Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Zdałaś egzamin na prawo jazdy i dostałaś swój dokument. Jest piątkowa noc. Zadbaj o bezpieczeństwo pasażerów, kiedy jesteś za kółkiem, pamiętając o tych prostych wskazówkach.Zapnijcie pasy


Wiedziałaś o tym, że pas bezpieczeństwa może ograniczyć ryzyko uszkodzeń ciała o połowę w przypadku wypadku samochodowego? W porównaniu z innymi grupami wiekowymi nastolatkowie mają najniższy wskaźnik zapinania pasa bezpieczeństwa. Możesz to zmienić! W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz mieć pasażerów, którzy nie będą chcieli zapiąć pasów, ale Twój samochód – Twoje zasady. Podziel się z nimi statystykami i powiedz, że nie ruszysz, dopóki nie zapną pasów!


Pamiętaj, że nie masz doświadczenia


Ryzyko wypadku samochodowego jest wyższe w przypadku nastolatków, niż w przypadku innych grup wiekowych. Ryzyko to jest szczególnie wysokie w pierwszych miesiącach po otrzymaniu prawa jazdy. Dlaczego? Nastolatkowie nie mają dużego doświadczenia w kierowaniu pojazdami.


Co możesz zrobić? Ćwicz. Pojedź po zakupy lub odbierz młodszego brata z jego zajęć. Jedziecie gdzieś całą rodziną? Zaproponuj, że będziesz kierowcą.


Nie urządzaj przyjęcia w samochodzie


Podwożenie przyjaciół może być fajne, ale może odwracać Twoją uwagę. Ryzyko wypadku wśród nastolatków rośnie wraz z ilością nastoletnich pasażerów, zatem może dobrym pomysłem byłoby ograniczenie ich ilości. Zawsze zwracaj uwagę na drogę, nawet wtedy, gdy w samochodzie są przyjaciele. Nie rozmawiajcie za głośno i nie słuchajcie głośnej muzyki, żeby nie zagłuszać tego, co dzieje się wokół was.


Odłóż telefon


Poczekaj z odczytaniem wiadomości, która właśnie przyszła. Jeśli musisz to zrobić, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu na poboczu. Rozmawianie przez telefon lub pisanie i odbieranie SMS-ów czy innych wiadomości w trakcie jazdy jest zabronione, co oznacza, że możesz za to dostać mandat. To może doprowadzić do sytuacji, w której Twoi rodzicie nie będą chcieli dać Ci samochodu – lub oddać telefonu!


Nie zapominaj o zasadach


Stosuj się do wszystkich zasad kierowania samochodem, jakie Twoi rodzicie Ci przedstawili. Oddawaj samochód na czas. Nie zapomnij zatankować! W ten sposób rodzice będą Cię bardziej szanować i będziesz częściej dostawała samochód!


Gdy jesteś początkującym kierowcą, mogą przydarzyć Ci się kompromitujące wpadki. Może nie zdałaś egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem? Podziel się z nami tym, co Cię spotkało jako kierowcę!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przetrwać w gimnazjum?

Gimnazjum może być przerażające. Oto trzy pomysły jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Szkolna impreza: wskazówki na idealną noc

Przygotuj się na niezapomnianą noc. Przeczytaj naszą listę rzeczy do zrobienia przed szkolną imprezą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że nie nadajesz się do uprawiania sportu? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci udowodnić, że jesteś dobrym sportowcem na boisku i poza nim.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny