Ćwiczenia podczas okresu

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Naprawdę nie możesz robić rzeczy, które lubisz?

Wcale nie musi tak być! Nie ma powodu, dla którego miesiączka miałaby być przeszkodą w tym co robisz – niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia, uprawianie sportu, praca, czy zabawa. Jeśli prawidłowo używasz tamponów Tampax, lub podpasek Always, możesz nosić swoje ulubione ubrania, nie obawiając się nieprzyjemnych niespodzianek i mając pewność, że Twoje wyjściowe ciuchy się nie poplamią.


Czy powinnam unikać ćwiczeń podczas okresu?

Okres to naturalna część życia zdrowej kobiety. Bez względu na to, czy nosisz podpaski czy tampony, możesz ćwiczyć i być aktywna.

Czy mogę pływać podczas okresu?

Tak. Tampony umożliwiają pływanie podczas miesiączki, gdyż wchłaniają krew wewnątrz ciała (ale warto zmienić tampon zaraz przed i zaraz po pływaniu). Nie zalecamy pływania z podpaską, gdyż może namoknąć i przestanie skutecznie wchłaniać płyn menstruacyjny.Jaki wpływ na przebieg okresu mają ćwiczenia fizyczne?

Niewielka aktywność fizyczna nie ma wpływu na obfitość krwawienia i długość okresu. Poza tym ćwiczenia podczas okresu na ogół pomagają złagodzić bóle menstruacyjne. Gimnastyka jest ważna dla zdrowia, więc powinna być stałym elementem Twojego planu dnia.

Czy mogę wziąć gorącą kąpiel podczas okresu?

Utrzymanie czystości i świeżości jest bardzo ważne podczas menstruacji. Gorąca kąpiel i prysznic są jak najbardziej dozwolone – a dodatkowo mogą złagodzić bóle menstruacyjne i pomóc Ci się zrelaksować.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak dbać o swoje ciało

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co to jest zespół wstrząsu toksycznego (TSS)?

Przy stosowaniu tamponów podczas okresu istnieje ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego (zwanego również TSS od angielskiego „Toxic Shock Syndrome”). Dowiedz się jak zmniejszyć zagrożenie wystąpienia

Dowiedz się wiecej

Tampax

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny