Filematologia - cała prawda o całowaniu

0
Młoda, uśmiechnięta dziewczyna w okularach przesyła buziaka na wyciągniętej dłoni. W tle widać duży budynek oraz ulicę.Młoda, uśmiechnięta dziewczyna w okularach przesyła buziaka na wyciągniętej dłoni. W tle widać duży budynek oraz ulicę.

Czy wiesz, że około 20 160 minut Twojego życia poświęcasz filematologii? A czy zdajesz sobie dodatkowo sprawę z tego, że filematologia jest dla nas zdrowa i powoduje wytwarzanie tego samego hormonu, co wystrzał z pistoletu? Poza tym pozwala nam spalić nawet 26 kalorii w ciągu minuty i pomaga ograniczyć próchnicę, a połowa z nas spróbowała jej, zanim skończyła 14 lat?

Całowanie – co to jest i dlaczego mamy potrzebę całusów?

arrow-white

Technicznie, jest to zbliżenie do siebie napiętych mięśni. Psychologicznie, to najlepszy sposób wyrażenia romantycznych uczuć. O czym mówimy? Oczywiście o całowaniu!

Czy wiesz, że tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, nie ma również dwóch takich samych pocałunków? Każdy jest zupełnie inny i może mieć różne znaczenie. Gdy całuje Cię babcia lub tata, wyrażają w ten sposób uczucia rodzinne. Całowanie pierścieni królów, papieży i ojców chrzestnych mafii odzwierciedla szacunek. Całowanie może też symbolizować zdradę (Judasz) i przemianę (ten szczęśliwy książę zmieniony w żabę), ale to pocałunek Tobeya Macguire i Kirsten Dunst w Spidermanie robi na nas największe wrażenie.

Eksperci filematologii uważają, że potrzeba złączenia ust jest wrodzona i występuje u różnych gatunków. Słonie wkładają trąby do swoich pysków, a ptaki składają dzioby. Kanadyjskie jeżozwierze całują się w usta, a szympansy łączą języki w ich własnej wersji francuskiego pocałunku. Mimo to, historycy wierzą, że tylko niewielki odsetek ludzi całował się przed czasami Imperium Rzymskiego.

Jak całowanie wpływa na nasze ciało i zmysły?

arrow-white

Pocałunek jest bardzo intensywnym doznaniem, ponieważ znaczna część mózgu jest odpowiedzialna za stymulację czucia wokół ust. Interesujący jest również fakt, że kiedy kogoś całujesz, dowiadujesz się o tej osobie bardzo wielu rzeczy. Nasze mózgi zostały wyposażone w neurony, które pomagają nam znaleźć usta kochanej osoby w ciemności. Nic więc dziwnego, że tyle par lubi się całować w kinie .

Czytaj więcej: 3 wskazówki dotyczące randek nastolatków

Czy wiesz, że skóra wokół nosa i pod oczami wytwarza specyficzne substancje i unikalny zapach? To wyjaśnia, dlaczego Eskimosi, Polinezyjczycy i Malezyjczycy w ramach pocałunku ocierają się nosami. W rzeczywistości wyczuwają się, określając kim są i badając stan swojego zdrowia.

Oprócz cudownego doświadczenia dającego Ci uczucie miękkich kolan, całowanie ma także korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Przeciwdziała różnym schorzeniom skóry, a także pomaga zwalczyć wysypkę i wypryski. Całowanie sprawia, że skóra lśni, a oczy się błyszczą. Jakby tego było mało, całowanie łagodzi także bóle głowy. Cóż, rzadko zdarza się, żeby coś było tak przyjemne i jednocześnie zdrowe! A Ty kiedy przeżyłaś swój pierwszy pocałunek? Co sądzisz o filematologii?

Miłość
Miłość
Pewność siebie
Pewność siebie

Powiązane artykuły

article
Filematologia - cała prawda o sztuce całowania
Filematologia to nauka o całowaniu.
/miedzy-nami-dziewczynami/filematologia-cala-prawda-o-calowaniu/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/2ytzuQvp498xC9mzGJRz7Z/98cbe759ce45ef9b854d2fcf26ebd797/shutterstock_1608366766.jpg?w=1920
pl