Do czego służą wkładki higieniczne?

0
Zbliżenie na dłonie kobiety, która trzyma w nich bokiem cienką, białą wkładkę higieniczną. Obok stoi bukiecik kwiatów.Zbliżenie na dłonie kobiety, która trzyma w nich bokiem cienką, białą wkładkę higieniczną. Obok stoi bukiecik kwiatów.

Czy masz problem z nieregularnym okresem? Kliknij i dowiedz się jakie proponujemy rozwiązania. Sprawdź, jak wybrać wkładki higieniczne i jakie rodzaje wkładek higienicznych będą najlepsze dla Ciebie.

Większość niespodzianek jest super: impreza na Twoją cześć, telefon od chłopaka, do którego masz słabość, paczka na poczcie.… Są jednak niespodzianki, które nie należą do najprzyjemniejszych, jak na przykład nieoczekiwany okres. Nie zaszkodzi więc być przygotowaną na tego typu ewentualności. Doskonałym rozwiązaniem na nieregularne wybryki Twojego cyklu mogą być wkładki higieniczne. Czytaj dalej, a dowiesz się, do czego służą wkładki higieniczne, jak wybrać odpowiednie wkładki higieniczne i jakie właściwie są ich rodzaje.

Czym są wkładki higieniczne?

arrow-white

Wkładka higieniczna to mniejsza i cieńsza wersja regularnej podpaski, którą także przykleja się do bielizny, co zapobiega jej przesuwaniu się. Wkładki higieniczne są bardzo cienkie i wykonane z miękkiego, chłonnego materiału, a służą do tego, żeby pomóc Ci w utrzymaniu czystości i suchości tuż przed okresem oraz wtedy, gdy krwawienie jest niewielkie.

Do czego służą wkładki higieniczne?

arrow-white

Wkładki higieniczne mają wiele zastosowań i mogą się przydać w każdej fazie Twojego cyklu. Wydzielina z pochwy (kiedy Twoja bielizna robi się mokra lub lepka) jest zjawiskiem naturalnym. Jeśli sprawia, że czujesz się niekomfortowo lub po prostu nie chcesz brudzić majtek, wkładka przyjdzie Ci z pomocą.

Noszenie wkładek na wszelki wypadek zabezpiecza przed przykrymi niespodziankami. Nieregularne miesiączki nie są niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku cyklów.

W dniach obfitego krwawienia, wkładka higieniczna może przechwycić ewentualny przeciek z tamponu, dzięki czemu Twoja bielizna w żaden sposób nie ucierpi.

Podczas niewielkiego krwawienia, zwłaszcza pod koniec okresu, wystarczy cienka bariera pomiędzy Tobą a bielizną i nie ma potrzeby zakładania znacznie mniej komfortowej podpaski.

Podczas intensywnych ćwiczeń lub w gorące i wilgotne dni uczucie przepoconej bielizny może powodować dyskomfort podczas uprawiania sportu. Wkładki higieniczne pochłaniają wilgoć, wciągając ją pod powierzchnię, dzięki czemu będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

Rodzaje wkładek higienicznych

arrow-white

Istnieją różne rodzaje wkładek higienicznych, co umożliwia dopasowanie ich do każdej bielizny, a także do potrzeb każdej z nas. Znajdziesz wkładki do stringów, majtek typu tanga oraz bardziej standardowych fasonów.

Wśród wkładek higienicznych są te bezwonne i takie, które mają delikatny zapach kwiatów, ziół, zielonej herbaty czy po prostu świeżości. Proponujemy wkładki Naturella Camomile o łagodnym zapachu rumianku.

Wkładki higieniczne występują także w wielu rozmiarach i typach. Są dłuższe i krótsze, bardziej wyprofilowana lub takie z cieniutkimi brzegami. Niektóre są cienkie, inne nieco grubsze, choć nadal delikatne i subtelne. Wkładki wykonane są również z różnego rodzaju materiałów i warstw pochłaniających wilgoć oraz zapachy. Niektóre wkładki higieniczne są dostępne w tak małym opakowaniu, że zmieszczą się praktycznie w każdej kieszeni.

Właściwości wkładek higienicznych

arrow-white

Wkładki higieniczne mają za zadanie zapewnić ochronę Twojej bieliźnie i ubraniom. Ich warstwy oddychające utrzymują płyny i zapachy z dala od Twojego ciała, zapewniając uczucie suchości, świeżości i czystości w każdej sytuacji. Świetnym przykładem wkładek oddychających są wkładki Discreet Air Multiform, które zapewniają świeżość aż do 12 godzin. Wkładki higieniczne są cienkie i miękkie, więc prawie nie zauważysz, że je nosisz. Dzięki swojej elastycznej strukturze doskonale dopasowują się do ciała. Możesz zapomnieć, że masz okres czy wydzielinę z pochwy i skupić całą swoją energię na codziennych zadaniach i przyjemnościach.

Wkładki higieniczne
Wkładki higieniczne
Wydzielina z pochwy
Wydzielina z pochwy

Powiązane artykuły

article
Do czego służą wkładki higieniczne?
Czy masz problem z nieregularnym okresem? Kliknij i dowiedz się jakie proponujemy rozwiązania.
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/do-czego-sluza-wkladki-higieniczne/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/1qAcL2g8CN2Z9RBRlxnefn/f613941376da5f4bb39ec4aa8d325685/Header_Banner_PLP_Slipeinlagen_DT.jpg?w=1920
pl