jedną lub dwiema przyjaciółkami i napiszcie opowiadanie o miłości, nastoletnią sagę lub opowiadanie z elementami grozy. Przydarzyło się wam ostatnio coś śmiesznego lub strasznego? Napiszcie o tym.


4. Poukładaj rodzinne zdjęcia


Większość osób nie ma czasu uporządkować rodzinnych fotografii. Może się tym zajmiesz? Poukładaj zdjęcia według osób na nich występujących, wakacji, wieku. Oznacz każdą fotografię datą i imieniem osoby, która na niej występuje. W ten sposób stworzysz bezcenną pamiątkę rodzinną.


5. Czas na maraton filmowy!


Obejrzyj wszystkie filmy ze swoim ulubionym aktorem! Daj się ponieść klasyce. Zobacz jeden lub dwa zagraniczne filmy. Nic tak nie uspokaja duszy i nie rozgrzewa serca w zimowy weekend jak filiżanka herbaty i dobry film!


6. Eksperymentuj


Poeksperymentuj trochę! Zbuduj wulkan, pobaw się magnesami, zbadaj, jak rosną rośliny. Może uda Ci się wynaleźć maszynę do opróżniania zmywarki, żebyś Ty nie musiała tego robić? Wyobraźnia nie ma granic.


7. Wymyśl nowy taniec


Praktyka czyni mistrza. Masz dużo czasu na przećwiczenie nowego tańca przed szkolną dyskoteką. Dodatkowe korzyści: taniec to świetne ćwiczenie!


8. Poczytaj


Zafunduj sobie maraton czytelniczy. Ustal realistyczny cel: dwie, pięć lub dziesięć książek. Tyle, ile Ci się wydaje, że dasz radę przeczytać. I… odejdź od komputera i czytaj, czytaj, czytaj!


Jak sobie radzisz z zimową depresją?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Czekolada

Trouble 2016-03-04

Czekolada zawsze poprawia mi nastrój.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Perfekcyjne selfie

Jak zrobić dobre selfie? Sprawdź u nas!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najlepsza niedziela ever

Wypróbuj nasze porady w najbliższą niedzielę!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny