Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Zdałaś egzamin na prawo jazdy i dostałaś swój dokument. Jest piątkowa noc. Zadbaj o bezpieczeństwo pasażerów, kiedy jesteś za kółkiem, pamiętając o tych prostych wskazówkach.Zapnijcie pasy


Wiedziałaś o tym, że pas bezpieczeństwa może ograniczyć ryzyko uszkodzeń ciała o połowę w przypadku wypadku samochodowego? W porównaniu z innymi grupami wiekowymi nastolatkowie mają najniższy wskaźnik zapinania pasa bezpieczeństwa. Możesz to zmienić! W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz mieć pasażerów, którzy nie będą chcieli zapiąć pasów, ale Twój samochód – Twoje zasady. Podziel się z nimi statystykami i powiedz, że nie ruszysz, dopóki nie zapną pasów!


Pamiętaj, że nie masz doświadczenia


Ryzyko wypadku samochodowego jest wyższe w przypadku nastolatków, niż w przypadku innych grup wiekowych. Ryzyko to jest szczególnie wysokie w pierwszych miesiącach po otrzymaniu prawa jazdy. Dlaczego? Nastolatkowie nie mają dużego doświadczenia w kierowaniu pojazdami.


Co możesz zrobić? Ćwicz. Pojedź po zakupy lub odbierz młodszego brata z jego zajęć. Jedziecie gdzieś całą rodziną? Zaproponuj, że będziesz kierowcą.


Nie urządzaj przyjęcia w samochodzie


Podwożenie przyjaciół może być fajne, ale może odwracać Twoją uwagę. Ryzyko wypadku wśród nastolatków rośnie wraz z ilością nastoletnich pasażerów, zatem może dobrym pomysłem byłoby ograniczenie ich ilości. Zawsze zwracaj uwagę na drogę, nawet wtedy, gdy w samochodzie są przyjaciele. Nie rozmawiajcie za głośno i nie słuchajcie głośnej muzyki, żeby nie zagłuszać tego, co dzieje się wokół was.


Odłóż telefon


Poczekaj z odczytaniem wiadomości, która właśnie przyszła. Jeśli musisz to zrobić, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu na poboczu. Rozmawianie przez telefon lub pisanie i odbieranie SMS-ów czy innych wiadomości w trakcie jazdy jest zabronione, co oznacza, że możesz za to dostać mandat. To może doprowadzić do sytuacji, w której Twoi rodzicie nie będą chcieli dać Ci samochodu – lub oddać telefonu!


Nie zapominaj o zasadach


Stosuj się do wszystkich zasad kierowania samochodem, jakie Twoi rodzicie Ci przedstawili. Oddawaj samochód na czas. Nie zapomnij zatankować! W ten sposób rodzice będą Cię bardziej szanować i będziesz częściej dostawała samochód!


Gdy jesteś początkującym kierowcą, mogą przydarzyć Ci się kompromitujące wpadki. Może nie zdałaś egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem? Podziel się z nami tym, co Cię spotkało jako kierowcę!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Plakat: Powstrzymajmy dręczycieli

Powieś nasz plakat w swoim pokoju i zamień go w strefę wolną od agresji rówieśniczej .

Dowiedz się wiecej

Secret

Rzuć wyzwanie dręczycielkom

Złóż przyrzeczenie, że nie będziesz dręczyć koleżanek. Dołącz do nas i wspieraj nas w walce o dobro.

Dowiedz się wiecej

Secret

Najlepsze cytaty!

Oto wybrane przez nas najlepsze cytaty, które Cię zainspirują i sprawią, że się uśmiechniesz, nawet gdy będziesz miała zły dzieńiu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Nie angażuj się w agresywne zachowania w sieci - zwłaszcza gdy dotyczą Ciebie. Oto wskazówki, jak trzymać się od nich z daleka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny