Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Bon voyage!  Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Zapytaj kogoś, kto już ma za sobą semestr (lub więcej) nauki w innym kraju, jak im się podobało. Prawdopodobnie otrzymasz kilka wariantów tej samej odpowiedzi: „To zmieniło moje życie!” I nie będzie to odpowiedź przesadzona. Udowodniono, że uczniowie, którzy wyjechali, by kształcić się za granicą wiele zyskują dzięki swoim podróżom i to w różnych dziedzinach życia. Przeczytaj pięć powodów, dla których spędzenie kilku miesięcy na studiach w innym kraju może być jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć.


1. Kształcenie się za granicą daje Ci większą pewność siebie.
Przebywanie z dala od rodziny i przyjaciół może wydawać się straszne, ale to także szansa na wyjście ze swojej strefy komfortu i zyskanie niezależności. Od prania po zakupy żywieniowe – zrobienie tego wszystkiego w obcym kraju to poważna sprawa.


2. Nauczysz się nowego języka.
Każdy językoznawca przyzna, że najlepszym sposobem nauczenia się języka obcego jest przebywanie wśród ludzi, którzy się nim posługują. Studiowanie za granicą daje możliwość słuchania i posługiwania się językiem, z którym na co dzień nie obcujesz. Nawet jeśli pod koniec swojego pobytu nie będziesz posługiwała się tym językiem biegle, wrócisz do domu z solidną wiedzą, którą zawsze możesz odświeżyć w przyszłości. Do tego będziesz miała zabawny akcent, jakbyś całe życie spędziła w tamtym kraju.


3. Poznasz inną kulturę od środka.
Na początku może być ciężko porozumiewać się z nowymi sąsiadami, ale z czasem nie tylko nauczysz się nowego języka, ale – co ważniejsze – poznasz nowe obyczaje i tradycje. Może nawet zechcesz, by członkowie Twojej rodziny zaadoptowali jakiś zwyczaj panujący w kraju, w którym byłaś.


4. To świetnie wygląda w CV.
Jeśli ubiegasz się o miejsce na uczelni lub o pracę, musisz wiedzieć, że kandydaci, którzy mają doświadczenie za granicą i znają język obcy są częściej przyjmowani. Dlaczego? Żyjemy w zglobalizowanym świecie, gdzie coraz częściej musimy pracować z ludźmi z innych krajów, zwłaszcza gdy wybierzesz taki kierunek jak stosunki międzynarodowe, dyplomacja czy praca dla rządu.


5. Nawiążesz przyjaźnie na całe życie.
Twoja najlepsza przyjaciółka może z Tobą nie pojedzie, ale wasza rozłąka sprawi, że będziesz zmuszona nawiązać nowe przyjaźnie. Niezależnie od tego, czy mieszkasz u rodziny, czy w internacie, postaraj się poznawać nowych ludzi. Jeśli Twoi nowi przyjaciele pochodzą z kraju, w którym przebywasz zaplanujcie spotkania tak, żebyś mogła przyjechać ze swoją najlepszą przyjaciółką – im więcej ludzi, tym weselej!


Zdjęcie: Elisabeth Schmitt/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak sprawić, by domowy manicure wyglądał profesjonalnie

Nie wydawaj pieniędzy na kosmetyczkę. Opanuj sztukę domowego manicure.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny