Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Nie angażuj się w agresywne zachowania w sieci - zwłaszcza gdy dotyczą Ciebie. Oto wskazówki, jak trzymać się od nich z daleka.


Poznaj swoich „przyjaciół”.
Każdy może zrobić zrzut z Twojej prywatnej strony i ją upublicznić, a zatem upewnij się, że dajesz dostęp do niej tylko tym osobom, które znasz w realnym świecie. Poinformuj je również, że stosujesz zasadę „zero tolerancji”, jeśli chodzi o publikowane przez nich treści dotyczących Twojej osoby. Jeśli cały czas oznaczają Cię na nieodpowiednich zdjęciach lub statusach, powiedz im, że to Ci przeszkadza. Jeśli zignorują Twoją prośbę – usuń ich z grona znajomych.


Dbaj o to, by Twoje wpisy były pozytywne.
Perspektywa narzekania w sieci może być kusząca, ale nawet najmniejszy przejaw złości może zostać zwielokrotniony, gdy zostanie wyrażony na piśmie i upubliczniony wśród wszystkich Twoich znajomych. Jeśli musisz wyrazić swoje niezadowolenie, weź telefon i pogadaj z koleżanką. W ten sposób zostanie to tylko między wami dwiema.


Plotkuj tylko w realu.
Stwierdzenie, że nigdy nie plotkujemy jest mocno przesadzone, ale podjęcie decyzji, że nie opublikujesz tego, co masz na myśli może powstrzymać ostre słowa, zanim uderzą w Ciebie.


Odetchnij od mediów społecznościowych.
Wzięcie telefonu do ręki i przeglądanie wpisów tuż przed pójściem spać może wydawać się dobrym pomysłem, żeby się zrelaksować, ale jest to również ten moment, w którym możesz nieostrożnie na coś odpowiedzieć. Traktuj noc jako czas bez Internetu i wyloguj się. Zanim rano zalogujesz się powtórnie, będziesz w stanie jasno myśleć – i odpowiadać.


Całkowicie się wyloguj.
Nie na zawsze, ale zrób sobie tygodniową przerwę od komputera, np. kiedy jesteś na wakacjach z rodziną, kiedy uczysz się do testów, lub kiedy właśnie wdałaś się w okropną internetową interakcję. Takie zachowanie pozwoli Ci odzyskać właściwą równowagę pomiędzy życiem w realu a tym w sieci. Kiedy przekonasz się, że świat się nie skończył i jedyne, co Cię ominęło to kilka zabawnych filmików i cała masa selfie, łatwiej Ci będzie spojrzeć na swoje życie w Internecie z innej perspektywy

Zdjęcie: Elisabeth Schmitt/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Dowiedz się wiecej

Always

Różnice w dojrzewaniu dziewcząt i chłopców

Odkryj, u kogo pierwszego zachodzą zmiany w okresie dojrzewania (wskazówka: dziewczyny górą!).

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny