Powrót do szkoły - wskazówki

Powrót do szkoły - wskazówki

Powrót do szkoły nie oznacza powrotu do dawnej rutyny. Nowe sukcesy nastają wraz z nowymi nawykami!

Chcesz, by ten rok był lepszy niż poprzednie lata? Powrót do szkoły nie musi oznaczać powrotu do starych przyzwyczajeń. Wypróbuj kilka nowych i zdrowych nawyków, a zobaczysz, że ten rok szkolny na pewno zapadnie w Twojej pamięci.


1. Zacznij od pożywnego śniadania

To może być najważniejsza ze wszystkich wskazówek dotyczących powrotu do szkoły. Gdy zjesz pożywne śniadanie, Twoja koncentracja będzie lepsza, poprawią się umiejętności rozwiązywania problemów oraz koordynacja ruchowa oko-ręka. Będziesz miała więcej siły i wytrzymałości. Będziesz bardziej czujna i kreatywna i mniej skłonna opuszczać szkołę. Niezależnie od tego, czy Twoje śniadanie będzie składało się z jogurtu, muffinek z pełnego ziarna, płatków lub owocowego koktajlu, dobre zdrowe śniadanie nastawi Cię codziennie na produktywny dzień.


2. Wysypiaj się

Bycie wyspaną na pewno pomoże przy powrocie do szkoły. Badania wykazały, że nastolatki potrzebują około 9 godzin snu żeby czuły się w pełni wypoczęte. Mówi się nawet, że ilość i jakość snu wpływają na oceny!
Jeżeli ciężko Ci zasnąć, upewnij się, że Twój pokój jest przygotowany na wygodną noc. Miłe, chłodne i ciemne pomieszczenie z wygodnym łóżkiem może pomóc w zaśnięciu. Jeżeli to możliwe, spraw, byś kojarzyła Twój pokój tylko ze snem. Jeśli oglądasz telewizję lub grasz w gry komputerowe tudzież czytasz przed zaśnięciem, rób to w innym pokoju. Im bardziej Twój pokój będzie kojarzył Ci się ze snem i tylko snem, tym łatwiej będzie Ci w nim zasnąć. Wiele również zależy od tego, w jaki sposób przygotowujesz się do snu. Jeśli co wieczór umyjesz twarz, wypijesz szklankę mleka i wymyjesz zęby, Twój organizm będzie wiedział, że czas na odpoczynek i podładowanie baterii.


3. Planuj wcześniej i dokonuj dobrych wyborów

Tyle rzeczy próbuje przykuć Twoja uwagę. Możesz się poczuć przytłoczona. W tym roku postaraj się planować powrót do szkoły wcześniej. Zanim rozpocznie się gonitwa, powieś na ścianie kalendarz byś mogła lepiej się organizować. Zaznacz daty projektów szkolnych i egzaminów oraz innych obowiązków, które masz (drużyna sportowa, wolontariat, praca, próby, etc.).

Gdy aktywności w Twoim kalendarzu zaczynają się namnażać, czas zacząć dokonywać wyborów. Zrezygnuj z dodatkowych zobowiązań, a poczujesz się lżejsza. Zauważysz również, że będziesz mogła spędzić tyle czasu ile potrzebujesz na swoich priorytetach. Może Twój stres przed egzaminami również zniknie.


A jak przebiegł Twój powrót do szkoły? Jaki jest Twój największy sekret na odniesienie sukcesu w szkole?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Świetny artykuł

jessica5552 25.10.2018

świetny artykuł, dziękuję za dzielenie

Good

Mali 06.06.2018

It is an automated review.it is. Very good and useful

Good

Anjali 17.05.2018

The article is very good and useful.It is recommended to all users

JAK UPUBLIKOWAĆ WPIS

asska 18.11.2016

CHCĘ COŚ WSTTAWIĆ NA TEJ STRONIE, ALE NIE WIEM JAK. POMOCY

świetny artykuł

Jenifer 27.10.2016

świetny artykuł, dziękuję za dzielenie

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B