Czy nadszedł czas na rozstanie z przyjaciółką?

Czy nadszedł czas na rozstanie z przyjaciółką?

Między Tobą a Twoją najlepszą przyjaciółką nie jest już tak jak kiedyś. Czy powinnaś to skończyć? Dowiedz się.

W przedszkolu dzieci zbierają najlepszych przyjaciół jak cukierki – im więcej, tym lepiej! Kiedy jesteś starsza, przyjaźnie wyraźnie się zmieniają. Lubisz robić inne rzeczy. Zmieniają się Twoje ulubione potrawy. Lubisz oglądać inne programy telewizyjne i słuchać nowych rodzajów muzyki. Zaczynasz również mówić, naprawdę ROZMAWIAĆ z przyjaciółmi o rzeczach, które są dla Ciebie ważne.


Tak samo wraz z wiekiem zmieniają się także Twoi przyjaciele. Ale co zrobić ze starym znajomymi, których znasz od przedszkola? Co robić, gdy wyrośniesz z takich przyjaźni? Czy przestajecie być przyjaciółmi? Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć.


Czy jest jakaś nadzieja?
Czy jest sposób na uratowanie tej przyjaźni? Wiesz, jakie są między Wami różnice. Teraz pomyśl o podobieństwach. Zauważ, jak wiele wciąż Was łączy. Pamiętaj, że nadal możecie się kolegować, nawet gdy już nie jesteście najlepszymi przyjaciółkami.


Czy możesz przemyśleć swoją przyjaźń?
Czy można zmienić to, jak spędzacie ze sobą czas? Jeżeli obydwie nawiązałyście nowe przyjaźnie w nowych grupach przyjaciół w szkole, być może mogłybyście spędzać razem czas poza szkołą. Możecie razem zapisać się na jakieś zajęcia albo umawiać się regularnie na wspólną naukę, pogaduchy lub nawet po prostu rozmawiać on-line.


Zróbcie sobie przerwę
Jeśli po prostu nie kręci Cię już ta przyjaźń, ale nie chcesz całkowicie palić mostów, to można zrobić sobie przerwę. Ograniczcie swoją przyjaźń do rozmowy telefonicznej przeprowadzanej raz na jakiś czas. Jeśli Twoja przyjaciółka zadzwoni, żeby się umówić, nie wymyślaj fałszywych wymówek. W końcu się domyśli i będzie jej przykro, że ją okłamujesz.


Kiedy masz na to ochotę, umów się z nią na krótko, żeby zrobić razem coś, co nadal Was łączy. Może się okazać, że brakowało Ci jej w ostatnim czasie! Zadaj sobie wtedy w tym punkcie pytanie: Czy cieszysz się, że nie zakończyłaś odcięłaś całkowicie Waszej przyjaźni?


Jeśli nadal masz wyrzuty sumienia
Kiedy zastanowisz się nad Waszą przyjaźnią, możesz jednak dojść do wniosku, że za bardzo się różnicie, żeby zostać przyjaciółkami. Jeśli Twoja dawna przyjaciółka zaczęła robić rzeczy, które uważasz za niebezpieczne, nielegalne lub po prostu niemiłe, najlepszym wyjściem kursem będzie obranie innej osobnej drogi.


Czy coś się zmieniło w relacji między Tobą a Twoją najlepszą przyjaciółką?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Dojrzewanie - czego się spodziewać?

Nie pozwól, by dojrzewanie Cię zaskoczyło – zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po tym, czego się możesz spodziewać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Fryzury na lato

Lato to czas swobody, więc twoje fryzury też powinny takie być! Oto kilka pomysłów.

Dowiedz się wiecej

Aussie