Powrót do szkoły - wskazówki

Powrót do szkoły - wskazówki

Powrót do szkoły nie oznacza powrotu do dawnej rutyny. Nowe sukcesy nastają wraz z nowymi nawykami!

Chcesz, by ten rok był lepszy niż poprzednie lata? Powrót do szkoły nie musi oznaczać powrotu do starych przyzwyczajeń. Wypróbuj kilka nowych i zdrowych nawyków, a zobaczysz, że ten rok szkolny na pewno zapadnie w Twojej pamięci.


1. Zacznij od pożywnego śniadania

To może być najważniejsza ze wszystkich wskazówek dotyczących powrotu do szkoły. Gdy zjesz pożywne śniadanie, Twoja koncentracja będzie lepsza, poprawią się umiejętności rozwiązywania problemów oraz koordynacja ruchowa oko-ręka. Będziesz miała więcej siły i wytrzymałości. Będziesz bardziej czujna i kreatywna i mniej skłonna opuszczać szkołę. Niezależnie od tego, czy Twoje śniadanie będzie składało się z jogurtu, muffinek z pełnego ziarna, płatków lub owocowego koktajlu, dobre zdrowe śniadanie nastawi Cię codziennie na produktywny dzień.

2. Wysypiaj się

Badania wykazały, że nastolatki potrzebują około 9 godzin snu żeby czuły się w pełni wypoczęte. Mówi się nawet, że ilość i jakość snu wpływają na oceny!

Jeżeli ciężko Ci zasnąć, upewnij się, że Twój pokój jest przygotowany na wygodną noc. Miłe, chłodne i ciemne pomieszczenie z wygodnym łóżkiem może pomóc w zaśnięciu. Jeżeli to możliwe, spraw, byś kojarzyła Twój pokój tylko ze snem. Jeśli oglądasz telewizję lub grasz w gry komputerowe tudzież czytasz przed zaśnięciem, rób to w innym pokoju. Im bardziej Twój pokój będzie kojarzył Ci się ze snem i tylko snem, tym łatwiej będzie Ci w nim zasnąć.


Wiele również zależy od tego, w jaki sposób przygotowujesz się do snu. Jeśli co wieczór umyjesz twarz, wypijesz szklankę mleka i wymyjesz zęby, Twój organizm będzie wiedział, że czas na odpoczynek i podładowanie baterii.


3. Planuj wcześniej i dokonuj dobrych wyborów

Tyle rzeczy próbuje przykuć Twoja uwagę. Możesz się poczuć przytłoczona. W tym roku, gdy będziesz szła do szkoły, postaraj się planować wcześniej. Zanim rozpocznie się gonitwa, powieś na ścianie kalendarz byś mogła lepiej się organizować. Zaznacz daty projektów szkolnych i egzaminów oraz innych obowiązków, które masz (drużyna sportowa, wolontariat, praca, próby, etc.).

Gdy aktywności w Twoim kalendarzu zaczynają się namnażać, czas zacząć dokonywać wyborów. Zrezygnuj z dodatkowych zobowiązań, a poczujesz się lżejsza. Zauważysz również, że będziesz mogła spędzić tyle czasu ile potrzebujesz na swoich priorytetach. Może Twój stres przed egzaminami również zniknie.


Jaki jest Twój największy sekret na odniesienie sukcesu w szkole?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

JAK UPUBLIKOWAĆ WPIS

asska 2016-11-18

CHCĘ COŚ WSTTAWIĆ NA TEJ STRONIE, ALE NIE WIEM JAK. POMOCY

świetny artykuł

Jenifer 2016-10-27

świetny artykuł, dziękuję za dzielenie

Świetny artykuł

Jenifer 2016-10-27

Świetny artykuł, bardzo pomocny i pouczające

Rok szkolny

Lunae 2016-05-26

Niby nie jest to początek roku, ale raczej jego koniec to przydadzą mi się te rady ;) Tym bardziej że przed wakacjami muszę mieć dużo energii ;D

Szkoła

SweetMy4u 2016-04-18

Co prawda to nie jest początek roku szkolnego ale bardzo przydadzą mi się wasze rady dziękuje :)

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak sprawić, by domowy manicure wyglądał profesjonalnie

Nie wydawaj pieniędzy na kosmetyczkę. Opanuj sztukę domowego manicure.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny