Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że nie nadajesz się do uprawiania sportu? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci udowodnić, że jesteś dobrym sportowcem na boisku i poza nim.

Traktuj innych tak, jak chciałabyś być traktowana.
Prosta życiowa prawda – dostajesz to, co dajesz. Jeśli krzyczysz na kogoś w połowie gry, te emocje odwrócą się przeciwko Tobie i uderzą ze zdwojoną siłą, a dodatkowo koleżanki z drużyny nie będą chciały grać z kimś, kto traci nad sobą kontrolę. P.S. Używanie niecenzuralnych słów jest również niedopuszczalne.


Graj zgodnie z zasadami.
Pomiędzy byciem ambitnym, a graniem nieczysto jest cienka linia. Nawet, jeśli chodzi o coś więcej niż zwycięstwo w meczu piłkarskim, nie ma potrzeby zniżać się do nieuczciwości, by osiągnąć cel. A zatem, jeśli chcesz dostać się na wymarzony uniwersytet, zostać wybrana klasową miss lub otrzymać rewelacyjną propozycję pracy na lato, pamiętaj o jednym - jeśli będziesz oszukiwać, możesz na krótką metę „wygrać”, ale prawda i tak wyjdzie na jaw.


Zaakceptuj decyzję sędziego.
Nawet jeśli nie zgadzasz się z tym, co powiedział Twój trener, sędzia, mama, tata lub nauczyciel, powinnaś to uszanować. Jeśli sędzia podejmie decyzję, z którą się nie zgadzasz, poczekaj do końca gry i poproś, by Ci wszystko wyjaśnił. Dorośli też są ludźmi i popełniają błędy, ale jeśli obstają przy swoim zdaniu („Niestety, nie zmienię godziny, o której masz wracać do domu”.) zaakceptuj to i idź dalej. Bonus: Czasami zła decyzja może odwrócić się na Twoją korzyść – nawet jeśli nie jesteś pewna, czy teraz się z nią zgadzasz.


Wspieraj innych, zwłaszcza wtedy, gdy im się nie udaje.
Drużyna przeciwna wygrywa 1000 do 1 i skończył się wam czas. Zamiast marudzić na ławce, dopinguj koleżanki z drużyny – może uda Ci się je zmotywować. Jeżeli jeszcze gracie, staraj się nie zachowywać jak jedyna gwiazda w waszej drużynie. Samolubna gra psuje wszystkim zabawę i będziesz postrzegana jako osoba bardzo niekoleżeńska. W życiu przynależność do grupy oznacza wspieranie innych.


Nie grymaś, gdy przegrasz.
O rety! Przegrałaś! Ale nie to się liczy. Kluczem do bycia dobrym sportowcem jest umiejętność przegrywania z podniesioną głową. A to oznacza, że nie oskarżamy drużyny przeciwnej o oszustwa, nie trzaskamy drzwiami i nie rzucamy przedmiotami. Weź się w garść i pokaż duszę sportowca, przybijając ze wszystkimi piątki i gratulując przeciwnikowi. Jeśli później emocje Cię poniosą, nie opieraj się im, ale pamiętaj, że w każdej grze (a także w życiu) są przegrani i wygrani. Jeśli przyszło Ci przegrać, wyciągnij wnioski, a staniesz się lepszym sportowcem.

Zdjęcie: Rich Vintage/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Co mówi o Tobie Twój profil w mediach społecznościowych

Zaprezentuj się w sieci jak najlepiej z pomocą naszych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co robić, kiedy podoba Wam się ten sam facet

O nie!! Jesteś w trójkącie miłosnym! Oto dobre rady, które pomogą Ci w tej sytuacji.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Obalamy mity o byciu popularną

Poznaj prawdę i poruszaj się po szkole z niewymuszoną i prawdziwą atrakcyjnością.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pomysł na imprezę - filmowe karaoke

Spróbujcie urozmaicić waszą filmową noc i dodajcie karaoke do stałego zestawu filmów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B