Nie chcesz iść na studia?

Nie chcesz iść na studia?

Czy Twój plan, by nie iść na studia jest dobry? Zadaj sobie te pytania i dowiedz się.

Prawdopodobnie słyszałaś to kilka razy: „Ucz się dobrze, żebyś mogła iść na studia.” Większość rodziców już od najmłodszych lat nakłania swoje dzieci, by poszły na studia i w wielu rodzinach rozpoczęcie studiów zaraz po szkole jest normą. Ale co jeśli Ty nie chcesz studiować? Oto kilka rzeczy, które możesz wziąć pod uwagę, zanim zabrzmi ostatni dzwonek.
Masz swoje powody


Niektóre powody są zrozumiałe i można się z nimi zgodzić. Może masz plan, który nie obejmuje typowego wyższego wykształcenia. Może chcesz szkolić swój warsztat artystyczny lub muzyczny prywatnie pod okiem wspaniałego nauczyciela. Może chcesz pójść do studium i uczyć się projektowania mody lub kosmetologii bądź też pójść w kierunku kariery technicznej. Może po prostu nie chcesz iść na studia, bo nie jesteś gotowa na podjęcie decyzji, co wybrać, chcesz popracować przez rok i zarobić trochę pieniędzy lub chcesz wstąpić do wojska. Studia nie są dla każdego.


Nic Cię nie powstrzymuje – tylko Ty sama


Z drugiej strony, jeśli nie chcesz iść na studia, bo się boisz – nowej sytuacji, nowych ludzi lub tego, że nie pójdzie Ci dobrze – przemyśl to. Nigdy nie pozwól, by strach Cię powstrzymywał przed rozwijaniem się. Inni nowoprzyjęci na studia będą mieli takie same rozterki jak Ty, a zajęcia nie będą takie trudne, jeśli będziesz uważać i robić to, co do Ciebie należy. Nie pozwól, by strach Cię onieśmielał. Skorzystaj z tej okazji! Zobaczysz, że dasz radę i że studia to tak naprawdę dobra zabawa.


Dlaczego nie jesteś pewna, czy chcesz iść na studia?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Doświadczenie zawodowe poprzez networking

Chcesz nabyć doświadczenie zawodowe (i zarobić pieniądze!), ale najpierw musisz znaleźć pracę. Dowiedz się, jak to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Powrót do szkoły. Dziesięć sposobów, jak być wspaniałą.

Popraw swoje sposoby powrotu do szkoły. Oto dziesięć kroków, które pomogą Ci opanować tę sztukę.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak wyjść z dołka?

Nie pozwól, by zły humor zniszczył Twój urok. Przegoń smutki przy pomocy naszych sprytnych wskazówek, co robić, a czego nie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl