Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Poznanie swojego stylu uczenia się może doprowadzić Cię do zdobycia wspaniałego zawodu. Już teraz sprawdź, jaki zawód jest dla Ciebie najlepszy.

Próbowałaś się kiedyś uczyć z koleżankami i zauważyłaś, że macie zupełnie inne taktyki uczenia się? Oto osiem sposobów uczenia się, opracowanych przez Howarda Gardnera, psychologa z Uniwersytetu Harvarda. Sprawdź poniższe profile i dowiedz się, jaki masz styl uczenia się. Przekonaj się, że znając go możesz zająć się pracą, którą pokochasz.


Słowno-językowy styl uczenia się


Bawiły Cię gry słów, uczenie się języków obcych i opowiadanie historyjek. Masz wspaniałą pamięć i dobrze sobie radzisz z krzyżówkami i innymi grami słownymi. Mogą interesować Cię takie zawody jak prawnik, aktor, redaktor, pisarz, polityk, psycholog, bibliotekarka, specjalista od PR, nauczyciel lub tłumacz.


Matematyczno-logiczny styl uczenia się


Posługiwanie się mikrokomputerem nie stanowi dla Ciebie problemu, świetnie idzie Ci chemia i rozwiązywanie problemów. Prawdopodobnie jako dziecko byłaś bardzo dobra w grze w szachy i warcaby. Możesz skupić się na takich zawodach jak księgowa, bankier, biolog, chemik, urbanista, inżynier, farmaceuta, lekarz lub technolog.


Wizualno-przestrzenny styl uczenia się


Rzadko spoglądasz na aplikacje z mapami. Lubisz symetrię, zagadki i gry z rysowaniem, a jako dziecko lubiłaś bawić się klockami i wznosić budowle. Możesz odnaleźć się w reklamie, architekturze, projektowaniu mody, wynalazkach, nawigacji, możesz zostać krawcową, chirurgiem lub urbanistą.


Ruchowy styl uczenia się


Ufasz przeczuciu i uczysz się najlepiej działając – sporty, gry, umiejętności praktyczne i budownictwo. Byłaś aktywnym dzieckiem lubiącym place zabaw. Możesz wziąć pod uwagę takie zawody jak aktorka, architekt, choreograf, rzemieślnik, sztukmistrz, wynalazca, masażystka, fizjoterapeuta, pianistka, rzeźbiarka, chirurg i trener.


Muzyczno-rytmiczny styl uczenia się


Jesteś wrażliwa na dźwięki i zawsze byłaś wspaniałą naśladowczynią. Twoje wyczucie rytmu pomaga Ci śpiewać lub grać na instrumencie muzycznym. Zapamiętujesz dźwięki, piosenki, gamy i rytmy. Możesz sprawdzić swoich sił w takich zawodach jak członek zespołu, kompozytor, DJ, łyżwiarka figurowa, artysta muzyczny, kompozytor piosenek, nauczycielka lub skrzypaczka.


Interpersonalny styl uczenia się


Rozumiesz uczucia innych ludzi, ich myśli i motywy działania. Masz dużo przyjaciół, jesteś wyrobiona towarzysko i posiadasz umiejętności mediacyjne. Jesteś dobrym słuchaczem, lubiącym działać w grupie. Możesz pracować jako rzecznik praw konsumenta, terapeuta, pielęgniarka, polityk, przywódca religijny, pracownik socjalny. Możesz również pracować w biurze podróży lub pomocy społecznej.


Intrapersonalny styl uczenia się


Jesteś niezależną osobą z inicjatywą i masz głębokie poczucie własnej wartości. Możesz być samotnikiem z powodu swoich mocnych opinii i nie lubisz działać w grupie. Uczysz się najlepiej poprzez pośrednie wsparcie, wolisz poznawać świat poprzez doświadczenia, a nie słowa innych. Możesz być pisarzem, przedsiębiorcą, filozofem, psychologiem, badaczem lub szkoleniowcem.


Przyrodniczy styl uczenia się


Jesteś wrażliwa na świat przyrody i na wszystko, co żyje. Wychwytujesz subtelne różnice w znaczeniu i masz umiejętność rozpoznawania i klasyfikowania elementów świata naturalnego. Możesz się zatrudnić jako opiekun zwierząt, antropolog, astronom, biolog, kucharz, weterynarz, meteorolog lub nawigator.


Jaki jest Twój styl uczenia się? Pasuje on do zawodu, o którym marzysz?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

a a tylko 3

wiki 2016-03-22

ja słowny,muzyczny i przrodniczy,ale nie mogę wszstkiego bo z mamą u mmnie słabo

A ja mam mix

zuza84 2016-03-01

Czyli mogę pracować wszędzie! Hurra!!! #p&gEmployee

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Doświadczenie zawodowe poprzez networking

Chcesz nabyć doświadczenie zawodowe (i zarobić pieniądze!), ale najpierw musisz znaleźć pracę. Dowiedz się, jak to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Powstrzymajmy dręczycieli

Powieś nasz plakat w swoim pokoju i zamień go w strefę wolną od agresji rówieśniczej .

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak przeżyć zmiany w okresie dojrzewania

Nasze tajne sposoby jak zachować spokój, gdy Twoje ciało tak bardzo zmienia się w okresie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwiększyć pewność siebie?

Jesteś w dołku? Poczujesz się o niebo lepiej, gdy wypróbujesz nasze sposoby na zwiększenie pewności siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny