Przyjaźń na zawsze

Przyjaźń na zawsze

Dowiedz się, jak utrzymywać długoterminową przyjaźń – skorzystaj z naszych porad.

Przyjaźń między dziewczynami nie jest nigdy tak silna jak wtedy, gdy jesteś nastolatką! Tak jak jedzenie i woda, przyjaźń to jedna z podstawowych potrzeb – obowiązkowy element dziewczęcego szczęścia. Jak więc możesz ochronić swoją najważniejszą przyjaźń? Oto siedem sugestii dotyczących utrzymywania tej więzi na długim dystansie!

 1. Pokaż jej, że ją doceniasz.
  Co jakiś czas zrób jej niespodziankę w postaci ulubionego batonika lub czasopisma. Zaproś ją do swojego domu, kiedy robicie coś fajnego całą rodziną. Wyślij jej żałośnie ckliwą kartkę o przyjaźni... i to bez powodu.
 1. Słuchaj, kiedy ona mówi.
  Jest z Tobą, kiedy masz doła i nigdy nie mówi: „Już mi to mówiłaś”, nawet jeśli tak było. Zachowuj się wobec niej w ten sam sposób. Zadawaj pytania, aby pokazać jej, że chcesz dowiedzieć się więcej.
 1. Postaw przyjaźń na pierwszym miejscu
  Nie odstawiaj swojej najlepszej przyjaciółki dla ludzi, którzy pewnie nie będą zawsze przy Tobie. Dotyczy to także tego przystojniaka, który chciał się z Tobą umówić, kiedy obiecałaś jej pomóc wybrać prezent urodzinowy dla jej młodszego brata. Czy też tej przebojowej dziewczyny, która zaprosiła Cię na piątkową imprezę wieczór po tym, jak Ty już miałaś wspólne plany ze swoją przyjaciółką.
 1. Dochowuj tajemnic.
  Nigdy nie zdradzaj jej zaufania. Nigdy nie ujawniaj niczego, co powierzy Ci w tajemnicy, chyba że jest to coś, co - nieujawnione - może jej zaszkodzić. Przykład? Jeśli wiesz, że jej chłopak jest agresywny wobec niej, to będziesz dobrą przyjaciółką, jeśli powiesz rodzicom o tym, że ona potrzebuje pomocy.
 1. Zawsze przyjmuj ją z powrotem.
  Stawaj po jej stronie, niezależnie od tego, czy do końca się z nią zgadzasz, czy nie. Musi wiedzieć, że może liczyć na Ciebie, że będziesz ją wspierać. Jeśli akurat nie pochwalasz jej postępowania w konkretnej sytuacji, powiedz jej to – ale na osobności.
 1. Daj jej znać, kiedy jesteś na nią zdenerwowana.
  Obgadajcie problemy, zamiast je ignorować. Złość i uraza kumulują się, kiedy ich nie wyrażasz. Nie atakuj – po prostu spokojnie powiedz jej, co czujesz i dlaczego.
 1. Przeproś, kiedy nie masz racji
  Nie przechodź w defensywę. Zamiast tego naucz się akceptować to, kim jest Twoja przyjaciółka i nie spodziewaj się, że zawsze będzie zgadzała się z Twoimi poglądami. Pamiętaj o jednym: Lepiej przegrać walkę, niż stracić przyjaciółkę.

Chłopcy mają kolegów, żeby robić z nimi różne rzeczy, natomiast dziewczęta z przyjaciółkami dzielą swoje życie na bardziej osobistym poziomie. Przyjaźnie te są na tyle silne, aby podnieść samoocenę, pokonać presję rówieśniczą i rzeczywiście trwać... wiecznie. Prawdziwe z nas szczęściary!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak znaleźć swój styl?

Czy odnalazłaś już styl ubierania, który najlepiej do Ciebie pasuje? Jeśli nie, kliknij tutaj, a dzięki naszym poradom dowiesz się jak go stworzyć!

Dowiedz się wiecej

Secret

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

Zatrzymujesz na nim wzrok i czujesz, że to prawdziwa miłość. Czy to możliwe? Dowiedz się.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl