Jak poprawić humor przyjaciółce?

Jak poprawić humor przyjaciółce?

Jeśli Twoja najlepsza przyjaciółka ma zły dzień, pomóż jej poczuć się lepiej i wykorzystaj tych pięć sposobów, by poprawić jej humor.


Zerwanie z chłopakiem, egzaminy końcowe, stres, kłopoty z rodzicami… bez względu na powód, ciężko jest patrzeć na przyjaciółkę borykającą się z ciężką sytuacją. Nawet, jeśli nie możesz rozwiązać jej problemu, istnieje kilka sposobów na to, by odwrócić jej uwagę od tego, z czym się zmaga – nawet jeśli tylko na krótką chwilę. Bonus: Te strategie Tobie również poprawią humor!

1. Zaskocz ją czymś gorącym i słodkim.

Zabaw się w początkującego baristę i wpadnij do niej ze wszystkim, czego potrzeba, żeby przygotować kakao (udekorowane kilkoma warstwami pianki). Może to nie jest nic specjalnego , ale w momencie, gdy ona ma tyle na głowie, sama świadomość, że jesteś w stanie porzucić swoje prywatne sprawy, by pojawić się u niej i ją pocieszyć – w dodatku z czymś słodkim w dłoni – znaczy dla niej bardzo wiele.

2. Zapytaj, czy chce porozmawiać.

Może będzie chciała wyrzucić z siebie wszystko o zerwaniu lub może zechce na chwilę zapomnieć o swoich kłopotach i posłuchać opowieści o Twojej sympatii. A może będzie chciała po prostu posiedzieć i pomilczeć. Świadomość tego, że chętnie z nią porozmawiasz – ale uszanujesz jej wolę, jeśli nie będzie chciała dotykać problematycznej kwestii – da jej wsparcie i przestrzeń, której potrzebuje.

3. Wybierzcie się gdzieś.

Idźcie na lokalny plac zabaw i obgadajcie sprawę na huśtawce, albo pojedźcie gdzieś na rowerach. Powrót do rzeczy, które lubiłyście robić w dzieciństwie pomoże jej oderwać myśli od dorosłych problemów, z jakimi obecnie przyszło jej się zmierzyć i może być wspaniałym sposobem na oderwanie się na chwilę od tego zbyt stresującego świata. A w dodatku aktywność fizyczna definitywnie korzystnie wpływa na poprawę humoru.

4. Prace ręczne.

Przyjdź do niej z kolorowymi czasopismami, nożyczkami i sklejką, a następnie wykorzystajcie ten dzień, by stworzyć kolaż przedstawiający waszego ulubionego piosenkarza. Możecie też pomalować filiżanki. Wyrażanie siebie poprzez sztukę nie tylko poprawia humor, ale również kieruje naszą uwagę na nadzieje i marzenia, a odwraca ją od istniejących problemów.

5. Niech wie, że ją kochasz.

Wysyłając esemesa lub pisząc serdecznego maila daj jej znać, że jest wspaniała i powiedz jej dlaczego - ponieważ jest zawsze przy Tobie, kiedy jesteś w dołku lub sprawia, że śmiejesz się do łez. Dzięki temu będzie pamiętać o tym, że - niezależnie od okoliczności - ma w Tobie prawdziwą przyjaciółkę.


Zdjęcie: Patrick Orton/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny