Czy plotkowanie ma jakieś pozytywne strony?

Czy plotkowanie ma jakieś pozytywne strony?

Chodzi nie tylko o wymienianie się najświeższymi informacjami. Dowiedz się dlaczego plotka nie zawsze musi być zła.

Co Ci przychodzi na myśl, gdy słyszysz słowo „plotka”? Obgadywanie kogoś za plecami? Zranienie uczuć koleżanki? Soczyste informacje o sławnych i bogatych? A oto ciekawostka: plotka może być dobra!

Według psychologów i antropologów aż dwie trzecie toczonych przez nas rozmów może być uważane za plotki. To bardzo dużo! Dodatkowo, uczeni ogłaszają w swoich badaniach, że plotkowanie to nie tylko banalny sposób na spędzanie wolnego czasu; plotkowanie jest niezbędne dla ludzkiego towarzyskiego, psychicznego, a nawet fizycznego dobrego samopoczucia. To nie tylko sposób, w jaki dajemy upust naszym opiniom, ale dowiedziono również, iż plotkowanie przynosi ulgę w stresujących sytuacjach i wspomaga układ odpornościowy. Innymi słowy: plotkowanie nie szkodzi!


Plotka, to nie tylko dzielenie się informacjami na temat czyjegoś życia. Zawiera ona również informacje dotyczące naszych uczuć. Rzadko kiedy mówimy o tym, co ludzie robią nie uzewnętrzniając tego, co czujemy. Plotki przybierają różne formy komunikacji: listy, strony w czasopismach poświęcone plotkom, maile czy posty zawierające informacje o problemach supermodelek i gwiazd filmowych pomieszane z opowieściami o przyjaciołach i rodzinie.


Plotka komunikuje, jakie zasady panują w naszych kręgach. Może ona pomóc zrozumieć jakie zachowania są, a jakie nie są akceptowane wśród naszych przyjaciół, powody, dla których ktoś jest lubiany bądź nie oraz dostarczyć informacji o tym, jak rozwiązać konflikt.


Pamiętaj, że negatywne plotki mogą zranić nas tak samo jak innych. No i najważniejsze: to nie jest pretekst do znęcania się nad innymi! Zawsze staraj się trzymać faktów i bądź pozytywnie nastawiona, gdy mówisz o innych. Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe!


Co Twoim zdaniem jest dobrą plotką?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny