Jak znaleźć przyjaciół?

Jak znaleźć przyjaciół?

Sprawdź, co tworzy zgraną paczkę przyjaciółek i jak stać się jej częścią.

Niezależnie od tego, czy jesteś w podstawówce, gimnazjum lub szkole średniej, paczki przyjaciółek są wszędzie! Wszyscy lubimy przynależeć do grupy – do klubu sportowego, szkolnego lub paczki znajomych. Dobrze jest być w grupie.


Twoje przyjaciółki mogą być dla Ciebie wspaniałą grupą wsparcia, szczególnie, gdy wydaje Ci się, że wszystko idzie źle. Twoja paczka powinna cieszyć się, gdy w Twoim życiu dzieją się dobre rzeczy, a nie zazdrościć Ci. Mogą zachęcać Cię do robienia wspaniałych rzeczy. Powinnaś w ich obecności móc otwarcie głosić swoje opinie i wartości.


Czy należysz do fajnej paczki? Świetnie! Jednak uważaj. Jeśli zauważysz którekolwiek z tych zachowań, może to oznaczać, że ta grupa nie jest dla Ciebie:

  • Jednym z ulubionych zajęć dziewczyn w Twojej paczce jest naśmiewanie się z ludzi czy to za ich plecami, czy też prosto w twarz.
  • Twoje koleżanki wywierają na Tobie presję i zmuszają do robienia rzeczy, których nie chcesz robić.
  • Twoje koleżanki nalegają, byś pakowała się razem z nimi w kłopoty; namawiają Cię na wagarowanie lub ściąganie na klasówce.
  • Śmieją się z Ciebie, gdy masz dobre wyniki w szkole.
  • Śmieją się z Ciebie, gdy nie idzie Ci w szkole.
  • Dokuczają Ci, gdy jesteś innego zdania niż one.

Jeśli takie zachowania charakteryzują Twoją paczkę, wygląda na to, że powinnaś poszukać innej grupy koleżanek. Przynależność do zwartej grupy jest wspaniała, ale nie oznacza, że musisz spotykać się z tylko z dziewczynami z jednej grupy. Jeśli ograniczysz się tylko do nich, stracisz okazję do poznania innych wartościowych i zabawnych ludzi, którzy przechadzają się po korytarzach w Twojej szkole.


Jaka jest Twoja paczka przyjaciółek?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny