Ćwiczenia podczas okresu

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.


Naprawdę nie możesz robić rzeczy, które lubisz?

Wcale nie musi tak być! Nie ma powodu, dla którego miesiączka miałaby być przeszkodą w tym co robisz – niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia, uprawianie sportu, praca, czy zabawa. Jeśli prawidłowo używasz tamponów Tampax, lub podpasek Always, możesz nosić swoje ulubione ubrania, nie obawiając się nieprzyjemnych niespodzianek i mając pewność, że Twoje wyjściowe ciuchy się nie poplamią.

Czy powinnam unikać ćwiczeń podczas okresu?

Okres to naturalna część życia zdrowej kobiety. Bez względu na to, czy nosisz podpaski czy tampony, możesz ćwiczyć i być aktywna.

Czy mogę pływać podczas okresu?

Tak. Tampony umożliwiają pływanie podczas miesiączki, gdyż wchłaniają krew wewnątrz ciała (ale warto zmienić tampon zaraz przed i zaraz po pływaniu). Nie zalecamy pływania z podpaską, gdyż może namoknąć i przestanie skutecznie wchłaniać płyn menstruacyjny.

Jaki wpływ na przebieg okresu mają ćwiczenia fizyczne?

Niewielka aktywność fizyczna nie ma wpływu na obfitość krwawienia i długość okresu. Poza tym ćwiczenia podczas okresu na ogół pomagają złagodzić bóle menstruacyjne. Gimnastyka jest ważna dla zdrowia, więc powinna być stałym elementem Twojego planu dnia.

Czy mogę wziąć gorącą kąpiel podczas okresu?

Utrzymanie czystości i świeżości jest bardzo ważne podczas menstruacji. Gorąca kąpiel i prysznic są jak najbardziej dozwolone – a dodatkowo mogą złagodzić bóle menstruacyjne i pomóc Ci się zrelaksować.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

Reject this

clyneee74 2016-10-17

Po goleniu przemyj okolice bikini chłodną wodą, aby zamknąć pory, a następnie osusz je i zastosuj lekki, łagodzący puder dla dzieci i niemowląt.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak radzić sobie z okresem

Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – rozpieszczaj się czekoladą lub weź ciepły prysznic.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pierwszy okres

Dla wielu dziewczyn pierwsza miesiączka to ważny punkt zwrotny w okresie dojrzewania. Dowiedz się, jak wygląda pierwsza miesiączka i jakie są jej objawy.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl