Hejterzy - jak sobie z nimi radzić?

Hejterzy - jak sobie z nimi radzić?

Sposoby na pozbawienie hejterów siły i wykorzystanie jej do własnych celów.

Może chodzić o ogromną ilość ludzi obserwujących Cię na Instagramie, rewelacyjne oceny z klasówek lub ogólną sprawność fizyczną – zawsze ktoś czegoś będzie Ci zazdrościć. A rozsądnie brzmiąca rada rodziców „ignoruj ich” działa na krótką metę, bo rzeczywistość nie jest aż tak różowa. Niemniej jednak istnieje kilka sposobów na to, by zepchnąć hejterów na dalszy plan i skupić się na tym, jaka jesteś wspaniała.


1) Wykasuj ich z mediów społecznościowych.
Przestań ich obserwować i usuń z grona znajomych. Może nawet zablokuj. To wspaniały pierwszy krok. Jeśli ktoś nie daje Ci spokoju w Internecie, zaplanuj, kiedy będziesz sprawdzać strony serwisów społecznościowych. Może co wieczór – tylko po to, by sprawdzić co się dzieje u najbliższych przyjaciół lub u Twojego ulubionego celebryty… Wykasuj wszystkie agresywne komentarze, gdy tylko je zauważysz. Jeśli hejterzy będą je powielać – usuwaj je. W końcu zrozumieją, o co chodzi. Przede wszystkim nie wdawaj się z nimi w dyskusje, nawet jeśli masz rewelacyjne kontrargumenty. Pamiętaj, że oni marnują czas, siedząc przed komputerem i zastanawiając się, co robisz, podczas gdy Ty jesteś zajęta swoim życiem.


2) Poszerz grono znajomych.
Wybierz się na występ grupy tanecznej, która przyjechała do miasta obok, ubiegaj się o staż w firmie związanej z mediami społecznościowymi lub po prostu napij się gorącej czekolady w kafejce obok – to wszystko przypomni Ci, że świat jest większy niż się czasami wydaje. I choć perspektywa polegania na przyjaciołach z Internetu, gdy wszystko wokół wydaje się być dziwne, jest kusząca, postaraj się zawierać znajomości również w realnym świecie. Wyjście z domu i przebywanie z ludźmi, którzy nie będą Cię ciągnąć w dół podniesie Twoją samoocenę lepiej niż cokolwiek innego.


3) Emanuj pozytywną energią.
Hejterzy w większości plują jadem, ponieważ sami w życiu nie czują się szczęśliwi lub pewni siebie. Gdy jesteśmy atakowani przez takie osoby, sami tracimy pewność siebie i pałamy chęcią wyładowania się na kimś innym. Opanuj negatywne emocje i przerwij to błędne koło, kierując swoją uwagę na coś, co kochasz. Znajdź blog, który Cię inspiruje i pozostaw na nim pozytywny komentarz, albo pochwal koleżankę z klasy za wspaniałą prezentację na angielskim. Im więcej uwagi poświęcisz pozytywnym sytuacjom zachodzącym wokół Ciebie, tym mniej będą Cię dotykać negatywne komentarze.


Zdjęcie: Hearst Digital Media

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Prawdziwi przyjaciele

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny