Życie (nie) w centrum uwagi

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

 

Moje nastoletnie lata nie obfitowały w szkolne afery, miłosne podboje ani ogromną popularność. Zawsze chętniej obserwowałam niż pragnęłam bycia w centrum uwagi. W efekcie większość moich przemyśleń dzieliłam z wąskim gronem bliskich znajomych i do pewnego czasu zaspokajało ono potrzebę dyskutowania, bronienia własnego zdania i poznawania cudzego punktu widzenia. Kiedy nadszedł moment, w którym potrzebowałam więcej rozmówców, znalazłam je na portalu stworzonym właśnie do odpowiadania na pytania i wyrażania aprobaty lub jej braku w związku z czyjąś opinią. Zupełnie nie przeszkadzało mi, że rozmówcy są anonimowi, mogą być ode mnie o wiele starsi (lub młodsi) czy że zdarza się im nadużywać tej pozornej wyższości w postaci braku twarzy.

Po pewnym czasie mój profil przyciągnął uwagę kilkuset osób, wśród których – jak wynikało z treści otrzymywanych przeze mnie wiadomości – były również osoby znające mnie ze szkoły. Setki obserwatorów przyciągnęły uwagę kolejnych osób, aż w końcu osiągnęły liczbę dziesiątek tysięcy ludzi zainteresowanych moimi poglądami oraz korzystających z okazji wymiany własnych. To uświadomiło mi, że przez odsuwanie się od tłumu i spędzanie większości czasu z własnymi myślami, teraz mogę odpowiedzialnie wyrażać własne poglądy, trzymać się ich i zainteresować szerokie grono ludzi ceniących dobrą argumentację.

Jeżeli należycie do osób stojących z boku, nie trzymacie się z paczką rówieśników i nie macie w szkole pozycji gwiazdy, to znaczy, że przeznaczacie czas dojrzewania na pracę nad sobą i sumienne kształtowanie własnego charakteru, co zaowocuje w przyszłości. W moim przypadku sprawy potoczyły się w kierunku Internetu, bloga i wzbudzenia zainteresowania nieznajomych – ale przecież nie jest to jedyna opcja. To jest czas, w którym stawiacie się na pierwszym miejscu i dokonujecie najważniejszej inwestycji – w siebie :)

Chcecie wiedzieć, jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach? Wejdźcie tutaj.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Prawdziwi przyjaciele

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny