Pięć sposobów na to, jak pozbyć się fałszywych przyjaciół

Pięć sposobów na to, jak pozbyć się fałszywych przyjaciół

Niektóre dziewczyny mogą sprawiać wrażenie wspaniałych przyjaciółek - zobacz, czy naprawdę nimi są.


Twoja najlepsza przyjaciółka Cię wspiera… w większości przypadków. Plotkuje z Tobą przy lodach o Twoim byłym chłopaku. Lubi Twoje wpisy na Tweeterze i oznacza serduszkami zdjęcia na Instagramie. Mimo to czasami zastanawiasz się, czy jest do końca szczera. Może nie do końca możesz na niej polegać, może zamyka się przed Tobą, gdy chcesz porozmawiać o czymś istotnym, lub może tylko Ty piszesz do niej esemesy. Niezależnie od tego, w czym rzecz, poniżej znajdziesz pięć sposobów na to, jak dowiedzieć się, o co jej chodzi i mieć pewność, że najbliżsi przyjaciele nie zwrócą się przeciwko Tobie.

Pochwal się.

Twój wymarzony chłopak do Ciebie zadzwonił, dostałaś się do drużyny sportowej – nieważne, co jeszcze – Twoja przyjaciółka powinna być pierwszą osobą, z którą podzielisz się dobrą nowiną. Jeżeli jednak zwlekasz, bo wiesz, że ona dziwnie zareaguje, może to być znak, że Twoja przyjaciółka nie jest Ci tak oddana, jak twierdzi.

Niech ona coś zaplanuje...

Ona też może zaproponować, żebyście gdzieś razem poszły, ale zdaje się, że to zawsze Ty wszystko organizujesz - począwszy od sprawdzenia repertuaru w kinie, a skończywszy na filiżance latte po szkole, za którą to Ty płacisz, bo ona nie ma pieniędzy. Jeśli tak jest – odpuść na moment i pozwól jej działać. Jeśli nic nie zrobi, będzie to kolejny dowód na to, że nie jest prawdziwą przyjaciółką.

… lub zaproponuj, żebyście zrobiły coś, co lubisz.

Jeśli zawsze robisz to, co ona postanowi, poproś, żebyście zrobiły coś, co Tobie sprawia przyjemność – może to być wypad do sklepu z używanymi rzeczami lub do lokalnej kafejki na występ grupy grającej indie rock. Nawet jeśli nie jest to coś, czym się pasjonuje, to jeżeli jest dobrą przyjaciółką, powinna być zainteresowana tym, co lubisz i z radością Ci potowarzyszyć.

Nie plotkuj przez jeden dzień.

Nie wspominaj o tym, co Twój wymarzony chłopak powiedział na matematyce, co wspólna znajoma umieściła na Instagramie, ani nawet o nowej fryzurze waszej nauczycielki. Plotkowanie z koleżankami nie jest niczym niezwykłym, ale chwilowe świadome unikanie plotek może otworzyć Ci oczy i pokazać, ile tak naprawdę macie ze sobą wspólnego.

Zapytaj ją, o co jej chodzi.

Przyjaciele czasem sobie trochę dokuczają, to całkiem normalne zjawisko, ale jeśli coś, co powie zajdzie Ci za skórę – nawet jeśli wiesz, że nie zrobiła tego celowo – powiedz jej o tym i zapytaj, o co jej chodzi. Przyjaciółka, której na Tobie zależy nie wymówi się zwykłym „tylko żartowałam”, ale zaprzestanie drażniącego Cię zachowania. Jeśli nie, może być to sygnał, by rozluźnić waszą relację.


Zdjęcie: Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Niech ona coś zaplanuje

Anna 04.04.2016

Nawet jeśli nie jest to coś, czym się pasjonuje, to jeżeli jest dobrą przyjaciółką, powinna być zainteresowana tym, co lubisz i z radością Ci potowarzyszyć.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny