Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Poznanie swojego stylu uczenia się może doprowadzić Cię do zdobycia wspaniałego zawodu. Już teraz sprawdź, jaki zawód jest dla Ciebie najlepszy.


Próbowałaś się kiedyś uczyć z koleżankami i zauważyłaś, że macie zupełnie inne taktyki uczenia się? Oto osiem sposobów uczenia się, opracowanych przez Howarda Gardnera, psychologa z Uniwersytetu Harvarda. Sprawdź poniższe profile i dowiedz się, jaki masz styl uczenia się. Przekonaj się, że znając go możesz zająć się pracą, którą pokochasz.


Słowno-językowy styl uczenia się


Bawiły Cię gry słów, uczenie się języków obcych i opowiadanie historyjek. Masz wspaniałą pamięć i dobrze sobie radzisz z krzyżówkami i innymi grami słownymi. Mogą interesować Cię takie zawody jak prawnik, aktor, redaktor, pisarz, polityk, psycholog, bibliotekarka, specjalista od PR, nauczyciel lub tłumacz.


Matematyczno-logiczny styl uczenia się


Posługiwanie się mikrokomputerem nie stanowi dla Ciebie problemu, świetnie idzie Ci chemia i rozwiązywanie problemów. Prawdopodobnie jako dziecko byłaś bardzo dobra w grze w szachy i warcaby.


Możesz skupić się na takich zawodach jak księgowa, bankier, biolog, chemik, urbanista, inżynier, farmaceuta, lekarz lub technolog.


Wizualno-przestrzenny styl uczenia się


Rzadko spoglądasz na aplikacje z mapami. Lubisz symetrię, zagadki i gry z rysowaniem, a jako dziecko lubiłaś bawić się klockami i wznosić budowle. Możesz odnaleźć się w reklamie, architekturze, projektowaniu mody, wynalazkach, nawigacji, możesz zostać krawcową, chirurgiem lub urbanistą.


Ruchowy styl uczenia się


Ufasz przeczuciu i uczysz się najlepiej działając – sporty, gry, umiejętności praktyczne i budownictwo. Byłaś aktywnym dzieckiem lubiącym place zabaw. Możesz wziąć pod uwagę takie zawody jak aktorka, architekt, choreograf, rzemieślnik, sztukmistrz, wynalazca, masażystka, fizjoterapeuta, pianistka, rzeźbiarka, chirurg i trener.


Muzyczno-rytmiczny styl uczenia się


Jesteś wrażliwa na dźwięki i zawsze byłaś wspaniałą naśladowczynią. Twoje wyczucie rytmu pomaga Ci śpiewać lub grać na instrumencie muzycznym. Zapamiętujesz dźwięki, piosenki, gamy i rytmy. Możesz sprawdzić swoich sił w takich zawodach jak członek zespołu, kompozytor, DJ, łyżwiarka figurowa, artysta muzyczny, kompozytor piosenek, nauczycielka lub skrzypaczka.


Interpersonalny styl uczenia się


Rozumiesz uczucia innych ludzi, ich myśli i motywy działania. Masz dużo przyjaciół, jesteś wyrobiona towarzysko i posiadasz umiejętności mediacyjne. Jesteś dobrym słuchaczem, lubiącym działać w grupie. Możesz pracować jako rzecznik praw konsumenta, terapeuta, pielęgniarka, polityk, przywódca religijny, pracownik socjalny.


Możesz również pracować w biurze podróży lub pomocy społecznej.


Intrapersonalny styl uczenia się


Jesteś niezależną osobą z inicjatywą i masz głębokie poczucie własnej wartości. Możesz być samotnikiem z powodu swoich mocnych opinii i nie lubisz działać w grupie. Uczysz się najlepiej poprzez pośrednie wsparcie, wolisz poznawać świat poprzez doświadczenia, a nie słowa innych. Możesz być pisarzem, przedsiębiorcą, filozofem, psychologiem, badaczem lub szkoleniowcem.


Przyrodniczy styl uczenia się


Jesteś wrażliwa na świat przyrody i na wszystko, co żyje. Wychwytujesz subtelne różnice w znaczeniu i masz umiejętność rozpoznawania i klasyfikowania elementów świata naturalnego. Możesz się zatrudnić jako opiekun zwierząt, antropolog, astronom, biolog, kucharz, weterynarz, meteorolog lub nawigator.


Jaki jest Twój styl uczenia się? Pasuje on do zawodu, o którym marzysz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

a a tylko 3

wiki 22.03.2016

ja słowny,muzyczny i przrodniczy,ale nie mogę wszstkiego bo z mamą u mmnie słabo

A ja mam mix

zuza84 01.03.2016

Czyli mogę pracować wszędzie! Hurra!!! #p&gEmployee

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Powstrzymajmy dręczycieli

Powieś nasz plakat w swoim pokoju i zamień go w strefę wolną od agresji rówieśniczej .

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Własny styl ubierania w szkole

Pokaż swój nietuzinkowy styl w szkole, bez łamania zasad, w co się ubierać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny