MyDziewczynyMiędzy nami dziewczynami

Filematologia - cała prawda o całowaniu

Filematologia - cała prawda o całowaniu

0
Filematologia - cała prawda o całowaniuFilematologia - cała prawda o całowaniu

Filematologia to nauka o całowaniu. Poznaj najważniejsze fakty na temat pocałunków. Przekonaj się również, że całowanie ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie.

Czy wiesz, że około 20 160 minut Twojego życia poświęcasz filematologii? A czy zdajesz sobie dodatkowo sprawę z tego, że filematologia jest dla nas zdrowa i powoduje wytwarzanie tego samego hormonu, co wystrzał z pistoletu? Poza tym pozwala nam spalić nawet 26 kalorii w ciągu minuty i pomaga ograniczyć próchnicę, a połowa z nas spróbowała jej, zanim skończyła 14 lat?

Technicznie, jest to zbliżenie do siebie napiętych mięśni. Psychologicznie, to najlepszy sposób wyrażenia romantycznych uczuć. O czym mówimy? Oczywiście o całowaniu!

Czy wiesz, że tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, nie ma również dwóch takich samych pocałunków? Każdy jest zupełnie inny i może mieć różne znaczenie. Gdy całuje Cię babcia lub tata, wyrażają w ten sposób uczucia rodzinne. Całowanie pierścieni królów, papieży i ojców chrzestnych mafii odzwierciedla szacunek. Całowanie może też symbolizować zdradę (Judasz) i przemianę (ten szczęśliwy książę zmieniony w żabę), ale to pocałunek Tobeya Macguire i Kirsten Dunst w Spidermanie robi na nas największe wrażenie.

Eksperci filematologii uważają, że potrzeba złączenia ust jest wrodzona i występuje u różnych gatunków. Słonie wkładają trąby do swoich pysków, a ptaki składają dzioby. Kanadyjskie jeżozwierze całują się w usta, a szympansy łączą języki w ich własnej wersji francuskiego pocałunku. Mimo to, historycy wierzą, że tylko niewielki odsetek ludzi całował się przed czasami Imperium Rzymskiego.

Pocałunek jest bardzo intensywnym doznaniem, ponieważ znaczna część mózgu jest odpowiedzialna za stymulację czucia wokół ust. Interesujący jest również fakt, że kiedy kogoś całujesz, dowiadujesz się o tej osobie bardzo wielu rzeczy. Nasze mózgi zostały wyposażone w neurony, które pomagają nam znaleźć usta kochanej osoby w ciemności. Nic więc dziwnego, że tyle par lubi się całować w kinie.

Czy wiesz, że skóra wokół nosa i pod oczami wytwarza specyficzne substancje i unikalny zapach? To wyjaśnia, dlaczego Eskimosi, Polinezyjczycy i Malezyjczycy w ramach pocałunku ocierają się nosami. W rzeczywistości wyczuwają się, określając kim są i badając stan swojego zdrowia.

Oprócz cudownego doświadczenia dającego Ci uczucie miękkich kolan, całowanie ma także korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Przeciwdziała różnym schorzeniom skóry, a także pomaga zwalczyć wysypkę i wypryski. Całowanie sprawia, że skóra lśni, a oczy się błyszczą. Jakby tego było mało, całowanie łagodzi także bóle głowy. Cóż, rzadko zdarza się, żeby coś było tak przyjemne i jednocześnie zdrowe!

A Ty kiedy przeżyłaś swój pierwszy pocałunek? Co sądzisz o filematologii?

Miłość
Miłość
Pewność siebie
Pewność siebie

Powiązane artykuły

article
Filematologia - cała prawda o całowaniu
Filematologia to nauka o całowaniu.
/miedzy-nami-dziewczynami/filematologia-cala-prawda-o-calowaniu/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl