Jak poprawić humor przyjaciółce?

Jak poprawić humor przyjaciółce?

Jeśli Twoja najlepsza przyjaciółka ma zły dzień, pomóż jej poczuć się lepiej i wykorzystaj tych pięć sposobów, by poprawić jej humor.


Zerwanie z chłopakiem, egzaminy końcowe, stres, kłopoty z rodzicami… bez względu na powód, ciężko jest patrzeć na przyjaciółkę borykającą się z ciężką sytuacją. Nawet, jeśli nie możesz rozwiązać jej problemu, istnieje kilka sposobów na to, by odwrócić jej uwagę od tego, z czym się zmaga – nawet jeśli tylko na krótką chwilę. Bonus: Te strategie Tobie również poprawią humor!

1. Zaskocz ją czymś gorącym i słodkim.

Zabaw się w początkującego baristę i wpadnij do niej ze wszystkim, czego potrzeba, żeby przygotować kakao (udekorowane kilkoma warstwami pianki). Może to nie jest nic specjalnego , ale w momencie, gdy ona ma tyle na głowie, sama świadomość, że jesteś w stanie porzucić swoje prywatne sprawy, by pojawić się u niej i ją pocieszyć – w dodatku z czymś słodkim w dłoni – znaczy dla niej bardzo wiele.

2. Zapytaj, czy chce porozmawiać.

Może będzie chciała wyrzucić z siebie wszystko o zerwaniu lub może zechce na chwilę zapomnieć o swoich kłopotach i posłuchać opowieści o Twojej sympatii. A może będzie chciała po prostu posiedzieć i pomilczeć. Świadomość tego, że chętnie z nią porozmawiasz – ale uszanujesz jej wolę, jeśli nie będzie chciała dotykać problematycznej kwestii – da jej wsparcie i przestrzeń, której potrzebuje.

3. Wybierzcie się gdzieś.

Idźcie na lokalny plac zabaw i obgadajcie sprawę na huśtawce, albo pojedźcie gdzieś na rowerach. Powrót do rzeczy, które lubiłyście robić w dzieciństwie pomoże jej oderwać myśli od dorosłych problemów, z jakimi obecnie przyszło jej się zmierzyć i może być wspaniałym sposobem na oderwanie się na chwilę od tego zbyt stresującego świata. A w dodatku aktywność fizyczna definitywnie korzystnie wpływa na poprawę humoru.

4. Prace ręczne.

Przyjdź do niej z kolorowymi czasopismami, nożyczkami i sklejką, a następnie wykorzystajcie ten dzień, by stworzyć kolaż przedstawiający waszego ulubionego piosenkarza. Możecie też pomalować filiżanki. Wyrażanie siebie poprzez sztukę nie tylko poprawia humor, ale również kieruje naszą uwagę na nadzieje i marzenia, a odwraca ją od istniejących problemów.

5. Niech wie, że ją kochasz.

Wysyłając esemesa lub pisząc serdecznego maila daj jej znać, że jest wspaniała i powiedz jej dlaczego - ponieważ jest zawsze przy Tobie, kiedy jesteś w dołku lub sprawia, że śmiejesz się do łez. Dzięki temu będzie pamiętać o tym, że - niezależnie od okoliczności - ma w Tobie prawdziwą przyjaciółkę.


Zdjęcie: Patrick Orton/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Psst! Sekrety szkolnych plotek

Plotkowanie może być zabawne, ale ma swoje granice. Oto kilka informacji o plotkach.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny