Jak powiedzieć rodzicom, że mam chłopaka?

Jak powiedzieć rodzicom, że mam chłopaka?

Jak powiedzieć rodzicom, że masz chłopaka? Przedstawiamy pięć prostych sposobów na to, jak poinformować mamę i tatę, że ten chłopak, z którym wymieniasz esemesy jest nie tylko kolegą. 1. Sprawdź, co Twoi rodzice myślą o tym, że miałabyś chłopaka.

 2. Pamiętasz tę sytuację z basenu, gdy zanim wskoczyłaś do wody zanurzyłaś w niej stopę i sprawdziłaś jaką ma temperaturę? Ta sama zasada ma zastosowanie i w tym przypadku. Powiedz rodzicom, że chciałabyś wiedzieć, co myślą o tym, że potencjalnie mogłabyś mieć chłopaka i zapytaj, kiedy oni zaczęli po raz pierwszy umawiać się na randki. Rozpoczniesz w ten sposób niewinną rozmowę i sprawisz, że zaczną opowiadać o sobie, zanim sama przekażesz im swoją nowinę.

 3. Zrób listę zalet swojego chłopaka i bądź gotowa je zaprezentować.

 4. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że poinformowanie rodziców o swoim chłopaku trochę Cię denerwuje. Aby uspokoić nieco nerwy, przygotuj się do rozmowy z rodzicami: zanotuj te rzeczy, o których chcesz im powiedzieć. Co w nim najbardziej lubisz? Jakimi sportami się interesuje? Jak się spotkaliście? Twoi rodzice będą zainteresowani szczegółami, a zatem upewnij się, że wiesz jak odpowiedzieć na ich pytania, zanim rozpoczniesz rozmowę.


 5. Wybierz odpowiedni moment.

 6. Perspektywa szybkiego wyrzucenia z siebie zdania: „Pa, wychodzę do centrum handlowego z moim chłopakiem” może być kusząca, ale wtedy Twoi rodzice pomyślą, że coś przed nimi ukrywasz. Najlepiej zacznij rozmowę wtedy, gdy ani Ty ani Twoi rodzice nigdzie się nie spieszycie, np. przy obiedzie lub podczas wspólnego oglądania telewizji (tylko najpierw wyłącz głos w telewizorze). Jeśli rozmowa twarzą w twarz jest dla Ciebie za trudna, zacznij rozmowę na ten temat w samochodzie, gdy wszyscy pasażerowie patrzą przed siebie. Można w ten sposób przełamać lody, ale pamiętaj, żeby się przygotować na więcej pytań po powrocie do domu.

 7. Bądź szczera w kwestii swoich uczuć.

 8. To, czy Twoi rodzice uważają, że jesteś lub nie jesteś gotowa na to, by się z kimś spotykać nie jest związane z chęcią kontrolowania Twojego życia (choć tak Ci się może wydawać), lecz bardziej z tym, że nie chcą, byś cierpiała lub zakochała się w kimś po uszy. O wiele lepiej się poczują, gdy powiesz im, że „się z kimś spotykasz”, dzieląc się z nimi tymi szczegółami, które przygotowałaś w pierwszym punkcie. Twoi rodzicie Cię kochają i chcą, abyś była z kimś, kto zasługuje na Twój czas i energię – więc powiedz im, jaki on jest świetny!


 9. Pozwól im go poznać.

 10. Pozwól swoim rodzicom przekonać się, że zależy Ci na Twoim chłopaku, i że ich

  Już wiesz, jak powiedzieć rodzicom, że masz chłopaka. Do dzieła!

Zdjęcie: Caiti Borruso/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Wszystko o miesiączce

Odpowiedzi na typowe pytania dotyczące tajemnic Twojego cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always