Czy warto iść na studia?

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz pójść na studia, być może jest to spowodowane słabymi ocenami w szkole lub słabym wynikiem egzaminu. Może otrzymałaś odmowę z pierwszej uczelni, na którą aplikowałaś. Niezależnie od powodu, ważne jest, abyś nie myślała, że uniwersytet jest poza Twoim zasięgiem.


Jeśli Twoje oceny nie były najlepsze


Jeśli w szkole średniej nie byłaś prymuską, nie oznacza to wcale, że nie możesz iść na studia. Niezależnie od wyników w szkole, każdy może pójść na kursy wyrównawcze lub przygotowawcze i zacząć od początku. Jeżeli będziesz miała dobre wyniki na kursach i otrzymasz dobre oceny, zadaj sobie ponownie pytanie: „Czy mogę iść na studia?” Możesz ubiegać się ponownie o miejsce lub nawet złożyć podanie na inny kierunek, który bardziej Cię interesuje.


Niech pieniądze Cię nie powstrzymują


Jeżeli przejmujesz się kwestiami finansowymi, rozważ możliwość wzięcia pożyczki. Oczywiście będziesz musiała ją spłacić po ukończeniu szkoły, gdy otrzymasz pracę. Możesz również ubiegać się o inne rodzaje pomocy finansowej, która nie musi być spłacana lub może mogłabyś otrzymać stypendium. Niech pieniądze Cię nie powstrzymują – jest wiele sposobów na to, jak zapłacić za edukację. Spotkaj się z doradcą uniwersyteckim, dowiedz się, czy jakieś organizacje w Twojej okolicy nie oferują stypendium lub skontaktuj się bez pośrednio z uniwersytetem, na który chciałabyś pójść i uzyskaj informacje o grantach i stypendiach jakie oferuje.


Obowiązki i jeszcze raz obowiązki
Może nie możesz pójść na studia z powodu swoich zobowiązań wobec rodziny - może musisz iść do pracy, żeby pomóc utrzymać rodzinę, może musisz zaopiekować się młodszą siostrą lub bratem. Jeśli o to chodzi – nie martw się. Zawsze można pójść do szkoły. Rodzina w życiu jest najważniejszym priorytetem, a Ty masz dużo czasu, żeby rozpocząć swoją karierę. Wielu studentów na uczelniach ma ponad 20 lat, a zdarzają się osoby 30- i 40-letnie. W międzyczasie, gdy jako odpowiedzialna córka lub siostra zajmujesz się rodziną, możesz również skorzystać z opcji studiów zaocznych lub wieczorowych.


Jeśli pójście na studia jest tym, czego naprawdę chcesz, nigdy się nie poddawaj!


Dlaczego obawiasz się, że nie uda Ci się pójść na studia?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pomysły na prezenty dla Twoich najbliższych

Trudno jest znaleźć perfekcyjny prezent dla każdego! Oto kilka podpowiedzi, które mogą Ci pomóc.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny