Hejterzy - jak sobie z nimi radzić?

Hejterzy - jak sobie z nimi radzić?

Sposoby na pozbawienie hejterów siły i wykorzystanie jej do własnych celów.

Może chodzić o ogromną ilość ludzi obserwujących Cię na Instagramie, rewelacyjne oceny z klasówek lub ogólną sprawność fizyczną – zawsze ktoś czegoś będzie Ci zazdrościć. A rozsądnie brzmiąca rada rodziców „ignoruj ich” działa na krótką metę, bo rzeczywistość nie jest aż tak różowa. Niemniej jednak istnieje kilka sposobów na to, by zepchnąć hejterów na dalszy plan i skupić się na tym, jaka jesteś wspaniała.


1) Wykasuj ich z mediów społecznościowych.
Przestań ich obserwować i usuń z grona znajomych. Może nawet zablokuj. To wspaniały pierwszy krok. Jeśli ktoś nie daje Ci spokoju w Internecie, zaplanuj, kiedy będziesz sprawdzać strony serwisów społecznościowych. Może co wieczór – tylko po to, by sprawdzić co się dzieje u najbliższych przyjaciół lub u Twojego ulubionego celebryty… Wykasuj wszystkie agresywne komentarze, gdy tylko je zauważysz. Jeśli hejterzy będą je powielać – usuwaj je. W końcu zrozumieją, o co chodzi. Przede wszystkim nie wdawaj się z nimi w dyskusje, nawet jeśli masz rewelacyjne kontrargumenty. Pamiętaj, że oni marnują czas, siedząc przed komputerem i zastanawiając się, co robisz, podczas gdy Ty jesteś zajęta swoim życiem.


2) Poszerz grono znajomych.
Wybierz się na występ grupy tanecznej, która przyjechała do miasta obok, ubiegaj się o staż w firmie związanej z mediami społecznościowymi lub po prostu napij się gorącej czekolady w kafejce obok – to wszystko przypomni Ci, że świat jest większy niż się czasami wydaje. I choć perspektywa polegania na przyjaciołach z Internetu, gdy wszystko wokół wydaje się być dziwne, jest kusząca, postaraj się zawierać znajomości również w realnym świecie. Wyjście z domu i przebywanie z ludźmi, którzy nie będą Cię ciągnąć w dół podniesie Twoją samoocenę lepiej niż cokolwiek innego.


3) Emanuj pozytywną energią.
Hejterzy w większości plują jadem, ponieważ sami w życiu nie czują się szczęśliwi lub pewni siebie. Gdy jesteśmy atakowani przez takie osoby, sami tracimy pewność siebie i pałamy chęcią wyładowania się na kimś innym. Opanuj negatywne emocje i przerwij to błędne koło, kierując swoją uwagę na coś, co kochasz. Znajdź blog, który Cię inspiruje i pozostaw na nim pozytywny komentarz, albo pochwal koleżankę z klasy za wspaniałą prezentację na angielskim. Im więcej uwagi poświęcisz pozytywnym sytuacjom zachodzącym wokół Ciebie, tym mniej będą Cię dotykać negatywne komentarze.


Zdjęcie: Hearst Digital Media

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak być sobą?

Poczuj się lepiej w swojej skórze. Nasze strategie pozwolą Ci oprzeć się presji rówieśników.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowa dziewczyna? Nowa przyjaciółka!

Czas być miłą dla nowej koleżanki. Pomóż jej i zaprzyjaźnij się z nią - z korzyścią dla wszystkich.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dojrzewanie - czego się spodziewać?

Nie pozwól, by dojrzewanie Cię zaskoczyło – zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po tym, czego się możesz spodziewać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź przyjaciółką, a nie dręczycielką

Poznaj swoją najlepszą przyjaciółkę, wykorzystując nasze wskazówki, jak zaprzyjaźnić się z ofiarą agresji rówieśniczej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny