Media społecznościowe: pomyśl zanim klikniesz

Media społecznościowe: pomyśl zanim klikniesz

Dlaczego pochopne wysłanie posta lub złośliwego smsa może być powodem do wstydu - lub nawet doprowadzić do utraty przyjaciółki.

Sprawa ma się tak: publikowanie postów na stronach internetowych jest jak ogłoszenie czegoś przez megafon. Wszyscy Twoi znajomi to zobaczą! Post, maile i prywatne konwersacje online mogą wpaść w niepowołane ręce – np. mogą je na treningu przeczytać koledzy z drużyny tego przystojnego chłopaka, który Ci się podoba.


Gdy słowa zaczynają niekontrolowanie przepływać między ludźmi, możesz wyjść na kogoś, kim nie jesteś, czyjeś uczucia mogą zostać zranione, Twoja prywatność może ucierpieć lub możesz stracić długoletnią przyjaciółkę. Plotki szybko się rozchodzą i mogą narazić czyjąś reputację na szwank. To wszystko może się wydarzyć, gdy tylko naciśniesz przycisk „enter”.


Co jest w tym najgorsze? Nie ma odwrotu. Gdy informacja zostanie upubliczniona, w sieci znajduje się niezbity dowód, którego nie można się pozbyć. Jest dostępna dla wszystkich.


Siła zamieszczania pozytywnych postów


Masz na sumieniu publikowanie i zamieszczanie postów bez zastanawiania się, jak one o Tobie świadczą? Nigdy nie jest za późno, aby poprawić swoje zachowanie w sieci. Zacznij już teraz. Publikuj tylko pozytywne posty. A wszelkie konfrontacje załatwiaj twarzą w twarz lub przez telefon. Wyślij najlepszej przyjaciółce miłego smsa tak po prostu. Dziel się swoimi ulubionymi zdjęciami i cytatami na swoich ulubionych portalach społecznościowych. Wykasuj ze swoich profili wszystko, co negatywne. Wszyscy to zauważą i docenią zmianę, która w Tobie zaszła!


W jaki sposób opierasz się publikowaniu negatywnych treści w sieci?Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny