Cele na nowy rok szkolny

Cele na nowy rok szkolny

Podejmij pozytywne ryzyko w tym roku. Może Ci się to opłacić.


Rok szkolny szybko minie – a Ty chcesz, żeby zakończył się spektakularnie. Podjęcie ryzyka może Cię przygotować na fenomenalne wakacje (i może lepszy start po powrocie do szkoły w nowym roku).

  1. Porozmawiaj ze swoim wymarzonym chłopakiem

  2. Podziwiasz tego przystojniaka, który chodzi z Tobą na matematykę już od roku, co więcej, poważnie zachwiał Twoją zdolnością pojmowania zasad równań liniowych. Nawet, jeśli jesteś supernieśmiała w jego obecności, podejmij małe kroki, żeby zaznaczyć swoją obecność. To może być coś tak prostego, jak pożyczenie ołówka lub zapytanie go, jak mu poszło wczorajsze zadanie domowe. Jeśli nie potrafisz całkowicie przemóc się, by przełamać lody, zacznij przynajmniej podejmować małe kroki, aby to zrobić. Uda Ci się!

  3. Popraw złe oceny

  4. Wspaniała ocena na teście końcowym może podnieść ocenę z całego roku, zatem nie pisz klasówki z całego semestru nie mając wystarczającej wiedzy o danym temacie. Nauczyciele chętnie Ci pomogą, więc poproś o pomoc. Czasami coś tak prostego, jak uporządkowanie materiałów pomoże złagodzić stres przed testem. Może będziesz musiała wcześniej wstać lub dłużej się pouczyć po szkole, niemniej jednak lepsza ocena na świadectwie jest warta wysiłku!

  5. Postaw się dręczycielce

  6. Nie wypowiadaj wojny koleżance, która uprzykrza Ci życie, ale stań dzielnie do walki. Następnym razem, gdy dręczycielka w drwiący sposób coś skomentuje, spójrz jej prosto w oczy i poślij jej pewny siebie uśmiech. To jej pokaże, że nie czujesz się zastraszona, a sama poczujesz się silniejsza, ponieważ stanęłaś do walki – stanowczo, ale subtelnie.

  7. Zadaj kłopotliwe pytanie

  8. Osobiste pytania dotyczące zmian zachodzących w Twoim ciele mogą Cię zawstydzić, ale jeśli niepokoi Cię cokolwiek, co dotyczy miesiączki lub czegokolwiek innego, umów się ze szkolną pielęgniarką i opowiedz jej o tym, co Cię trapi. Będziesz się czuła dziesięć razy lepiej, gdy otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię intymne pytania.

  9. Zaprzyjaźnij się z nową osobą

Zaproś koleżankę z klasy na zakupy lub do siebie do domu i spędźcie razem popołudnie. Rozmawiacie ze sobą na przerwach, dlaczego by nie przenieść waszej relacji poza mury szkolne? Nowa przyjaźń może otworzyć wiele wakacyjnych możliwości i przed nowym rokiem szkolnym możecie stać się sobie bardzo bliskie!


Jaki jest Twój osobisty cel na ten rok szkolny?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porada dotycząca przyszłej kariery: Twój styl uczenia się

Poznanie swojego stylu uczenia się może doprowadzić Cię do zdobycia wspaniałego zawodu. Już teraz sprawdź, jaki zawód jest dla Ciebie najlepszy.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy plotkowanie ma jakieś pozytywne strony?

Chodzi nie tylko o wymienianie się najświeższymi informacjami. Dowiedz się dlaczego plotka nie zawsze musi być zła.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny