Co zrobić, jeśli jedna z Twoich koleżanek obgaduje drugą?

0
Co zrobić jeśli jedna z Twoich koleżanek obgaduje drugąCo zrobić jeśli jedna z Twoich koleżanek obgaduje drugą

Czy zaczęłaś zauważać, że jedna z Twoich koleżanek zawsze ma coś negatywnego do powiedzenia o innej? To krępujące i nieprzyjemne, ale czasem się zdarza. Wspólnie zastanówmy się, co można zrobić.

Dlaczego tak się dzieje? Musisz zrozumieć, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a każde zachowanie ma swoje powody. Przeanalizujmy niektóre z najczęstszych sytuacji.

„Po prostu ma takie poczucie humoru”

lub „to u niej normalne”. Jeśli tak jest, powinnaś zadać sobie następujące pytanie: biorąc pod uwagę, że Twoja koleżanka lubi obgadywanie za plecami, jakie jest prawdopodobieństwo, że Ciebie też obgaduje?

Twoje koleżanki się kłócą. Nie ma znaczenia, czy kłótnia jest poważna, czy nie. W tej chwili obie są zdenerwowane, obrażone, złe na siebie nawzajem, wciągają Cię w konflikt i stąd to całe obgadywanie za plecami.

Twoje koleżanki mają problem z „dzieleniem się” Tobą. Każda z nich chce, żebyś przyjaźniła się tylko z nią, więc wymyślają na siebie nawzajem różne złe rzeczy."

Twoje koleżanki postanowiły „sprawdzić Twoją lojalność”, aby dowiedzieć się, czy można Ci zaufać i czy mogą polegać na Tobie w trudnych chwilach. To dlatego jedna z koleżanek mówi źle o drugiej – być może po to, żeby zobaczyć, jaka będzie Twoja reakcja.

Twoje koleżanki nie potrafią znaleźć płaszczyzny porozumienia i po prostu się nie lubią. Niestety tak bywa. Czasami dzieje się tak dlatego, że po prostu nie znają się zbyt dobrze.

Co możesz zrobić z obgadywaniem za plecami? Nie chcesz obrazić koleżanki, mówiąc jej: „Bądź cicho, nie chcę o tym słyszeć!” Musisz postarać się być nieco bardziej dyplomatyczna. Co możesz powiedzieć, gdy słyszysz, że ktoś źle mówi o Twojej koleżance? Jak reagować na obgadywanie?"

Opowiedz o swoich uczuciach. Jak dokładnie się poczułaś? Byłaś zaskoczona? Zdenerwowana? Oburzona? Upewnij się, że ujawniasz swoje uczucia. Na przykład tak: „Bardzo nieprzyjemnie / smutno / dziwnie jest słyszeć, jak mówisz o mojej przyjaciółce w ten sposób”.

Dowiedz się: „Czy coś się stało, co sprawiło, że tak o niej myślisz”? Uważnie wysłuchaj odpowiedzi na to pytanie.

Twoja koleżanka odpowiada coś w stylu „żartowałam” lub „testowałam Cię”? Zapamiętaj jedną z głównych zasad komunikacji: traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana. Po prostu powiedz koleżance: „Nie podobałoby mi się to, gdyby ktoś tak mówił o Tobie”.

Na podstawie odpowiedzi koleżanki możesz stwierdzić, że się pokłóciły. Postaraj się je pogodzić. Powiedz, że chcesz się przyjaźnić z nimi obiema i pomóż im załagodzić konflikt.

Jeśli koleżanki walczą o Ciebie lub po prostu nie potrafią znaleźć płaszczyzny porozumienia, rozwiązanie tej sytuacji wymaga trochę wysiłku z Twojej strony. Pomyśl o ciekawych rzeczach, które mogłybyście robić we trójkę. Zapytaj każdą z koleżanek, co macie ze sobą wspólnego. Dla Twoich koleżanek wspólnym mianownikiem mogą być cechy charakteru lub podobne zainteresowania. Podważ ich wcześniejsze wyobrażenia na temat drugiej strony opowiadając o niej tylko dobre rzeczy."

I oczywiście nie powtarzaj im złych rzeczy, które słyszałaś. To szybki sposób, aby rozpocząć kłótnię i znowu znaleźć się w jej środku.

Co Ty zrobiłabyś w takiej sytuacji? Jak zareagowałabyś na obgadywanie w szkole? Odpowiedz w komentarzach.

Przyjaźń
Przyjaźń
Pewność siebie
Pewność siebie
Miłość
Miłość

Powiązane artykuły

article
Co zrobić, jeśli jedna z Twoich koleżanek obgaduje drugą?
Czy zaczęłaś zauważać, że jedna z Twoich koleżanek zawsze ma coś negatywnego do powiedzenia o innej?
/miedzy-nami-dziewczynami/jak-reagowac-na-obgadywanie-za-plecami/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl