Jak radzić sobie z samotnością?

Jak radzić sobie z samotnością?

Inteligentna, ale osamotniona? Oto kilka podpowiedzi jak być inteligentną, ale nie samotną.

Jesteś inteligentna. Ale czy jesteś również fajna? Jeżeli jesteś superinteligentna, może koledzy i koleżanki z klasy odbierają Cię jako kujona i lizusa, a może nawet snoba. A może czujesz się osamotniona, ponieważ jesteś mądrzejsza niż Twoi rówieśnicy.


Jesteśmy pewni, że wiesz, że inteligencja to dobra rzecz. Pomoże Ci ona dostać się na świetną uczelnię, a to z pewnością pomoże w Twojej przyszłej karierze. Ale to dopiero w przyszłości - spójrzmy na to, co jest tu i teraz. Jeżeli fakt, że jesteś inteligentna sprawia, że czujesz się odizolowana od swojej grupy rówieśników w szkole i poza nią, oto kilka wskazówek, co możesz zrobić.

Nie afiszuj się wiedzą

Jesteś inteligentna, ale nie musisz się tym afiszować. Oczywiście zalicz klasówkę na 6, ale uważaj, byś podczas omawiania wyników nie sprawiła, że reszta klasy poczuje się głupsza od Ciebie. Jeśli będziesz przemądrzała, szybko zostaniesz sama. Zamiast tego rozwijaj wypowiedzi innych i poczekaj, żeby pokazać swoją wiedzę, aż ktoś zada Ci pytanie. W ten sposób ludzie naturalnie będą słuchać tego, co mówisz i wkrótce będą prosić Cię o porady i pomoc w udzieleniu odpowiedzi.

Pomóż innym

Użyj inteligencji do dobrych celów, np. pomóż innym nastolatkom. Matematyka to dla Ciebie pestka? Poświęć kilka godzin w tygodniu na pomoc koleżance lub koledze. Może okazać się nim ten superprzystojny chłopak z ławki obok – lub przyszła najlepsza przyjaciółka. Nawet jeśli się nie zaprzyjaźnicie, dobrze jest rozszerzać grono znajomych, którzy nie zapomną, jak pomogłaś im przebrnąć przez najbardziej beznadziejne zadanie domowe.

Wstąp do kółka zainteresowań

Przyłącz się do grup pełnych ludzi takich jak Ty. Interesujesz się językiem? Technologią? Środowiskiem? Przyłącz się do kółek zainteresowań organizowanych w Twojej szkole lub znajdź w okolicy podobne miejsca, w których znajdziesz ludzi o podobnych zainteresowaniach i będziecie mogli wspólnie się rozwijać.

Co robisz, żeby inni Cię lubili, gdy jesteś prymuską?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Piętnaście sposobów na poskromienie nudy

Pożegnaj się z nudą raz na zawsze. Oto sposoby na dobrą zabawę.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Poznanie swojego stylu uczenia się może doprowadzić Cię do zdobycia wspaniałego zawodu. Już teraz sprawdź, jaki zawód jest dla Ciebie najlepszy.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Szkolna impreza: wskazówki na idealną noc

Przygotuj się na niezapomnianą noc. Przeczytaj naszą listę rzeczy do zrobienia przed szkolną imprezą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy plotkowanie ma jakieś pozytywne strony?

Chodzi nie tylko o wymienianie się najświeższymi informacjami. Dowiedz się dlaczego plotka nie zawsze musi być zła.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny