Jak radzić sobie z okresem?

0
Młoda dziewczyna leży na łóżku z lekko ugiętymi nogami. Rękami trzyma się za brzuch. Na jej twarzy widać smutek i ból.Młoda dziewczyna leży na łóżku z lekko ugiętymi nogami. Rękami trzyma się za brzuch. Na jej twarzy widać smutek i ból.

Okres dla jednych może być łatwy, a dla innych trudny i bolesny. Podczas okresu i tak zazwyczaj czuje się dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – rozpieszczaj się czekoladą lub weź ciepły prysznic. Jakie są jeszcze sposoby na radzenie sobie z okresem i jak on przebiega?

Jak przetrwać okres?

Kumpela proponuje Ci dwudniowy wypad do kuzynki, która studiuje w innym mieście, a Ty gorączkowo zastanawiasz się, kiedy dostaniesz okres, aby przypadkiem nie pokrył się z wyjazdem. Tylko po co?

Wrzuć na luz! Minęły czasy zamykania się w domu podczas „tych” dni. Wiesz, że nie musisz się ograniczać z powodu miesiączki. Wręcz przeciwnie! Powinnaś pozwalać sobie na więcej, właśnie dlatego, że jesteś kobietą. Rozpieszczać się, bo na to zasługujesz. W końcu mężczyźni nie muszą co miesiąc przejmować się okresem. Odbijmy to sobie! Zobacz, jak radzić sobie z okresem!

Dzień pierwszy – spędź go tak, jak lubisz

arrow-white

Wiemy, że najgorszy... Oto nasze sposoby na bolesne miesiączkowanie. Potrzebna Ci jest spora dawka przyjemności. Na początek zrób sobie pucharek lodowy z bitą śmietaną i sporą dawką orzeźwiających owoców. Zaproś koleżanki na ploty przy lodach. Miło? A może być jeszcze milej! Co powiesz na filmowy wieczór z bohaterami ulubionych filmów? A co! Najlepiej się ich ogląda leżąc w swoim cieplutkim łóżeczku. A dzięki niezawodnej ochronie, jaką zapewnią Ci podpaski Always Classic zapomnisz, że w ogóle masz okres! zapomnisz, że w ogóle masz okres!

Dzień drugi – popływaj lub zażyj trochę ruchu

arrow-white

Zastanawiasz się czy można się kąpać podczas okresu? Ależ oczywiście! Dla rozluźnienia spiętych mięśni udajemy się na basen i dużo pływamy! Intensywnie przepływamy go wzdłuż i wszerz, ile sił w rękach i nogach. Po co? Głównie dla tego cudownego uczucia zmęczenia – i zadowolenia z siebie, bo w końcu zrobiłyśmy coś dla siebie ;-) A dla pewnej ochrony wybierz tampony Tampax Pearl, rozmiar Super. Drugi dzień okresu to najbardziej obfite krwawienie.. Drugi dzień okresu to najbardziej obfite krwawienie.

Czytaj więcej o pływaniu podczas okresu

Dzień trzeci – zrób coś dla siebie

arrow-white

Pamiętaj – miesiączka nie oznacza ograniczeń i wyrzeczeń! Chciałaś pójść do fryzjera? Śmiało! Przyjdź nawet nieco wcześniej, aby dokładnie obejrzeć katalogi. Może jest w nich ładniejsza fryzurka niż ta, którą sobie wymyśliłaś. Zmiana wizerunku? Jak zawsze na lepsze ;-)

Dzień piąty – wyszalej się na imprezie

arrow-white

Ciesz się chwilą! Imprezka? A jakże! Zawsze to miło poznać nowych ludzi, potańczyć do rana, pośmiać się jak nigdy. Oj, potrafisz się bawić na mieście! Za moment wrócisz do domu, a wszystko inne też wróci do swojego stałego rytmu. Jak widzisz, okres wcale nie musi być taki straszny, jak o nim mówią, a jeśli jeszcze dodatkowo będziesz dbać w tym czasie o swoje dobre samopoczucie, to już w ogóle bułka z masłem.

Pierwszy okres
Pierwszy okres
Menstruacja
Menstruacja

Powiązane artykuły

article
Jak przebiega okres i jak sobie z nim radzić?
Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności.
/miesiaczka/pierwsza-miesiaczka/jak-radzic-sobie-z-okresem/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/2eGWSnmwblcULFx5G0LHuj/69f68218e8ea822a5bf05367009484e3/shutterstock_2128946312.jpg?w=1920
pl