Jak postępować z kimś, kto jest jednocześnie wrogiem i przyjacielem

Jak postępować z kimś, kto jest jednocześnie wrogiem i przyjacielem

Odcięcie się od osoby, która jest jednocześnie wrogiem i przyjacielem może być trudne. Jak sobie z tym poradzić bez robienia dramatu.

Standardowa rada brzmi – odciąć się od takiej osoby. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Może to Twoja najlepsza przyjaciółka od urodzenia, może to Twoja kuzynka, może przyjaźni się ze wszystkimi Twoimi przyjaciółkami, lub, pomimo irytującego sposobu bycia i okazjonalnego nietowarzyskiego zachowania, potrafi rozśmieszyć Cię jak nikt inny. Bez względu na powód, proponujemy kilka rad, jak sobie z tym poradzić bez robienia dramatu.


Zastanów się, dlaczego ciągle jesteście przyjaciółkami.

Podejście do krewnej stanowczo różni się od podejścia do najlepszej przyjaciółki chłopaka, ale przypisanie tej dziewczyny do konkretnej kategorii pomoże, gdy będziesz musiała zastanowić się jak z nią postępować. Jeśli to Twoja kuzynka, będziecie spotykały się na spotkaniach rodzinnych. Bądź wówczas uprzejma i trzymaj się tematów dotyczących rodziny. Jeśli to przyjaciółka kogoś, kto jest Ci bliski, nie musicie przebywać sam na sam, ale pamiętaj, że będziesz ją spotykała na imprezach. Im bardziej ograniczysz wasze interakcje, tym mniej Cię czeka niewygodnychsytuacji.

Informuj ją tylko o tym, o czym musisz.

Ona nie musi wiedzieć, kto jest Twoim wymarzonym chłopakiem, lub na który uniwersytet chcesz pójść. Trzymanie spraw, które są dla Ciebie ważne w tajemnicy sprawi, że nie będzie miała pretekstu, by Cię zranić.

Nie plotkuj na jej temat.

Możesz odczuwać pokusę, by dowiedzieć się od wspólnej znajomej, co u niej słychać lub publicznie dać upust związanym z nią frustracjom, ale nie rób tego – a zwłaszcza nie w esemesie lub na portalu społecznościowym. Jeśli ona to zobaczy, sprawi, że to Ty będziesz odbierana jako ta zła. Jeśli już musisz dać upust swoim emocjom, porozmawiaj z kimś spoza kręgu jej znajomych, z kimś, kto ani przez przypadek, ani (celowo nie przekaże jej, o czym rozmawiałyście.

Zaskocz ją uprzejmością.

Pochwal jej ubranie. Powiedz, że podoba Ci się to, co zamieszcza na Tumblr. Pamiętaj, by komplementy były szczere – to, że zauważysz w niej cośdobrego, może przełamać lody między wami.

Doceń to, kim ona jest.

Może i udziela pasywno-agresywnych rad, ale potrafi też wymyślać wspaniałe żarty, gdy oglądacie Mam talent . Bawcie się dobrze przed telewizorem, ale nie zapraszaj jej, gdy chcesz przymierzyć strój kąpielowy przed nadchodzącymi wakacjami. Trzymanie jej z dala od pewnych spraw oszczędzi Ci emocji, a gdy ona już dorośnie i zbliżycie się do siebie, kto wie - może nawet w przyszłości zostaniecie przyjaciółkami.


Zdjęcie: Brooke Pennington/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny