Życie (nie) w centrum uwagi

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

 

Moje nastoletnie lata nie obfitowały w szkolne afery, miłosne podboje ani ogromną popularność. Zawsze chętniej obserwowałam niż pragnęłam bycia w centrum uwagi. W efekcie większość moich przemyśleń dzieliłam z wąskim gronem bliskich znajomych i do pewnego czasu zaspokajało ono potrzebę dyskutowania, bronienia własnego zdania i poznawania cudzego punktu widzenia. Kiedy nadszedł moment, w którym potrzebowałam więcej rozmówców, znalazłam je na portalu stworzonym właśnie do odpowiadania na pytania i wyrażania aprobaty lub jej braku w związku z czyjąś opinią. Zupełnie nie przeszkadzało mi, że rozmówcy są anonimowi, mogą być ode mnie o wiele starsi (lub młodsi) czy że zdarza się im nadużywać tej pozornej wyższości w postaci braku twarzy.

Po pewnym czasie mój profil przyciągnął uwagę kilkuset osób, wśród których – jak wynikało z treści otrzymywanych przeze mnie wiadomości – były również osoby znające mnie ze szkoły. Setki obserwatorów przyciągnęły uwagę kolejnych osób, aż w końcu osiągnęły liczbę dziesiątek tysięcy ludzi zainteresowanych moimi poglądami oraz korzystających z okazji wymiany własnych. To uświadomiło mi, że przez odsuwanie się od tłumu i spędzanie większości czasu z własnymi myślami, teraz mogę odpowiedzialnie wyrażać własne poglądy, trzymać się ich i zainteresować szerokie grono ludzi ceniących dobrą argumentację.

Jeżeli należycie do osób stojących z boku, nie trzymacie się z paczką rówieśników i nie macie w szkole pozycji gwiazdy, to znaczy, że przeznaczacie czas dojrzewania na pracę nad sobą i sumienne kształtowanie własnego charakteru, co zaowocuje w przyszłości. W moim przypadku sprawy potoczyły się w kierunku Internetu, bloga i wzbudzenia zainteresowania nieznajomych – ale przecież nie jest to jedyna opcja. To jest czas, w którym stawiacie się na pierwszym miejscu i dokonujecie najważniejszej inwestycji – w siebie :)

Chcecie wiedzieć, jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach? Wejdźcie tutaj.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak być sobą?

Poczuj się lepiej w swojej skórze. Nasze strategie pozwolą Ci oprzeć się presji rówieśników.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny