Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Bon voyage!  Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!


Zapytaj kogoś, kto już ma za sobą semestr (lub więcej) nauki w innym kraju, jak im się podobało. Prawdopodobnie otrzymasz kilka wariantów tej samej odpowiedzi: „To zmieniło moje życie!” I nie będzie to odpowiedź przesadzona. Udowodniono, że uczniowie, którzy wyjechali, by kształcić się za granicą wiele zyskują dzięki swoim podróżom i to w różnych dziedzinach życia. Przeczytaj pięć powodów, dla których spędzenie kilku miesięcy na studiach w innym kraju może być jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć.

1. Kształcenie się za granicą daje Ci większą pewność siebie.

Przebywanie z dala od rodziny i przyjaciół może wydawać się straszne, ale to także szansa na wyjście ze swojej strefy komfortu i zyskanie niezależności. Od prania po zakupy żywieniowe – zrobienie tego wszystkiego w obcym kraju to poważna sprawa.

2. Nauczysz się nowego języka.

Każdy językoznawca przyzna, że najlepszym sposobem nauczenia się języka obcego jest przebywanie wśród ludzi, którzy się nim posługują. Studiowanie za granicą daje możliwość słuchania i posługiwania się językiem, z którym na co dzień nie obcujesz. Nawet jeśli pod koniec swojego pobytu nie będziesz posługiwała się tym językiem biegle, wrócisz do domu z solidną wiedzą, którą zawsze możesz odświeżyć w przyszłości. Do tego będziesz miała zabawny akcent, jakbyś całe życie spędziła w tamtym kraju.

3. Poznasz inną kulturę od środka.

Na początku może być ciężko porozumiewać się z nowymi sąsiadami, ale z czasem nie tylko nauczysz się nowego języka, ale – co ważniejsze – poznasz nowe obyczaje i tradycje. Może nawet zechcesz, by członkowie

4. Twojej rodziny zaadoptowali jakiś zwyczaj panujący w kraju, w którym byłaś.

Jeśli ubiegasz się o miejsce na uczelni lub o pracę, musisz wiedzieć, że kandydaci, którzy mają doświadczenie za granicą i znają język obcy są częściej przyjmowani. Dlaczego? Żyjemy w zglobalizowanym świecie, gdzie coraz częściej musimy pracować z ludźmi z innych krajów, zwłaszcza gdy wybierzesz taki kierunek jak stosunki międzynarodowe, dyplomacja czy praca dla rządu.

5. Nawiążesz przyjaźnie na całe życie.

Twoja najlepsza przyjaciółka może z Tobą nie pojedzie, ale wasza rozłąka sprawi, że będziesz zmuszona nawiązać nowe przyjaźnie. Niezależnie od tego, czy mieszkasz u rodziny, czy w internacie, postaraj się poznawać nowych ludzi. Jeśli Twoi nowi przyjaciele pochodzą z kraju, w którym przebywasz zaplanujcie spotkania tak, żebyś mogła przyjechać ze swoją najlepszą przyjaciółką – im więcej ludzi, tym weselej!


Zdjęcie: Elisabeth Schmitt/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: poszewka na poduszkę

Zmień stary podkoszulek w poszewkę na poduszkę i udekoruj nią swój pokój lub podaruj ją przyjaciółce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny