Jak poradzić sobie z okropnym trójkątem przyjaciółek

Jak poradzić sobie z okropnym trójkątem przyjaciółek

Trzy przyjaciółki równa się kłopoty. Dowiedz się, w jaki sposób przerwać dziewczyński dramat.

W którymś momencie na pewno będziesz miała do czynienia z kłopotliwym „trójkątem przyjaźni”. Tam, gdzie zbiorą się trzy dziewczęta tam prawie zawsze oznacza to Kłopoty (tak, tak, przez duże "K")! Przyjrzyjmy się dynamice takiej przyjaźni z brutalną szczerością dynamice takiej przyjaźni.

Ty jesteś nie do pary

Czy to Ty jesteś wykluczona? To fatalnie Paskudnie. To nie jest miłe, gdy myślisz, że miło spędzisz czas z dziewczynami, a potem okazuje się, że czujesz się jak piąte koło u wozu. Ale, wiesz co? To jest proste - wypisz się z tej sytuacji. Zadzwoń po rodzica, żeby Cię odebrał, wyjdź do innego pomieszczenia, załóż słuchawki – cokolwiek, żeby móc ignorować takie „koleżanki”.


Nie bawisz się dobrze, prawda? Dlaczego więc masz siedzieć tam i dalej znosić ich niemiłe zachowanie? Możesz kiedyś spróbujesz spotkać się z nimi jeszcze raz, ale jeśli nadal będą traktować Cię jak odmieńca, nadszedł czas, by przestać się z nimi zadawać, aż do czasu, gdy będą gotowe zachowywać się stosownie (jeśli kiedykolwiek w ogóle będą!). Prawdziwi przyjaciele nie wykluczają nikogo.

To Ty jesteś prowokatorką

OK, bądź ze sobą szczera - czy to Ty jesteś liderem w tym trzyosobowym kabarecie? Czy pod Twoim wpływem odsuwacie trzecią przyjaciółkę? Jeśli tak, to natychmiast przestań. Faktem jest, że OK, może wydaje Ci się, że to Ty decydujesz, ale tak naprawdę zupełnie nie panujesz nad sytuacją, ponieważ nie potrafisz nawet rozpoznać, co się naprawdę dzieje – jesteś zazdrosna.


Ok, teraz już wiesz, jak to jest. Czujesz się zagrożona, tak więc swoją niepewność obracasz przeciwko komuś innemu. Ale lepiej przemyśl swoje działania. Zrozum Widzisz, w trójkątach przyjacielskich jest tak, że one ciągle się zmieniają. Wszystko może zmienić się jutro, gdy przyjdzie Twoja kolej na to, żeby być outsiderką (patrz wyżej).

Między młotem a kowadłem

Tak więc przyjaźnisz się z obiema tymi dziewczynami, ale między nimi nie układa się najlepiej. Przede wszystkim, nie pozwól, by prowokatorka (powyżej) wpłynęła na Ciebie, żeby zrobić na złość tej drugiej zasadzić się na tę drugą przyjaciółkę. Tak się nie robi. Postanowiłaś przyjaźnić się z obiema dziewczynami, więc nie pozwól się postawić w sytuacji, w której musisz stanąć kiedy masz stawać po którejkolwiek ze stron.

Popatrz, Nie jesteś mediatorem, więc nawet nie próbuj się tym zajmować. Jeżeli te dwie dziewczyny nie będą mogły się dogadać, to w takim przypadku porada jest podobna, jak w kwestii odsuniętej dziewczyny: odejdź. Następnie spotykaj się z przyjaciółką A i przyjaciółką B osobno – i nie daj się wciągnąć w ich rozgrywki!


Co zrobić, gdy znajdziesz się w kłopotliwym trójkącie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

nie wiem co mam zrobić

misiaa 23.04.2016

też jestem w takim trójkącie :( bardziej lubie to "prowokantkę" ale "nie do pary też lubie i w szkolnej ławce pani wychowawczyni usadziła mnie z tą nie do pary , a prowokantka chce siedzieć ze mną. Na jednej lekcji gdy obie chciały ze mną siedzieć ja siadłam sama i ta nie do pary się na mnie obraziła i nie odbiera tel. chciała bym się z nią pogodzić ale ta prowokantka chce siedzieć ze mną a ja nie wiem co mam zrobić. Cały weekend nie mogę normalnie funkcjonować bo boje się co będzie w poniedział

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pomysł na imprezę - filmowe karaoke

Spróbujcie urozmaicić waszą filmową noc i dodajcie karaoke do stałego zestawu filmów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny