Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Nie angażuj się w agresywne zachowania w sieci - zwłaszcza gdy dotyczą Ciebie. Oto wskazówki, jak trzymać się od nich z daleka.


Poznaj swoich „przyjaciół”.
Każdy może zrobić zrzut z Twojej prywatnej strony i ją upublicznić, a zatem upewnij się, że dajesz dostęp do niej tylko tym osobom, które znasz w realnym świecie. Poinformuj je również, że stosujesz zasadę „zero tolerancji”, jeśli chodzi o publikowane przez nich treści dotyczących Twojej osoby. Jeśli cały czas oznaczają Cię na nieodpowiednich zdjęciach lub statusach, powiedz im, że to Ci przeszkadza. Jeśli zignorują Twoją prośbę – usuń ich z grona znajomych.


Dbaj o to, by Twoje wpisy były pozytywne.
Perspektywa narzekania w sieci może być kusząca, ale nawet najmniejszy przejaw złości może zostać zwielokrotniony, gdy zostanie wyrażony na piśmie i upubliczniony wśród wszystkich Twoich znajomych. Jeśli musisz wyrazić swoje niezadowolenie, weź telefon i pogadaj z koleżanką. W ten sposób zostanie to tylko między wami dwiema.


Plotkuj tylko w realu.
Stwierdzenie, że nigdy nie plotkujemy jest mocno przesadzone, ale podjęcie decyzji, że nie opublikujesz tego, co masz na myśli może powstrzymać ostre słowa, zanim uderzą w Ciebie.


Odetchnij od mediów społecznościowych.
Wzięcie telefonu do ręki i przeglądanie wpisów tuż przed pójściem spać może wydawać się dobrym pomysłem, żeby się zrelaksować, ale jest to również ten moment, w którym możesz nieostrożnie na coś odpowiedzieć. Traktuj noc jako czas bez Internetu i wyloguj się. Zanim rano zalogujesz się powtórnie, będziesz w stanie jasno myśleć – i odpowiadać.


Całkowicie się wyloguj.
Nie na zawsze, ale zrób sobie tygodniową przerwę od komputera, np. kiedy jesteś na wakacjach z rodziną, kiedy uczysz się do testów, lub kiedy właśnie wdałaś się w okropną internetową interakcję. Takie zachowanie pozwoli Ci odzyskać właściwą równowagę pomiędzy życiem w realu a tym w sieci. Kiedy przekonasz się, że świat się nie skończył i jedyne, co Cię ominęło to kilka zabawnych filmików i cała masa selfie, łatwiej Ci będzie spojrzeć na swoje życie w Internecie z innej perspektywy

Zdjęcie: Elisabeth Schmitt/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pomysł na imprezę - filmowe karaoke

Spróbujcie urozmaicić waszą filmową noc i dodajcie karaoke do stałego zestawu filmów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny