Objawy PMS przed okresem

0
Objawy PMS przed okresemObjawy PMS przed okresem

Czy przed miesiączką odczuwasz skurcze, głód lub zmiany nastroju? Nie jesteś sama.

Są to objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego – inaczej PMS. Większość dziewcząt doświadcza ich przed okresem. W ten sposób ciało informuje Cię, że zbliża się miesiączka.

Jakie są przyczyny objawów PMS przed okresem?

Uważa się, że objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego są wywołane zmianami poziomu hormonów, które prowadzą do miesiączki i utrzymują się podczas jej trwania.

Jeden z rodzajów tych hormonów, prostaglandyny, powodują również kurczenie się macicy, co prowadzi do złuszczania się błony śluzowej. To powoduje, że czujesz skurcze, które są częstym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Kiedy zaczynają się objawy PMS?

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego zwykle zaczynają się 1-2 tygodnie przed miesiączką.

Zazwyczaj słabną po pierwszych dwóch dniach okresu, kiedy krwawienie jest najbardziej obfite.

Więc jeśli przed okresem odczuwasz szczególnie uporczywe objawy PMS, nie martw się. Będzie lepiej!

Obejrzyj film, który zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania związane z PMS.

Jakie są objawy PMS przed okresem? Oto kilka objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, na które należy zwrócić uwagę:

1. Skurcze

Podczas miesiączki i nieco wcześniej możesz odczuwać skurcze w dolnej części brzucha, ale nie jest to powód do zmartwień.

Nic się nie stanie, nie umrzesz od tego. To jeden z najczęstszych objawów PMS przed okresem. Aby złagodzić dyskomfort, przyłóż sobie butelkę z gorącą wodą do dolnej części brzucha. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

2. Bóle głowy i pleców

Bóle głowy i pleców to kolejne częste objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Porozmawiaj z rodzicami, czy mogłabyś nosić w torbie lek przeciwbólowy dostępny bez recepty – może się przydać w przypadku ostrego bólu głowy.

3. Uczucie ciężkości i wzdęty brzuch

Wzdęty brzuch to częsty objaw nadchodzącej miesiączki. Możesz mieć wrażenie, że żadne ubranie nie leży tak jak powinno. Nie martw się. To skutek zatrzymania wody w organizmie, jest to normalne zjawisko i minie za kilka dni.

Szybka wskazówka: picie dużych ilości wody może naprawdę pomóc pozbyć się tego problemu!

4. Zmiany nastroju

Zmiany nastroju są częstym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Hormony wpływają na Twój nastrój i sprawiają, że tracisz cierpliwość w sytuacjach, które normalnie nie wyprowadziłyby Cię z równowagi.

Zanim nadejdzie miesiączka, możesz stać się wyjątkowo wrażliwa. Możesz mieć wrażenie, że Twoje emocje szaleją, chcesz płakać z byle powodu.

Zanim zaczniesz się tym martwić, sprawdź kalendarz. Zbliża się okres? Jeśli tak, wiesz, że to PMS: weź głęboki oddech, zachowaj spokój i nie przejmuj się swoimi emocjami.

Czasami warto również strategicznie wycofać się w głąb swojego pokoju.

5. Kłopoty z cerą

Twoja skóra jest bardzo wrażliwa na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Możesz zauważyć zmiany skórne pojawiające się tuż przed miesiączką.

Pamiętaj o dokładnym myciu twarzy delikatnym środkiem myjącym, aby uspokoić przetłuszczającą się skórę i zapobiec pojawianiu się wyprysków.

6. Wydzielina z pochwy

Wydzielina z pochwy zwykle zmienia kolor tuż przed miesiączką – wtedy może stać się biała. Jest to jeden z objawów PMS.

Użyj wkładki higienicznej ALWAYS Dailies, aby chronić bieliznę i zapewnić sobie uczucie świeżości – i już jesteś gotowa do wyjścia. Wkładki są cienkie i elastyczne, więc prawie nie zauważysz, że je nosisz.

7. Tkliwość piersi

Tuż przed miesiączką piersi mogą stać się obolałe i delikatne. Wszelkie czynności przy których się poruszają, na przykład bieganie lub przytulanie, mogą wywołać dyskomfort. Aby go zminimalizować, na czas ćwiczeń załóż sportowy biustonosz.

8. Co zatem powinnam zrobić?

Zwróć uwagę na to, jak się czujesz przed okresem. Które z objawów PMS występują u Ciebie? To, jak się czujesz przed miesiączką, to bardzo indywidualna rzecz – każda z nas inaczej odczuwa objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

W przypadku każdej dziewczyny zestaw objawów menstruacyjnych jest inny. Możesz odczuwać niektóre, wszystkie lub nawet żaden (szczęściara!) z wyżej wymienionych symptomów. Jeśli co miesiąc doświadczasz czegoś, czego nie ma na naszej liście, to jest to właśnie unikalny sposób, w jaki Twoje ciało daje Ci sygnały, że zbliża się okres.

Jeśli będziesz wiedziała, kiedy spodziewać się miesiączki, zwrócisz uwagę na symptomy PMS i nie dasz się zaskoczyć. W ten sposób doskonale poradzisz sobie z objawami przedmiesiączkowymi.

Weź głęboki oddech, zanim warkniesz na mamę lub poświęć trochę czasu na pisanie dziennika, by dać upust trudnym emocjom, pojawiającym się przed miesiączką.

Wrzuć do torebki kilka podpasek ALWAYS Ultra, abyś była przygotowana na nadejście tego dnia.

Nasze podpaski zawierają specjalny żel, który wiąże i zamyka wilgoć w środku, zapewniając uczucie suchości, wygodę i pewność siebie w czasie okresu.

PMS
PMS
Okres dojrzewania
Okres dojrzewania
Menstruacja
Menstruacja

Powiązane artykuły

article
Objawy PMS przed okresem
Czy przed miesiączką odczuwasz skurcze, głód lub zmiany nastroju? Nie jesteś sama.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/objawy-pms-przed-okresem/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl