Jak się pakować?

Jak się pakować?

Na noc u koleżanki lub na dwutygodniową podróż z rodziną spakuj się jak profesjonalistka.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na noc u koleżanki, weekend lub dwutygodniowe wakacje, pakowanie się wymaga umiejętności i znajomości kilku sztuczek. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci się sprytnie spakować.

1. Zrób listę i sprawdź ją dwa razy

Daj sobie czas na przemyślenie tego, co chcesz ze sobą zabrać i dowiedz się od innych, czego się możesz spodziewać. Lista ochroni Cię przed zapomnieniem kluczowych rzeczy. Pamiętaj tylko, żeby dać sobie czas, by ograniczyć podejmowanie decyzji w ostatniej chwili. Zrób listę tego, co potrzebujesz i listę rzeczy, które chciałabyś zabrać, na wypadek, gdyby znalazło się więcej miejsca.

2. Nie zabieraj za dużo rzeczy

Nie wyprowadzasz się! Wszystko, czego możesz potrzebować prawdopodobnie będziesz mogła kupić na miejscu.

3. Wybierz odpowiednią torbę

Wybierz torbę, która jest najodpowiedniejsza do rodzaju podróży, w jaką się wybierasz i do czasu podróży. Zwykłe torby na kółkach i walizki oraz duże plecaki z kółkami są funkcjonalne i ekonomiczne. Mała torba świetnie się nada na krótki nocleg. Pamiętaj, by torba była łatwa do zidentyfikowania – żywe kolory, specjalne wstążki, plakietki lub nawet zabawna naklejka sprawią, że Twoja torba będzie się wyróżniać.

4. Ułóż rzeczy ciasno obok siebie

Po co marnować przestrzeń i niepotrzebnie narażać rzeczy na przesuwanie się w torbie? Wetknij skarpetki do butów, zroluj pidżamę, podkoszulki i swetry (zajmują mniej miejsca i mniej się gniotą). Może będziesz miała miejsce na drugą ulubioną koszulkę.

5. Pomyśl o mniejszych opakowaniach

Nie musisz brać kosmetyków w regularnych opakowaniach. Wykorzystaj opakowania z próbek lub przelej ulubione kosmetyki do buteleczek podróżnych. Unikaj opakowań z pompką i opakowań szklanych. Spakuj wszystkie kosmetyki do zamykanej torebki, na wypadek, gdyby któreś opakowanie zaczęło przeciekać. Jeżeli będziesz podróżować samolotem, pamiętaj, aby sposób przewożenia kosmetyków był zgodny z wymaganiami linii lotniczych.

6. Używaj tego, co jest na miejscu

Zaoszczędzisz miejsce w bagażu, jeśli będziesz używać rzeczy dostępnych w miejscu, do którego jedziesz. Jeśli zatrzymujesz się w hotelu, sprawdź na stronnie internetowej czy mają suszarkę do włosów, podstawowe przyrządy toaletowe i ręcznik basenowy.

7. Zabierz woreczki plastikowe

Świetnie nadają się do pakowania wilgotnych strojów kąpielowych, dodatkowych przekąsek, nieświeżych skarpetek i cennych pamiątek.

8. Chroń cenne rzeczy

Trzymaj wszystkie cenne rzeczy przy sobie w torebce lub w bagażu podręcznym. Nie pakuj ich do walizki, którą oddajesz do odprawy, ponieważ mogą zginąć.

9. Pamiętaj o ładowarkach

Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, by Twoje urządzenia elektroniczne działały bez zarzutu: pokrowiec na aparat fotograficzny, kabel do odtwarzacza MP3 i ładowarkę do telefonu.

10. Najważniejsze rzeczy w bagażu podręcznym

Upewnij się, że takie rzeczy jak książka, odtwarzacz MP3, krem do rąk, balsam do ust, opaska do włosów, guma do żucia i bilet są łatwo dostępne w Twoim bagażu podręcznym. Możesz ich potrzebować w czasie podróży.


Czy zdarzyło Ci się przyjechać w miejsce docelowe i zdać sobie sprawę, że czegoś zapomniałaś? Co to było?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Wakacje

Roxy 2016-11-10

Jak wyjechałam z rodziną na wakacje zapomniałam spakować skarpetek całe szczęście że mama ma ten sam rozmiar co ja ;)

Pakuj zestawy ubrań

zuza84 2016-03-04

Jeżeli wyjeżdżasz na 5 dni- wybierz i zapakuj 5 zestawów ubrań włącznie z butami i akcesoriami. Unikniesz zabierania rzeczy, które "mogą się przydać" a potem okazują się wyłącznie zajmować miejsce. Najczęściej zapominana rzecz? Piżama... #p&gEmployee

Zrób to sama: poszewka na poduszkę

Zmień stary podkoszulek w poszewkę na poduszkę i udekoruj nią swój pokój lub podaruj ją przyjaciółce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dobrze wybrać uniwersytet i kierunek studiów?

Zastanawiasz się jaki uniwersytet i kierunek studiów wybrać? Sprawdź czym powinnaś się kierować przy wyborze.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak się nie dać upałowi: poradnik, jak przetrwać lato

Od plaży po ogródek, czyli jak się chronić przez upałem, słońcem, insektami i zmienną pogodą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny