Horror rozstania, czyli jak zerwać ze złą przyjaciółką

Horror rozstania, czyli jak zerwać ze złą przyjaciółką

Trudno jest zerwać przyjaźń. Oto kilka sposobów na to, jak się pożegnać z przyjaciółką bez palenia za sobą mostów.

Krok pierwszy: Przemyśl to.

Nie podejmuj pochopnych decyzji i nie zrywaj znajomości. Przemyśl to dobrze przez kilka dni. Czy to był pierwszy raz, gdy była złośliwa? Czy ciemne chmury wisiały nad waszą przyjaźnią już od miesięcy? Jeśli czujesz się niekomfortowo w jej obecności, jesteś znudzona lub nawet odczuwasz nieprzyjemne uczucie w żołądku, prawdopodobnie decyzja o zakończeniu przyjaźni jest słuszna.


Krok drugi: Spróbujcie od siebie odpocząć.

Znasz powiedzenie „Za nieobecnymi tęsknimy bardziej”? Może chwilowy odpoczynek od przyjaciółki wystarczy, by na nowo rozbudzić waszą niegdyś bliską relację. Zamiast spotykać się codziennie po szkole, porozmawiajcie przez telefon lub wymieńcie się esemesami raz w tygodniu. Chwilowe oddalenie relacji, która wydaje się być toksyczna, da wam przestrzeń potrzebną do tego, byście od siebie odetchnęły. Da Wam również czas, żebyście mogły przekonać się, czy tęsknicie za sobą wystarczająco mocno, by się ponownie spotykać.


Krok trzeci: Napisz list.

Jeśli zdecydowałaś, że nie uda się ocalić tej przyjaźni, czas powiadomić o tym Twoją koleżankę. Jeśli czujesz się wystarczająco silna, by powiedzieć jej to w twarz – i nadal obstawać przy swoim wyborze – zrób to! Napisanie listu może przynieść takie same rezultaty. Pozwoli on Twojej byłej przyjaciółce przetrawić złą wiadomość i nie wybuchnąć w Twojej obecności. Pamiętaj o tym, że choć Ty rozważasz możliwość zakończenia waszej przyjaźni od miesięcy, dla niej jest to coś nowego i przyjęcie tego do wiadomości może jej zabrać trochę czasu.


Krok czwarty: Pozwól jej odpowiedzieć.

Teraz, gdy już powiedziałaś o co chodzi, daj jej czas na odpowiedź. Uwaga! To może być najtrudniejsza rzecz w całym tym przedsięwzięciu. Postaraj się nie przybierać pozycji obronnej, gdy ona się zdenerwuje. Po prostu ją wysłuchaj – jej odpowiedź (która prawdopodobnie przedstawi sytuację z jej perspektywy) albo umocni Cię w Twojej decyzji, albo sprawi, że zechcesz wszystko ponownie przemyśleć.


Krok piąty: Nie bój się płakać.

Tak jak przy każdym zerwaniu, kolejne tygodnie mogą wiązać się z tym, że będziesz za nią bardzotęsknić. Będziesz wracać myślami do miłych chwil i może to sprawić, że będzie Ci smutno. Zamiast rozmyślać nad swoją decyzją, spójrz na tę przyjaźń z boku i wyciągnij z niej nauczkę na przyszłość. Teraz już wiesz, czego od przyjaźni oczekujesz, a czego w niej nie chcesz. W końcu uda Ci się przejść do porządku dziennego nad waszym rozstaniem i spotkasz nowe fajniejsze przyjaciółki.


Krok szósty: Bądź dla niej miła.

Jeżeli Twoja była przyjaciółka obraca się w tych samych kręgach towarzyskich co Ty, nie musisz uciekać, gdzie pieprz rośnie za każdym razem, gdy ją spotkasz. Jeśli na siebie wpadniecie w szkole lub na imprezie, uśmiechnij się i rób swoje. Nie musisz dramatyzować.

Zdjęcie: Hearst Digital Media

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny