Jak stawić czoła złośliwej dziewczynie

Jak stawić czoła złośliwej dziewczynie

Fakt: Złośliwe dziewczyny są irytujące. Dowiedz się, jak sprawić, by złośliwa koleżanka zostawiła Cię w spokoju - już na dobre.

Zapytaj, o co jej chodzi.
Wypowiedzenie tego wprost – dlaczego jesteś taka złośliwa – może skutecznie ją przystopować. Przecież nikt nie chce, żeby o nim mówiono, że jest niemiły. Może odpowiedzieć, że tylko żartowała, ale jeśli znowu zacznie nawiązywać do drażliwego tematu, zadaj jej ponownie to samo pytanie. W ten sposób zrozumie, że nie dotykają Cię jej złośliwe uwagi i zauważy, że za każdym razem zwracasz się bezpośrednio do niej i musi tłumaczyć się ze swojego zachowania… - wtedy pewnie zostawi Cię w spokoju.


Skieruj uwagę na nią.
Powiedzmy, że natrząsa się z Twojego ubrania i zadaje pytania, gdzie kupiłaś takie buty. Udawaj, że to najbardziej interesujące pytanie na świecie. Zadawanie wielu pytań słodkim głosem, np. „Tak? Jak bardzo Ci się podobają? Chciałabyś wiedzieć, gdzie je kupiłam? Do czego byś je założyła?" tylko podkreśli niedorzeczność jej pytań i sprawi, że będzie jej bardzo głupio.


Miej dystans.
Nie chodzi o to, żebyś ją ignorowała, bo to niemożliwe. Przecież jesteś atakowana – a to boli. Im częściej będziesz się do niej zwracać i plotkować o niej, tym więcej uwagi się na niej skupi – a jej przecież o to chodzi. Jeśli chcesz o niej porozmawiać, znajdź kogo, kto nie chodzi do waszej szkoły, natomiast unikaj rozmawiania o niej z pozostałymi znajomymi. W ten sposób nieco Ci ulży i będziesz miała energię, by zająć się swoim wspaniałym życiem.

Zdjęcie: Flickr/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny