Jak się skupić na nauce, gdy lato tuż tuż

Jak się skupić na nauce, gdy lato tuż tuż

W końcu robi się cieplej, a Ty myślami jesteś już na wakacjach. Niestety, nadal jesteś w szkole lub na studiach, w dodatku to pora egzaminów. Zgadzamy się, to kompletnie niesprawiedliwe, dlatego chcemy udzielić Ci kilku wskazówek, jak skutecznie się uczyć, a jednocześnie uniknąć niepotrzebnego stresu.


Jedna rzecz to siedzieć w domu i uczyć się przez cały dzień, gdy na dworze jest zimno, wietrznie albo deszczowo. Zupełnie inna sprawa, gdy jest ciepło i słonecznie, a jedyne czego chcesz, to cieszyć się piękną pogodą. Niestety, jest to również jedna z najważniejszych części roku szkolnego. Niektórzy muszą dodatkowo popracować, aby zdobyć upragnioną piątkę. Innych czekają egzaminy, a jeszcze inni mogą przygotowywać się do rozmaitych testów. Co robić? Zachowaj spokój!


Nauka jest ważna, ale Twoje zdrowie też!

Pamiętaj, że Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są ważniejsze niż oceny. Jesteśmy pewni, że się z nami zgodzisz: bycie piątkowym uczniem ze zrujnowanym zdrowiem to nie jest idealna sytuacja. Pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać (szczególnie podczas zakuwania do testów lub egzaminów), kłaść się spać o przyzwoitej porze i koniecznie spędzać trochę czasu na zewnątrz.

Unikaj pokus

Wszyscy wiemy, jak trudno jest się uczyć, gdy wiesz, że znajomi dobrze się bawią na zewnątrz. W czasie nauki staraj się ochronić przed wszelkimi formami pokusy. Wyłącz telefon lub komputer i nie włączaj ich, dopóki nie skończysz wszystkiego, co zaplanowałaś na dany dzień. Gdy skończysz, będziesz miała mnóstwo czasu, żeby zorientować się, kto co robi i gdzie. Jeśli nie będzie zbyt późno, możesz nawet dołączyć do znajomych i spędzić z nimi trochę czasu.

Planuj z wyprzedzeniem

Wymyśl sobie nagrodę za dobre oceny na koniec roku lub dobre wyniki trudnego testu. Możesz również wymyślić przejściowe bonusy. Skończyłaś odrabiać lekcje? Przekąś coś. Skończyłaś naukę do testu? Kup sobie nową spinkę do włosów albo wybierz się do kina, żeby to uczcić.


Obejrzyj nasze przydatne wideo o tym, jak się dobrze uczyć i unikać stresu podczas nauki.


Co Ty robisz, aby skoncentrować się na zajęciach szkolnych pod koniec roku?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.