Powody, dla których potrzebujemy hobby

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Myślisz, że hobby to tylko zbieranie znaczków i robienie szalików na drutach? Mylisz się. Teraz Twoim hobby może być wszystko: pieczenie ciasteczek na patyczkach i robienie pięknych zdjęć na Instagramie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, spędzanie czasu wolnego na rozwijaniu zainteresowań przywraca życiu równowagę. Zastanawiasz się, jakie są pozytywne strony posiadania hobby?


1. Hobby zwalcza stres.

Oderwanie się od superzwariowanego życia może zdziałać wiele dobrego. Ponieważ nie musisz tego robić (to nie jest praca domowa, ani inne obowiązki), rozwijanie swoich zainteresowań daje Ci niezwykłą okazję, byś mogła się odprężyć. Poprzez skupienie się na czymś, co nie ma związku ze szkołą lub pracą, możesz rozwinąć w sobie energię, która wyeliminuje stres.


2. Hobby kruszy lody.

Trudno Ci podtrzymać rozmowę z kimś nowym? Zwróć się ku magicznej sile hobby – nagle okaże się, że masz o czym rozmawiać z nieznajomym! Zamiast zmuszać się i poznawać ludzi tylko dla samego ich poznawania, naturalnie rozwiniesz przyjaźnie poprzez wspólnie dzielone pasje.


3. Hobby sprawia, że dobrze się ze sobą czujesz.

Wszyscy wiedzą, jaka jesteś świetna na lekcjach lub na boisku, ale posiadanie hobby sprawi, że poczujesz się spełniona również w innych sferach życia, nie tylko tych związanych z nauką lub sportem. Z drugiej strony, może szkoła i sporty nie są Twoją mocną stroną - w takim przypadku hobby, które pozwoli rozwinąć Twój talent natychmiast podniesie Twoją samoocenę.


4. Hobby sprawia, że jesteś bardziej inteligentna.

Badania wykazały, że u osób, które uczestniczyły w kreatywnych lub intelektualnych formach spędzania wolnego czasu przez całe swoje życie, osłabienie zdolności poznawczych związanych z wiekiem następowało znacznie wolniej. A zatem ludzie posiadający hobby mają lepszą pamięć i lepszą sprawność intelektualną, nawet w podeszłym wieku.


5. Hobby może zmienić się w karierę zawodową.

Nie zdziw się, jeśli to, co teraz jest tylko Twoim hobby, pewnego dnia zamieni się w dochodowy interes… zwłaszcza, gdy jesteś w tym dobra. W ten sposób nigdy nie będziesz miała nudnej pracy!


Zdjęcie: Ryan Smith/Somos Images/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B