Wspaniałe korzyści z prowadzenia pamiętnika

Wspaniałe korzyści z prowadzenia pamiętnika

Odkryj korzyści, jakie płyną z prowadzenia dziennika i przeczytaj nasze wskazówki, o czym warto w nim pisać.

Pisanie pamiętnika jest formą wyrażania siebie bez zastanawiania się, co pomyślą inni – ponieważ pamiętnik jest tylko dla Ciebie! Niezależnie od tego, jak często będziesz pisać lub czy będziesz prowadzić zapiski w zeszycie, telefonie czy na komputerze, spędzanie czasu w ciszy i zapisywanie przemyśleń jest wspaniałym sposobem na uporządkowanie wszystkiego dookoła i tego, co dzieje się w Twoim życiu.


Dlaczego pamiętnik?


Prowadzenie pamiętnika pozwala radzić sobie z problemami, podejmować trudne decyzje i stać się bardziej kreatywną – bez ryzyka. Zapisywanie wszystkiego, co przyjdzie Ci do głowy, nawet bzdur – może być bardzo oczyszczające.

Co wtedy, gdy nie cierpisz pisać?


Nie ma wątpliwości, że pisanie to ciężka praca – ale tylko wtedy, gdy ktoś będzie oceniał zasady, poprawność i schludność wypowiedzi. Nic z tego się nie liczy, gdy piszesz swój dziennik. Pisz szybko i nie przejmuj się tym jak Ci to wychodzi. Nie musisz niczego przekreślać i poprawiać. Najwspanialszą rzeczą w pamiętniku jest to, że jest on tylko dla Ciebie.


Co wtedy, gdy nie masz pojęcia o czym pisać?


Każdy, kto pisze regularnie czasami nie wie, co ma napisać. Oto kilka sugestii, które możesz wykorzystać, by rozpocząć pisanie:

  • Pomyśl o problemie, który pozostaje nierozwiązany, np. nie powiedziałaś przyjaciółce, która się wyprowadziła, jak bardzo za nią tęsknisz, czujesz, że niepochlebna opinia o nauczycielce jest niesłuszna lub podoba Ci się pewien przystojny chłopak, ale nie powiedziałaś mu o tym. Następnie napisz, do któregoś z nich list, którego nigdy nie wyślesz.
  • Napisz datę z dokładanie rocznym wyprzedzeniem, następnie opisz swoje życie jak chciałabyś, aby wyglądało.
  • Napisz ze szczegółami swoją rozmowę ze swoją ulubioną rzeczą: ze swoim ulubionym daniem, najgorszym nawykiem, częścią ciała, która Cię najbardziej frustruje.
  • Pisz o dobrych rzeczach w życiu: dobrym filmie, bardzo dobrej ocenie lub pięknym prezencie,
  • Po prostu poświęć sobie czas. Pisz bazgroły, napisz wiersz, spisz swoje życzenia i marzenia. Nie przejmuj się tym, czy to ma sens. Gdy w przyszłości przeczytasz swoje przemyślenia, będziesz zaskoczona tym, co znajdziesz w swoich zapiskach, nie wiedząc, że to napisałaś.
  • Wyobraź sobie, że masz 25 lat. Gdzie jesteś? Co osiągnęłaś? Napisz kilka rad dla siebie jako nastolatki.

Jedynym minusem pamiętnika jest to, że może wpaść w niepowołane ręce. To się zdarza każdej z nas. Masz w zanadrzu jakąś wstydliwą historyjkę o kimś, kto przeczytał Twoje zapiski?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak przygotować wspaniałe przyjęcie i być idealną gospodynią

Wykorzystaj nasze pomysły i zorganizuj superprzyjęcie, o którym Twoim przyjaciele będą mówić miesiącami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: pięć kroków, by odmienić swój pokój

Niech Twoja osobowość, hobby i zdolności będą widoczne w pokoju, który jest całkowicie Twój.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: wspaniałe pomysły na album ze zdjęciami

Zapamiętaj wszystkie najlepsze momenty w roku szkolnym i zamieść je w albumie lub na blogu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny