Jak uczyć się do egzaminów bez stresowania się?

Jak uczyć się do egzaminów bez stresowania się?

Tylko kilka dni dzieli Cię od lata, wypełnionego długimi spacerami, piknikami i godzinami relaksu. Jednak zanim doczekasz tej sielskiej, nie tak odległej przyszłości, czeka Cię przygotowanie do egzaminu. Nie martw się. Powiemy Ci, jak się skutecznie uczyć i jak opanować stres przed egzaminem.


Zanim będziemy mogli w pełni cieszyć się wspaniałym ciepłem letnich promieni, podejmij ostatni wysiłek i zdobądź dobre oceny ze wszystkich egzaminów. Jesteś gotowa? Do dzieła! Egzaminy sprawdzają nie tylko to, czy pamiętasz wszystko, czego nauczyłaś się przez cały rok, ale także Twoją zdolność koncentracji. W końcu aby uzyskać dobrą ocenę, musisz być w stanie pokazać, że znasz materiał. Jak to zrobić? Najpierw zadbaj o dobrze przygotowanie i uwierz w siebie. Mądrze wykorzystaj swój czas.

Mądrze wykorzystaj swój czas

Jeśli do testu pozostanie tylko jeden dzień, a Ty nadal nie będziesz znać materiału, na pewno się zestresujesz. Zacznij naukę z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Opracuj plan nauki i systematycznie go przestrzegaj, przerabiając jeden lub dwa małe działy na raz.


Zadbaj o dobre miejsce do naukiw

Trudno jest skupić się na podręczniku, jeśli telewizor jest włączony, muzyka dudni w słuchawkach, a koleżanka próbuje się z Tobą skontaktować na czacie, żeby namówić Cię na wyjście. Aby tego uniknąć, wybierz najcichszą część domu i wyłącz telefon. Sprawdzanie, ile osób polubiło Twój najnowszy wpis na Instagramie, również nie wchodzi w grę!


Rób przerwy

Nasze mózgi nie są w stanie przyswajać informacji całymi godzinami. Rób przerwy co dwie do trzech godzin. Pamiętaj, że przeglądanie mediów społecznościowych, oglądanie filmów albo czytanie wpisów w Internecie nie zaliczają się do odpoczynku. W końcu w tym czasie mózg nadal otrzymuje informacje. Może to łatwo doprowadzić do przeciążenia informacyjnego. O wiele lepszym rozwiązaniem byłby krótki spacer lub trochę gimnastyki. Aktywność fizyczna doskonale odwróci Twoją uwagę i doda Ci energii potrzebnej do dalszej nauki.


Używaj wszystkich rodzajów pamięci

Wątpliwe, żeby przeczytanie materiałów wystarczyło do zapamiętania wszystkich informacji. Koniecznie rób notatki w trakcie nauki lub powtarzaj głośno to, czego się uczysz. Poproś mamę, żeby Cię przepytała. Pomoże Ci to zorientować się, na czym jeszcze musisz się skupić.

Wysypiaj się i nie panikuj

Nie zarywaj nocy poprzedzającej egzamin, wkuwając materiał na ostatnią chwilę. Twój organizm może się po prostu zbuntować ze zmęczenia i sprawić, że zapomnisz wszystko, czego się nauczyłaś. Wieczorem podejmij świadomą decyzję o zamknięciu wszystkich książek i zeszytów, pogratuluj sobie dobrze wykonanej pracy i idź spać!


Powodzenia na egzaminach!


A co Ty robisz, żeby przygotować się do testów? Wiesz, jak się dobrze uczyć? Znasz sposoby, jak szybko nauczyć się na sprawdzian? A co Ty robisz, żeby przygotować się do testów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.