Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Zdałaś egzamin na prawo jazdy i dostałaś swój dokument. Jest piątkowa noc. Zadbaj o bezpieczeństwo pasażerów, kiedy jesteś za kółkiem, pamiętając o tych prostych wskazówkach.Zapnijcie pasy


Wiedziałaś o tym, że pas bezpieczeństwa może ograniczyć ryzyko uszkodzeń ciała o połowę w przypadku wypadku samochodowego? W porównaniu z innymi grupami wiekowymi nastolatkowie mają najniższy wskaźnik zapinania pasa bezpieczeństwa. Możesz to zmienić! W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz mieć pasażerów, którzy nie będą chcieli zapiąć pasów, ale Twój samochód – Twoje zasady. Podziel się z nimi statystykami i powiedz, że nie ruszysz, dopóki nie zapną pasów!


Pamiętaj, że nie masz doświadczenia


Ryzyko wypadku samochodowego jest wyższe w przypadku nastolatków, niż w przypadku innych grup wiekowych. Ryzyko to jest szczególnie wysokie w pierwszych miesiącach po otrzymaniu prawa jazdy. Dlaczego? Nastolatkowie nie mają dużego doświadczenia w kierowaniu pojazdami.


Co możesz zrobić? Ćwicz. Pojedź po zakupy lub odbierz młodszego brata z jego zajęć. Jedziecie gdzieś całą rodziną? Zaproponuj, że będziesz kierowcą.


Nie urządzaj przyjęcia w samochodzie


Podwożenie przyjaciół może być fajne, ale może odwracać Twoją uwagę. Ryzyko wypadku wśród nastolatków rośnie wraz z ilością nastoletnich pasażerów, zatem może dobrym pomysłem byłoby ograniczenie ich ilości. Zawsze zwracaj uwagę na drogę, nawet wtedy, gdy w samochodzie są przyjaciele. Nie rozmawiajcie za głośno i nie słuchajcie głośnej muzyki, żeby nie zagłuszać tego, co dzieje się wokół was.


Odłóż telefon


Poczekaj z odczytaniem wiadomości, która właśnie przyszła. Jeśli musisz to zrobić, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu na poboczu. Rozmawianie przez telefon lub pisanie i odbieranie SMS-ów czy innych wiadomości w trakcie jazdy jest zabronione, co oznacza, że możesz za to dostać mandat. To może doprowadzić do sytuacji, w której Twoi rodzicie nie będą chcieli dać Ci samochodu – lub oddać telefonu!


Nie zapominaj o zasadach


Stosuj się do wszystkich zasad kierowania samochodem, jakie Twoi rodzicie Ci przedstawili. Oddawaj samochód na czas. Nie zapomnij zatankować! W ten sposób rodzice będą Cię bardziej szanować i będziesz częściej dostawała samochód!


Gdy jesteś początkującym kierowcą, mogą przydarzyć Ci się kompromitujące wpadki. Może nie zdałaś egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem? Podziel się z nami tym, co Cię spotkało jako kierowcę!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Plakat: Powstrzymajmy dręczycieli

Powieś nasz plakat w swoim pokoju i zamień go w strefę wolną od agresji rówieśniczej .

Dowiedz się wiecej

Secret

Rzuć wyzwanie dręczycielkom

Złóż przyrzeczenie, że nie będziesz dręczyć koleżanek. Dołącz do nas i wspieraj nas w walce o dobro.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny