Jak opanować stres przed egzaminem?

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Są dni, kiedy nauczyciele przesadzają i zadają za dużo pracy domowej. Słyszałaś już powtarzające się wskazówki jak odrabiać zadanie: nie oglądaj telewizji, zadbaj o dobre oświetlenie i rób sobie przerwy. Problem zadania domowego i stresu przed egzaminem może zniknąć, jeśli zastosujesz dobre techniki zarządzania czasem. Korzystaj sprytnie z czasu i z naszych porad.


Sprawdź, przy czym marnujesz czas


Tych 10 minut pod koniec obiadu i 20 minut spędzone w autobusie mogą zsumować się, dając 30 minut czytania. Studenci mają to w małym palcu! Czytają stojąc w kolejce po kawę, w pociągu i nawet przez tych kilka minut, gdy profesor jeszcze wszystko przygotowuje. Wszystko się sumuje, więc dowiedz się, jak wykorzystać każdą cenną minutę.


Zadanie nie tylko domowe
Jeśli w Twojej szkole nie ma zakątka do nauki, po skończonych zajęciach pójdź do biblioteki. Będziesz bardziej skłonna do skupienia się nad zadaniem, szybciej je zrobisz – i pójdziesz do domu!


Stwórz kalendarz z zadaniem domowym
Niezależnie od tego, czy wolisz formę papierową, czy cyfrową należy wywiązywać się z obowiązków. Trudno jest zignorować wiszący na ścianie kalendarz. Gdy jesteś w szkole, zapisuj daty każdego nadchodzącego testu w jednym miejscu, następnie przepisz te informacje do kalendarza w domu. Używaj różnych kolorów dla klasówek, kartkówek, wypracowań i innych zadań. Teraz będziesz wiedziała, kiedy co nastąpi i nie będzie niespodzianek.


Najpierw zajmij się najtrudniejszymi rzeczami
Niektóre zadania domowe są z przedmiotów, na których nie musisz się bardzo starać, z kolei inne zadania ciężko zrozumieć już w momencie, gdy nauczyciel wyjaśnia, o co chodzi. Pomyśl, które prace domowe możesz przesunąć w czasie i zajmij się nimi na końcu. Zrobienie najtrudniejszego zadania domowego w pierwszej kolejności zdejmuje nam ciężar z barków i gdy dotrzesz do łatwiejszych zadań, będzie już z górki. Zrobione!


Co pomaga Ci zmniejszyć stres związany z zadaniem domowym i egzaminami?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Wspólnie walczmy o dobro

Powieś ten plakat i pokaż światu, że jesteś przeciwna dręczeniu innych.

Dowiedz się wiecej

Secret

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl