Czy mimowolnie dokuczasz koleżankom?

Czy mimowolnie dokuczasz koleżankom?

Upewnij się, że nie dokuczasz koleżankom - nawet przypadkiem. Zrób ten szybki test.

Nie jesteś ani dręczycielką, ani i nie jesteś też ofiarą. Na pewno nie zgadzasz się na dręczenie innych. A może znasz dziewczynę, która jest dręczycielką i nie zawsze się jej sprzeciwiasz? Jeżeli nie wstawiasz się za ofiarą dręczenia, sama to sprawia, że i Ty stajesz się kolejną dręczycielką. Nawet jeżeli nie chcesz nią być.


Zobacz, jak bycie bierną obserwatorką stawia Cię po stronie dręczycielki i jak możesz upewnić się, że nie znajdziesz się będziesz w takiej sytuacji:

  1. Śmianie się, chichotanie, brak reakcji nic nierobienie, pokazywanie palcem, gapienie się i szeptanie. Te wszystkie czynności Takie zachowanie pokazuje pokazują, że jesteś po stronie dręczycielki. Dlatego zamiast tak się zachowywać tego, odezwij się w obronie dręczonej dziewczyny.  2. Bądź mediatorką pomiędzy dręczycielką a ofiarą. Jeżeli między przyjaciółkami zdarzają się problemy, zachęć je by ze sobą o tym porozmawiały.  3. Powtarzanie zasłyszanych plotek. Jeżeli nawet usłyszysz plotkę, nie powtarzaj jej innym.  4. Wspólne stawanie przeciw komuś. Jeżeli nawet Twoje przyjaciółki kogoś ignorują, nie musisz robić rób tego samego.  5. "Polubienie" podłego postu na stronach społecznościowych.

Czy wcześniej zdarzyło Ci się zrobić którąś z tych rzeczy? Nie martw się – większość z nas też tak zrobiła. Teraz masz szansę to naprawić! Powiedz nam, co zrobisz inaczej następnym razem.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Bądźmy razem

Ten plakat będzie Ci przypominał, że nie reagując, sama stajesz się dręczycielką.

Dowiedz się wiecej

Secret

Plakat: Nie bądź dręczycielką

Spraw, by Twoje przyjaciółki włączyły się do wspólnej akcji i powieś ten plakat wszędzie tam, gdzie się z nimi spotykasz.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że nie nadajesz się do uprawiania sportu? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci udowodnić, że jesteś dobrym sportowcem na boisku i poza nim.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny