Jak poradzić sobie z zerwaniem?

Jak poradzić sobie z zerwaniem?

Jesteś w dołku po zerwaniu? Zobacz, jak z niego wyjść i radzić sobie dalej.

Kiedy zrywamy (a na pewno kiedyś przydarzy się to każdej z nas), perspektywa wczołgania się pod kołdrę, słuchania ulubionych kawałków i przeglądania jego najnowszych zdjęć jest bardzo kusząca. Nie ma niczego złego w nurzaniu się w smutkach, ale powinno to trwać najwyżej weekend, a nie miesiąc. Oto sześć najlepszych sposobów na to, jak sobie poradzić z zerwaniem (i czuć się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej).

1. Wyjdź z domu.

Twoje przyjaciółki chcą, żebyś poczuła się lepiej, więc pozwól im na to. Idźcie na zakupy albo , udajcie się do kina. Zrób wszystko, by przestać o nim myśleć. Oczywiście możesz być nie w humorze, ale nawet niewielkie działanie znaczy więcej niż nierobienie niczego.

2. Zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych.

Nie musisz go usuwać z kręgu swoich znajomych, ale obserwowanie go w sieci jest jak posypywanie rany solą. Zamiast tego, zapomnij na chwilę o Internecie – zniknięcie z cyberprzestrzeni pomoże Ci spojrzeć na prawdziwe życie z innej perspektywy.

3. Poflirtuj trochę.

Zagadaj do najprzystojniejszego chłopaka w klasie. To, że nie jesteś teraz gotowa na nowy związek jest całkowicie zrozumiałe, ale nie zaszkodzi nieco poćwiczyć.

4. Nie rozpowiadaj tego dookoła.

Wyżal się mamie, babci albo koleżance z obozu, która mieszka na drugim końcu Polski, ale nie zdradzaj szczegółów waszego rozstania waszym bliskim znajomym. Wówczas nie będą czuli się postawieni w niezręcznej sytuacji, w której nagle muszą wybrać między Tobą a nim, a Ty nie będziesz miała poczucia, że jesteś małostkowa i pozwalasz temu, co się stało negatywnie wpłynąć na Twoje przyjaźnie.

5. Powiedz mu, jak się z tym czujesz.

Łatwo powiedzieć, że po zerwaniu chcecie pozostać przyjaciółmi, ale jeśli potrzebujesz przestrzeni, powiedz mu o tym. W ten sposób macie większe szanse na pozostanie przyjaciółmi w przyszłości. Jeśli to on potrzebuje czasu, godnie przyjmij do wiadomości jego prośbę.

6. Idź za głosem serca.

Ale nie w stronę innego chłopaka. Teraz masz czas na to, żeby skupić się na sobie - może przyłożysz się do nauki i poprawisz wyniki testów? Albo wejdziesz do cyberświata i zaczniesz pisać tego bloga modowego, o którym myślisz już od dłuższego czasu? Teraz masz na to czas.

Zdjęcie: Peter M. Fisher/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak być sobą?

Poczuj się lepiej w swojej skórze. Nasze strategie pozwolą Ci oprzeć się presji rówieśników.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Krocz dumnie w swoim kostiumie kąpielowym

Założenie kostiumu kąpielowego może być stresujące. Oto kilka podpowiedzi jak dobrze się w nim czuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny