Trzy wskazówki, jak utrzymać kontakt z przyjaciółką

Trzy wskazówki, jak utrzymać kontakt z przyjaciółką

Tobie i Twojej przyjaciółce grozi rozłąka? Nadal możecie się przyjaźnić. Przekonaj się, w jaki sposób.


Twoje koleżanki są dla Ciebie wszystkim: wspólnie się wygłupiacie, stanowią dla Ciebie grupę wsparcia, są całym Twoim światem, zatem perspektywa rozłąki z przyjaciółkami może być przerażająca. Ale mamy dobre wieści. Nawet jeśli idziecie do innych szkół lub Twoja przyjaciółka wyprowadziła się, nadal możecie utrzymać swoją przyjaźń. Oto kilka sposobów.

1. Znajdź czas

Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółkami będzie od Ciebie wymagało pewnej pracy, ale najważniejsze jest to, byś znalazła czas na utrzymywanie z nimi kontaktu. Jeżeli nie masz za dużo wolnego czasu, zawsze możesz znaleźć inny sposób na to, by Twoja koleżanka wiedziała, że o niej myślisz.

Aby zorganizować czas, będziecie musiały popracować ze swoimi kalendarzami. Zaznaczcie datę i godzinę, która jest dwa was odpowiednia i zaplanujcie, w jaki sposób będziecie się kontaktować – przez telefon lub rozmowę video itp.

Jeśli ciężko wam znaleźć czas, wyślij przyjaciółce kartkę, mail z informacjami, co się u Ciebie dzieje lub smsa, żeby wiedziała, że o niej myślisz. Możesz nawet do niej zadzwonić bez uprzedzenia, a jeśli nie odbierze – zostaw wiadomość.

2.Bądź kreatywna

Dobrze jest od czasu do czasu skontaktować się przy pomocy mediów społecznościowych lub smsa, ale istnieją również inne sposoby na pozostawanie w kontakcie – i pozwalają one zachować poczucie bliskości.

Może warto wrócić do tradycyjnej formy pisania listów i w ten sposób pozostawać w kontakcie? Wymieńcie się wcześniej zaadresowanymi kopertami ze znaczkami i piszcie do siebie często. Fajnie jest dostawać korespondencję. Pozwala to również dzielić się swoimi przemyśleniami w inny sposób – bazgrołami na marginesie też!

Jeśli mieszkacie blisko siebie, postarajcie się zaplanować cotygodniowe lub comiesięczne spotkania, na przykład może to być pierwsza sobota miesiąca lub środa wieczorem.

3. Bądź przygotowana na zmianę

Czasami, jeśli chodzicie do innych szkół lub spędzacie czas z innymi ludźmi, rozmowa z koleżanką może wydawać się bardziej wymianą informacji niż rozmową o tym, co was łączy, ale przyjaźnie ewoluują – i to w dobrym kierunku! Może nawet wasze nowe zainteresowania lub doświadczenia sprawią, że będziecie miały sobie więcej do powiedzenia.

Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, pamiętaj, że życie, a zwłaszcza związki, nie zawsze idą zgodnie z planem. Zmiana jest naturalną częścią dorastania. Musisz zdecydować, które przyjaźnie są warte Twojego czasu, a wtedy będą one silniejsze, ponieważ zainwestujesz ten czas w kontynuowanie ważnych znajomości.

W jaki sposób pozostaniesz w kontakcie ze swoją przyjaciółką?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny