Co mówi o Tobie Twój profil w mediach społecznościowych

Co mówi o Tobie Twój profil w mediach społecznościowych

Zaprezentuj się w sieci jak najlepiej z pomocą naszych prostych wskazówek.

Jeżeli jesteś taka jak większość nastolatek to zamieszczanie postów, sprawdzanie i aktualizowanie swojego profilu w sieci jest ważną częścią Twojego dnia. Może nawet poświęcasz temu większą część wieczoru - zamieszczasz posty, odświeżasz je i czytasz rozmowy kolegów i koleżanek z klasy. Wiele z tych czynności rozwija Twoje zachowania społeczne, a zatem sprawdźmy, co Twój profil w mediach społecznościowych mówi o Tobie?


Pamiętaj! Twój profil jest jak Twoje CV. To okno do Twojego życia i charakteru. To miejsce stworzone po to, byś mogła publikować swoje przemyślenia i by Twoi znajomi mogli Cię lepiej poznać. Każda czynność, którą podejmujesz w sieci, każda rzecz, którą zamieszczasz na swoim profilu może być dostępna dla rekruterów uniwersyteckich, nauczycieli, trenerów, rodziców, wrogów i nieznajomych – nawet jeśli ją usuniesz!


Nie zapominaj o szczególnych zainteresowaniach, hobby i uzdolnieniach

Możesz nawiązać znajomości zamieszczając informacje o swoich szczególnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Nie ma potrzeby żeby się przechwalać, ale nie ma nic złego w poinformowaniu znajomych, że jesteś regionalnym mistrzem w stepowaniu lub, że otrzymałaś nagrodę naukową.


Zamieszczaj pozytywne treści

Twój profil jest jak publiczny pamiętnik, warto dzielić się z innymi informacjami o tym, co Cię inspiruje. Możesz go wykorzystać do udokumentowania niektórych superfajnych rzeczy, którymi się zajmujesz i pozytywnie motywować innych, by robili coś podobnego. Może byłaś wolontariuszem w schronisku i rozdawałaś jedzenie potrzebującym? Napisz o tym, jak się czułaś. Natknęłaś się ostatnio na inspirujący cytat? Podziel się nim. Zauważyłaś artykuł lub video, które zainteresowałyby Twoją przyjaciółkę? Zamieść je na jej wallu. To pokaże nie tylko Twój dobry stosunek do innych, ale może poprawić czyjś dzień.


Unikaj złego języka

Niektóre słowa mogą wydawać się idealne by ich użyć, gdy jesteś zła lub pobudzona, ale musisz być świadoma tego, jak negatywnie świadczą o Tobie. Sieć to złe miejsce na szerzenie plotek, obrażanie ludzi lub atakowanie ich słowami. Jeśli nie masz nic miłego do przekazania na swoim profilu, lepiej niczego tam nie publikuj. Jeśli czujesz potrzebę porozmawiania z kimś o swoich negatywnych uczuciach, zadzwoń do koleżanki i opowiedz jej o tym. Jeśli szukasz wsparcia, zwróć się do kogoś dorosłego, komu ufasz.

 

Unikaj zamieszczania postów ze szczegółami dotyczącymi Twoich związków

Po pierwsze, związki to sprawa osobista i nie wszyscy powinni o nich czytać w postach zamieszczanych w internecie. Po drugie, większość ludzi nie chce na ten temat rozmawiać. Chłopak, który Ci się podoba może poczuć się zażenowany lub wzburzony i jego reakcja może nie być taka, jakiej oczekujesz. Przykładaj większą wagę do tego, co piszesz o swoich związkach – dziel się tylko tym, na co obydwoje się zgodziliście. W ten sposób, kiedy nadejdzie ten czas, aby podzielić się informacją o waszym związku na waszych profilach, będziecie co do tego zgodni i podekscytowani tą perspektywą!

Jakie są Twoje zasady zamieszczania postów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny