Jak zapobiec przeciekaniu podczas okresu?

0
Młody mężczyzna siedzi z kobietą na kanapie i obejmuje ją ramieniem. Uśmiechnięci patrzą razem w ekran laptopa.Młody mężczyzna siedzi z kobietą na kanapie i obejmuje ją ramieniem. Uśmiechnięci patrzą razem w ekran laptopa.

Większość dziewczyn przynajmniej raz w życiu bała się, że podpaska przecieknie w czasie okresu. To zrozumiałe. W końcu ubrudzenie bielizny lub ubrania nigdy nie jest przyjemne, ale przy odrobinie praktyki i dzięki odpowiedniej ochronie możesz opanować ten problem i uniknąć niechcianych plam. Aby skutecznie zapobiegać niekontrolowanemu przeciekaniu podpaski podczas miesiączki, musisz mieć pewną wiedzę na jej temat.

Spis treści:

Poznaj swoje krwawienie i dobierz do niego odpowiedni poziom chłonności

arrow-white

Zwykle krwawienie jest najsilniejsze w pierwszych dwóch dniach okresu. Oznacza to, że aby zapobiec niekontrolowanemu przeciekaniu podpaski, będziesz potrzebować produktów o wyższej chłonności i będziesz je częściej zmieniać. Ta częstotliwość jest różna, w zależności od tego, czy nosisz podpaskę czy tampon.

W czasie miesiączki podpaskę należy wymieniać co 4 do 6 godzin, aby skutecznie zapobiec przeciekaniu. Podpaski ALWAYS Ultra z bardzo chłonnym żelowym wkładem zapewniają Ci ochronę nawet do 8 godzin. Jednak może zaistnieć potrzeba częstszej wymiany podpaski w dni, w których menstruacja jest bardziej obfita.

Zakładając podpaskę, ułóż ją prosto

arrow-white

Brzmi łatwo, ale upewnij się, że ułożyłaś swoją podpaskę naprawdę równo! Krzywo przyklejona podpaska nie chroni odpowiednio bielizny. Upewnij się, że środek podpaski jest umieszczony dokładnie w kroku, co zapewni skuteczną ochronę w miejscu, w którym pojawia się krew menstruacyjna i zapobiegnie przeciekaniu podpaski podczas miesiączki.

Eksperymentuj z rozmiarami podpasek

arrow-white

Czasami, gdy przeciekanie podczas okresu jednak się zdarzy, może to nie być Twoja wina, tylko źle dobranej podpaski! Jeśli podpaska jest nieodpowiedniego rozmiaru, nie ma znaczenia, jak często biegasz do toalety, by ją zmienić. Nie wszystkie dziewczyny mają taką samą budowę, dlatego podpaski też się różnią. Wybór odpowiedniej może zapobiec przeciekaniu podczas miesiączki.

Poznaj rodzaje podpasek Always

Na przykład podpaski ALWAYS Ultra występują w czterech różnych rozmiarach i mają różne kształty, dzięki czemu doskonale dopasowują się do każdej budowy ciała. Znajdź podpaskę ALWAYS Ultra odpowiednią dla swojego ciała i krwawienia, ponieważ im lepiej ją dobierzesz, tym lepiej będziesz chroniona.

Rozmiary są wyraźnie oznaczone na opakowaniu, dzięki czemu w sklepie możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz. Dobór odpowiedniego rozmiaru do Twoich potrzeb pomoże zapobiec przemieszczaniu się podpaski i irytującemu przeciekaniu.

Załóż specjalną podpaskę na noc

arrow-white

Wszyscy się obracamy i wiercimy podczas snu – dlatego, aby zapobiegać przeciekaniu, warto stosować specjalną podpaskę na noc np. Always Ultra Secure Night. Zapewni ona dodatkową ochronę z tyłu, więc bez względu na to, jak ruchliwa jesteś podczas snu, będziesz dobrze chroniona. Możesz również rozważyć użycie podpaski ze skrzydełkami, aby lepiej chronić bieliznę.

Jak zapobiec niekontrolowanym przeciekom, gdy nosisz tampon

arrow-white

Aby zapobiec przeciekaniu podczas używania tamponu, należy obserwować intensywność krwawienia i właściwie dobrać tampon. Tampony należy wymieniać co 4-8 godzin. Jeśli tampon wystarcza Ci na krócej niż 4 godziny, zastosuj inny, o większym poziomie chłonności.

Wybierz co wolisz – tampony czy podpaski

Jeśli używasz tamponu, możesz założyć wkładkę higieniczną ALWAYS Dailies, aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym przeciekiem, gdy nadejdzie czas wymiany tamponu. Wkładki mają zaledwie 3 mm grubości i są niezwykle elastyczne. Nawet nie zauważysz, że ją założyłaś.

Nie daj się zaskoczyć

arrow-white

Aby zapobiec niekontrolowanemu przeciekaniu w szkole, pamiętaj, aby zawsze mieć w torbie lub szafce kilka podpaski ALWAYS Ultra. W ten sposób okres nigdy Cię nie zaskoczy. Pamiętaj, żeby między zajęciami wstąpić do łazienki i sprawdzić, czy podpaska nie wymaga wymiany. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział, co robisz, dyskretnie wsuń podpaskę lub tampon do kieszeni spodni, a nikt się nie zorientuje.

Menstruacja
Menstruacja
Podpaski
Podpaski
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu
Obfite miesiączki
Obfite miesiączki

Powiązane artykuły

article
Jak zapobiec przeciekaniu podczas okresu?
Większość dziewczyn przynajmniej raz w życiu bała się, że podpaska przecieknie w czasie okresu.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/przeciekanie-podczas-okresu/
Czas czytania (3) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/1M1xWX0O449QqTvHCLVJwm/650d0006d274573621a944a35821ad51/shutterstock_1976678564.jpg?w=1920
pl