Pięć sposobów na to, by SZYBKO zakończyć kłótnię

Pięć sposobów na to, by SZYBKO zakończyć kłótnię

Sprawdź, jak SZYBKO nie dopuścić do tego, by sprzeczka zamieniła się w kłótnię.

1. Przegadajcie to.
Jeśli prowadzisz esemesową sprzeczkę – przerwij ją. Zadzwoń do osoby, z którą się pokłóciłaś lub spotkajcie się gdzieś osobiście. Esemesowe niesnaski szybko mogą zamienić się w coś poważniejszego, ponieważ nie widzimy ani twarzy współrozmówcy, ani nie słyszymy tonu jego głosu. Przegadanie problemu twarzą w twarz pomoże Wam zażegnać nieporozumienia, zanim wybuchną z pełną mocą i zamienią się w poważną kłótnię.


2. Powiedz, że dla Ciebie kłótnia jest już skończona.
Jeśli to nieporozumienie dotyczy czegoś, co w dłuższej perspektywie nie jest istotne – quizów lub aplikacji na smartfony itp. – czasem lepiej dać sobie spokój. Te nieistotne różnice zdań mogą zamienić się w poważne kłótnie, więc lepiej sięgnąć po kawałek pizzy lub pójść pobiegać – zmiana scenerii i tematu może przywrócić przyjazną atmosferę.


3. Staraj się nie podnosić głosu.
Gdy jesteśmy zdenerwowani, nasz głos automatycznie się podnosi, dając rozmówcy jasny sygnał, że sytuacja zmierza w stronę kłótni – poważnej kłótni. Pójdź pod prąd i zacznij mówić ciszej. W ten sposób, Twój rozmówca nie będzie musiał przyjmować pozycji obronnej i łatwiej będzie wam porozmawiać.


4. Przekonaj ich do siebie.
Jeżeli Twoja mama się gniewa, bo wróciłaś do domu później, niż powinnaś, zamiast wyjaśniać jej co zaszło – korki, GPS, który podał złą drogę – zapytaj ją, jak jej zdaniem powinnaś rozwiązywać podobne sytuacje w przyszłości. Gdy pokażesz, że chcesz rozwiązać problem, szybciej rozładujesz sytuację.


5. Po prostu przeproś.
Jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że druga strona konfliktu ma powody, by się złościć, przyznaj to. Przeprosiny przynoszą dobry efekt - zwłaszcza wtedy, gdy nie następuje po nich ciąg dalszy w postaci „ale...”, lub słowo „przepraszam” jest wypowiedziane w taki sposób, jakbyś postawiła się w sytuacji drugiej osoby. A jeśli to koleżanka sprowokowała kłótnię? Powiedz, że jest Ci przykro, że do tego doszło i zapytaj, co może wpłynąć na zmianę sytuacji teraz i w przyszłości. Twoja koleżanka może nie mieć gotowej odpowiedzi, ale zadanie pytania zmusi ją do pomyślenia nad tym, jaką rolę odegrała w tym nieporozumieniu.


Zdjęcie: Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

przeprosiny rodzicow

2016-11-28

Ja pokłóciłam się z rodzicami dosyć ostro, że nawet głupio było mi się przed nimi pokazywać... jako, że miałam coś tam zaskórniaków to zamówiłam im kosz upominkowy z poczty kwiatowej. Udalo mi się tak, że może po pół h od zamówienia już był u nas kurier. Na szczeście bardzo to pomoglo, rodzice już nie byli źli ale marudzili, że niepotrzebnie wydałam pieniądze ale ja uważam, że pieniądze nie dają tyle szcześcia co zgoda w rodzinie ;)

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak przerobić ubrania secondhand?

Dowiedz się jak - w niedrogi sposób - ożywić zdobycze ze sklepu z odzieżą używaną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny