Cele na nowy rok szkolny

Cele na nowy rok szkolny

Podejmij pozytywne ryzyko w tym roku. Może Ci się to opłacić.

Rok szkolny szybko minie – a Ty chcesz, żeby zakończył się spektakularnie. Podjęcie ryzyka może Cię przygotować na fenomenalne wakacje (i może lepszy start po powrocie do szkoły w nowym roku).

  1. Porozmawiaj ze swoim wymarzonym chłopakiem

Podziwiasz tego przystojniaka, który chodzi z Tobą na matematykę już od roku, co więcej, poważnie zachwiał Twoją zdolnością pojmowania zasad równań liniowych. Nawet, jeśli jesteś supernieśmiała w jego obecności, podejmij małe kroki, żeby zaznaczyć swoją obecność. To może być coś tak prostego, jak pożyczenie ołówka lub zapytanie go, jak mu poszło wczorajsze zadanie domowe. Jeśli nie potrafisz całkowicie przemóc się, by przełamać lody, zacznij przynajmniej podejmować małe kroki, aby to zrobić. Uda Ci się!

  1. Popraw złe oceny

Wspaniała ocena na teście końcowym może podnieść ocenę z całego roku, zatem nie pisz klasówki z całego semestru nie mając wystarczającej wiedzy o danym temacie. Nauczyciele chętnie Ci pomogą, więc poproś o pomoc. Czasami coś tak prostego, jak uporządkowanie materiałów pomoże złagodzić stres przed testem. Może będziesz musiała wcześniej wstać lub dłużej się pouczyć po szkole, niemniej jednak lepsza ocena na świadectwie jest warta wysiłku!

  1. Postaw się dręczycielce

Nie wypowiadaj wojny koleżance, która uprzykrza Ci życie, ale stań dzielnie do walki. Następnym razem, gdy dręczycielka w drwiący sposób coś skomentuje, spójrz jej prosto w oczy i poślij jej pewny siebie uśmiech. To jej pokaże, że nie czujesz się zastraszona, a sama poczujesz się silniejsza, ponieważ stanęłaś do walki – stanowczo, ale subtelnie.

  1. Zadaj kłopotliwe pytanie

Osobiste pytania dotyczące zmian zachodzących w Twoim ciele mogą Cię zawstydzić, ale jeśli niepokoi Cię cokolwiek, co dotyczy miesiączki lub czegokolwiek innego, umów się ze szkolną pielęgniarką i opowiedz jej o tym, co Cię trapi. Będziesz się czuła dziesięć razy lepiej, gdy otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię intymne pytania.

  1. Zaprzyjaźnij się z nową osobą

Zaproś koleżankę z klasy na zakupy lub do siebie do domu i spędźcie razem popołudnie. Rozmawiacie ze sobą na przerwach, dlaczego by nie przenieść waszej relacji poza mury szkolne? Nowa przyjaźń może otworzyć wiele wakacyjnych możliwości i przed nowym rokiem szkolnym możecie stać się sobie bardzo bliskie!


Jaki jest Twój osobisty cel na ten rok szkolny?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pomysły na wakacje

Bądź bystrą podróżniczką, niezależnie od tego, gdzie spędzasz swoje wesołe nastoletnie wakacje.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!