Pięć sposobów na to, by SZYBKO zakończyć kłótnię

Pięć sposobów na to, by SZYBKO zakończyć kłótnię

Sprawdź, jak SZYBKO nie dopuścić do tego, by sprzeczka zamieniła się w kłótnię.

1. Przegadajcie to.
Jeśli prowadzisz esemesową sprzeczkę – przerwij ją. Zadzwoń do osoby, z którą się pokłóciłaś lub spotkajcie się gdzieś osobiście. Esemesowe niesnaski szybko mogą zamienić się w coś poważniejszego, ponieważ nie widzimy ani twarzy współrozmówcy, ani nie słyszymy tonu jego głosu. Przegadanie problemu twarzą w twarz pomoże Wam zażegnać nieporozumienia, zanim wybuchną z pełną mocą i zamienią się w poważną kłótnię.


2. Powiedz, że dla Ciebie kłótnia jest już skończona.
Jeśli to nieporozumienie dotyczy czegoś, co w dłuższej perspektywie nie jest istotne – quizów lub aplikacji na smartfony itp. – czasem lepiej dać sobie spokój. Te nieistotne różnice zdań mogą zamienić się w poważne kłótnie, więc lepiej sięgnąć po kawałek pizzy lub pójść pobiegać – zmiana scenerii i tematu może przywrócić przyjazną atmosferę.


3. Staraj się nie podnosić głosu.
Gdy jesteśmy zdenerwowani, nasz głos automatycznie się podnosi, dając rozmówcy jasny sygnał, że sytuacja zmierza w stronę kłótni – poważnej kłótni. Pójdź pod prąd i zacznij mówić ciszej. W ten sposób, Twój rozmówca nie będzie musiał przyjmować pozycji obronnej i łatwiej będzie wam porozmawiać.


4. Przekonaj ich do siebie.
Jeżeli Twoja mama się gniewa, bo wróciłaś do domu później, niż powinnaś, zamiast wyjaśniać jej co zaszło – korki, GPS, który podał złą drogę – zapytaj ją, jak jej zdaniem powinnaś rozwiązywać podobne sytuacje w przyszłości. Gdy pokażesz, że chcesz rozwiązać problem, szybciej rozładujesz sytuację.


5. Po prostu przeproś.
Jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że druga strona konfliktu ma powody, by się złościć, przyznaj to. Przeprosiny przynoszą dobry efekt - zwłaszcza wtedy, gdy nie następuje po nich ciąg dalszy w postaci „ale...”, lub słowo „przepraszam” jest wypowiedziane w taki sposób, jakbyś postawiła się w sytuacji drugiej osoby. A jeśli to koleżanka sprowokowała kłótnię? Powiedz, że jest Ci przykro, że do tego doszło i zapytaj, co może wpłynąć na zmianę sytuacji teraz i w przyszłości. Twoja koleżanka może nie mieć gotowej odpowiedzi, ale zadanie pytania zmusi ją do pomyślenia nad tym, jaką rolę odegrała w tym nieporozumieniu.


Zdjęcie: Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

przeprosiny rodzicow

28.11.2016

Ja pokłóciłam się z rodzicami dosyć ostro, że nawet głupio było mi się przed nimi pokazywać... jako, że miałam coś tam zaskórniaków to zamówiłam im kosz upominkowy z poczty kwiatowej. Udalo mi się tak, że może po pół h od zamówienia już był u nas kurier. Na szczeście bardzo to pomoglo, rodzice już nie byli źli ale marudzili, że niepotrzebnie wydałam pieniądze ale ja uważam, że pieniądze nie dają tyle szcześcia co zgoda w rodzinie ;)

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny