Jak zakończyć przyjaźń?

Jak zakończyć przyjaźń?

Nawet najlepsi przyjaciele czasami się rozstają. Co zrobić, jeśli tak się stanie, i jak przejść do porządku nad zerwaniem z przyjacielem? Niektórzy uważają, że nie ma czegoś takiego jak prawdziwa przyjaźń między kobietami, podczas gdy inni mówią, że będą przyjaźnić się ze swoją najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa do końca życia.

W rzeczywistości najprawdopodobniej doświadczysz czegoś pośrodku. Nie ma wątpliwości, że mogą istnieć silne przyjaźnie między kobietami. Ale zdarza się również rozstanie z przyjaciółką. Spotykamy nowych ludzi i rozstajemy się z tymi, których znamy od dawna. Nikt nie ponosi winy, gdy tak się dzieje. Najważniejszą rzeczą jest poprawna ocena sytuacji i uświadomienie sobie, że najlepiej jest odpuścić i iść naprzód. Przyjrzyjmy się kilku sytuacjom i omówmy, co można zrobić.

Przyjaciele z dzieciństwa

Jako dzieci mogłyście spędzić czas ze swoją koleżanką bawiąc się lalkami, wymyślając wyimaginowane światy, udając księżniczki z bajki, śmiejąc się razem lub pisząc do siebie nawzajem wiersze. Z czasem jednak obie możecie rozwinąć różne zainteresowania, polubić inne rzeczy, nabrać odmiennych przekonań i wyrobić sobie inne spojrzenie na życie. Czasami te zainteresowania mają jakieś punkty wspólne, a czasem są zupełnie rozbieżne. Ważne jest, aby zrozumieć, że tak się dzieje, zrobić wszystko, żeby zachować szczęśliwe wspomnienia i zająć się poszukiwaniem nowych pokrewnych dusz.

Rywalizacja między przyjaciółmi

Zazdrość jest bardzo negatywnym uczuciem i dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia Waszej przyjaźni. Jeśli zaczęłaś zauważać, że Ty i Twoja koleżanka nie potraficie się cieszyć z wzajemnych sukcesów i każda z Was robi wszystko, by być lepsza, być może kosztem drugiej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ​​Wasza przyjaźń się kończy. W końcu nie jest to osoba, przy której możesz się rozluźnić i być sobą.

Tylko do śmiechu

To wspaniałe, gdy masz kogoś, z kim możesz zrobić zakupy, pójść na film lub wyjść na spacer. Koleżanka na imprezę taneczną, do snucia marzeń o wieczorze panieńskim czy po prostu do przyjacielskiej pogawędki przy kawie. Fajnie jest mieć wielu znajomych, ale nie zakładaj, że każdy z nich jest Twoim przyjacielem. Uważnie dobieraj osoby, którym powierzasz swoje tajemnice. W końcu czy nie zdenerwowałabyś się, gdyby okazało się, że cała szkoła wie coś, o czym w tajemnicy powiedziałaś swojej koleżance? Zalecamy wybranie jednej lub dwóch najlepszych przyjaciółek, którym możesz całkowicie zaufać, i dzielenie się sekretami tylko z nimi.


Opowiedz nam swoją historię!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.