Jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach chłopaka?

Jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach chłopaka?

Poznanie rodziców Twojego chłopaka to POWAŻNA sprawa. Oto jak zrobić wspaniałe pierwsze wrażenie.

1. Ubierz się ładnie.

Wcale nie musisz czuć się niewygodnie w ubraniach, które nie są w Twoim stylu. Zadbaj tylko o to, byś była ubrana stosownie do okazji, np. w sukienkę do kolan lub spodnie i bluzkę. Chcesz, żeby zapamiętali to, co powiedziałaś, a nie to, w co byłaś ubrana.

2. Cały czas się uśmiechaj!

Gdy jesteśmy zdenerwowani, chcemy unikać kontaktu wzrokowego i wbijamy oczy w podłogę. Zanim wejdziesz do jego domu, weź głęboki oddech i powiedz sobie w duchu, że masz się uśmiechać. Uśmiech na twarzy od razu ukoi Twoje nerwy i gdy któreś z rodziców Twojego chłopaka otworzy drzwi, zrobisz dobre pierwsze wrażenie.

3. Zadawaj pytania.

Pokaż zainteresowanie całą rodziną – również rodzeństwem – ale trzymaj się niezobowiązujących tematów, takich jak sport, hobby i rozrywka, tak by każdy mógł dołączyć do rozmowy. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zadawaj pytania otwarte lub nawiąż do zabawnych historyjek o jego rodzinie, które Ci wcześniej opowiedział. Jego rodzice będą zadowoleni, że ich syn o nich mówi i możecie się razem pośmiać z najzabawniejszych fragmentów tych opowieści – to niezawodny sposób na to, by wszyscy się dobrze bawili!

4. Bądź sobą.

Gdy będziesz mówić o sobie, pamiętaj, że nie jesteś tam po to, by wpasować się do obrazka przedstawiającego perfekcyjną dziewczynę. Rodzice Twojego chłopaka chcą dowiedzieć się, jaka jesteś. Bądź szczera i uczciwa - jego rodzice docenią to, że dzielisz się z nimi swoimi zainteresowaniami. Opowiedz im o swoim ulubionym przedmiocie w szkole, o tym, jak bardzo kochasz zwierzątko, które masz w domu i gdzie Twoja rodzina spędziła wakacje.

5. Pokaż im, jaka jesteś.

Zapytaj, czy możesz pomóc, zwłaszcza wtedy, gdy zostałaś poczęstowana obiadem. Może zaproponuj, że nakryjesz do stołu lub umyjesz naczynia albo pomożesz podać deser i herbatę. Wykazanie chęci pomocy jest prostym gestem pokazującym, że jesteś szczerą, troskliwą osobą.

6. Praw komplementy i dziękuj.

Powiedz jego rodzicom, ile radości sprawiło Ci poznanie ich oraz podziękuj za zaproszenie. Podziękowanie utrwala dobre pierwsze wrażenie, a poza tym jest to kwestia dobrych manier.


Zdjęcie: Greg Hinsdale/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Wszystko o miesiączce

Odpowiedzi na typowe pytania dotyczące tajemnic Twojego cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always