Jak opanować stres przed egzaminem?

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.


Są dni, kiedy nauczyciele przesadzają i zadają za dużo pracy domowej. Słyszałaś już powtarzające się wskazówki jak odrabiać zadanie: nie oglądaj telewizji, zadbaj o dobre oświetlenie i rób sobie przerwy. Problem zadania domowego i stresu przed egzaminem może zniknąć, jeśli zastosujesz dobre techniki zarządzania czasem. Korzystaj sprytnie z czasu i z naszych porad.

Sprawdź, przy czym marnujesz czas

Tych 10 minut pod koniec obiadu i 20 minut spędzone w autobusie mogą zsumować się, dając 30 minut czytania. Studenci mają to w małym palcu! Czytają stojąc w kolejce po kawę, w pociągu i nawet przez tych kilka minut, gdy profesor jeszcze wszystko przygotowuje. Wszystko się sumuje, więc dowiedz się, jak wykorzystać każdą cenną minutę.

Zadanie nie tylko domowe

Jeśli w Twojej szkole nie ma zakątka do nauki, po skończonych zajęciach pójdź do biblioteki. Będziesz bardziej skłonna do skupienia się nad zadaniem, szybciej je zrobisz – i pójdziesz do domu!

Stwórz kalendarz z zadaniem domowym

Niezależnie od tego, czy wolisz formę papierową, czy cyfrową należy wywiązywać się z obowiązków. Trudno jest zignorować wiszący na ścianie kalendarz. Gdy jesteś w szkole, zapisuj daty każdego nadchodzącego testu w jednym miejscu, następnie przepisz te informacje do kalendarza w domu. Używaj różnych kolorów dla klasówek, kartkówek, wypracowań i innych zadań. Teraz będziesz wiedziała, kiedy co nastąpi i nie będzie niespodzianek.

Najpierw zajmij się najtrudniejszymi rzeczami

Niektóre zadania domowe są z przedmiotów, na których nie musisz się bardzo starać, z kolei inne zadania ciężko zrozumieć już w momencie, gdy nauczyciel wyjaśnia, o co chodzi. Pomyśl, które prace domowe możesz przesunąć w czasie i zajmij się nimi na końcu. Zrobienie najtrudniejszego zadania domowego w pierwszej kolejności zdejmuje nam ciężar z barków i gdy dotrzesz do łatwiejszych zadań, będzie już z górki. Zrobione!


Co pomaga Ci zmniejszyć stres związany z zadaniem domowym i egzaminami?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Plakat: Kim jesteś

Niech ten plakat przypomina Ci o tym, byś otaczała się przyjaciółkami, a nie dręczycielkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Nie plotkuj

Niech ten plakat przypomina Ci, że plotkowanie jest formą gnębienia innych.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak się się wielką

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B