Jak się zaprzyjaźnić z innymi w nowym środowisku

Jak się zaprzyjaźnić z innymi w nowym środowisku

Może to trochę potrwać, ale jeśli będziesz stosować się do tych prostych rad, szybko znajdziesz grupę przyjaciółek.


Bycie „nową” nigdy nie jest łatwe, ale roztacza przed Tobą wspaniałe możliwości, ponieważ Twoje nowe otoczenie nie ma żadnych wcześniejszych danych dotyczących tego, jak „powinnaś” się zachowywać.

Czasami łatwiej jest być sobą wśród potencjalnych nowych przyjaciółek, niż wśród dziewczyn, które znasz od piątego roku życia. I nie tylko o to chodzi – otwarcie się na nowe doświadczenia pomoże Ci dojrzeć. A oto jak możesz zawierać nowe przyjaźnie.

1. Ogranicz czas, jaki spędzasz przeglądając media społecznościowe.

Kusząca jest perspektywa obserwowania na Instagramie zdjęć pokazujących, jaka fajna jest Twoja stara paczka, ale to tylko przeszkadza w wyjściu do ludzi i otwarciu się na nowe znajomości.

2. Zadawaj pytania.

Rozmowę można nawiązać w łatwy sposób - ludzie lubią dzielić się wiedzą i mówić o sobie. Nawet banalnie proste pytanie może być początkiem ciekawej rozmowy.

3. Niech ludzie wiedzą, że jesteś nowa.

Powiedz to głośno – poinformowanie ludzi na początku, że jesteś nowa przełamuje lody i jest świetnym pretekstem do rozmowy. Zapytaj o fajne sklepy, do których mogłabyś pójść, miejscowe zwyczaje, zabawnych nauczycieli… - o wszystko to, o czym osoba, z którą rozmawiasz będzie mogła Ci coś powiedzieć.

4. Wstąp do klubu sportowego.

Możesz czekać na odpowiedni sezon, żeby uprawiać swój ulubiony sport, ale czas na poznanie nowych ludzi jest tu i teraz. Poszukaj treningów, którymi jesteś zainteresowana i uczęszczaj na zajęcia regularnie – a w dodatku przychodź na nie wcześniej. W ten sposób poznasz nowych ludzi. Może nie od razu zostaną Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, ale na pewno pomogą Ci odnaleźć się w nowym życiu.

5. Akceptuj tyle zaproszeń, ile możesz.

Prawdopodobnie poznasz wiele osób, z którymi może Ci nie być po drodze, ale jeśli są miłe, nie rezygnuj ze wspólnych spotkań, jeśli tylko możesz. To oni mogą przedstawić Cię komuś, kto stanie Ci się bliższy, a Ty zyskasz opinię fajnej dziewczyny, która się szybko zaprzyjaźnia.

6. Myśl pozytywnie.

Są dziewczyny, które lubią wciągać innych w swoje dramaty. Fajnie jest od czasu do czasu poplotkować, żeby rozmowa płynnie się toczyła, ale neutralne stanowisko w momencie, gdy konwersacja staje się nieprzyjemna sprawi, że następnym razem nie będą mówić o Tobie.


Zdjęcie: Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny