MyDziewczynyMiędzy nami dziewczynami

Jak sobie poradzić po rozstaniu z przyjaciółką?

Jak sobie poradzić po rozstaniu z przyjaciółką?

0
Jak sobie poradzić po rozstaniu z przyjaciółkąJak sobie poradzić po rozstaniu z przyjaciółką

Pożegnałaś się ze swoją najlepszą przyjaciółką? Oto dziesięć sposobów na to, jak przetrwać rozstanie z nią.

Rozstanie z przyjaciółką boli. Wiemy. Oto 10 porad, jak przetrwać rozstanie z przyjaciółką:

1. Nie będziesz mówić złych rzeczy.

Obgadywanie kogoś jest jak zjedzenie całej paczki chipsów: źle się czujesz niezależnie od tego, jak fajnie jest je jeść. Lepiej rozegrać to na zimno i trzymać język za zębami.

2. Nie będziesz rozmawiać z nią przez telefon.

Nie odbieraj od niej telefonu! Wszystko, co teraz powiesz – niezależnie od tego czy będzie to miłe, czy złośliwe – da odwrotny efekt, ponieważ nadal obydwie próbujecie się otrząsnąć po kłótni.

3. Nie będziesz się obwiniać.

Doprowadzisz się tylko do szaleństwa myśląc o tym, co zrobiłaś źle. Fakt jest taki, że konflikt pomiędzy dwojgiem ludzi dotyczy…dwojga ludzi, zatem nie obwiniaj się o to, jak się sprawy potoczyły.

4. Nie będziesz śledzić jej profilu na Facebooku.

Oglądanie jej najnowszych wpisów na Facebooku nie pomoże Ci pójść dalej. Nie polecamy usunięcia jej z grona znajomych (bo to małostkowe), zamiast tego wyloguj się z Facebooka na tydzień lub dwa, żeby nie korciło Cię sprawdzanie co dzieje się na jej profilu.

5. Będziesz spotykać się z innymi dziewczynami.

Zadzwoń do innej koleżanki i spędźcie razem trochę czasu. Im więcej zabawnych rzeczy będziesz robić z innymi, tym mniej będziesz rozmyślać o swojej byłej przyjaciółce.

6. Niech pamiętnik będzie Twoim najlepszym przyjacielem.

Opisywanie uczuć jakie towarzyszą Ci podczas rozstania z przyjaciółką pomoże Ci wszystko uporządkować i poczuć się lepiej ze sobą.

7. Nie odmawiaj sobie prawa do płaczu.

Nie ma nic złego w tym, że ponoszą nas emocje. Oglądaj smutne filmy, zostań w pidżamie i jedz lody prosto z opakowania. Tylko nie płacz za długo: chodzi o to, żeby smutek „wypłakać”, a nie się do niego przyzwyczaić.

8. Będziesz stawiać siebie na pierwszym miejscu.

Jeśli jesteś super blisko z przyjaciółką często zastanawiasz się nad tym, co ona chciałaby robić. Teraz nadszedł czas, żebyś pomyślała co Ty tak naprawdę kochasz. Minęło sporo czasu od kiedy sięgnęłaś po pędzel lub uprawiałaś sport? Wróć do tego! Natychmiast!

9. Będziesz pamiętać, że ona też cierpi.

Żebyś nie miała wątpliwości: ona też przechodzi przez trudny okres. Świadomość tego, że ten okres jest dla niej równie trudny, jak dla Ciebie pozwoli Ci przejść od smutku do współczucia.

10. Będziesz się rozpieszczać.

Ostatnio przechodzisz przez trudny okres w swoim życiu, więc zrób sobie kąpiel z bąbelkami, pomaluj paznokcie na różowo lub zrób coś, co sprawi, że poczujesz się odprężona i wyjątkowa. Zasługujesz na to!

Wiesz jak pogodzić się z rozstaniem z przyjaciółką? Podziel się z nami swoim doświadczeniem i pomóż innym dziewczynom!

Przyjaźń
Przyjaźń
Pewność siebie
Pewność siebie
Miłość
Miłość

Powiązane artykuły

article
Jak sobie poradzić po rozstaniu z przyjaciółką?
Pożegnałaś się ze swoją najlepszą przyjaciółką?
/miedzy-nami-dziewczynami/jak-przetrwac-rozstanie-z-przyjaciolka/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl