Jak radzić sobie z okresem?

0
Jak radzić sobie z okresem?Jak radzić sobie z okresem?

Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – rozpieszczaj się czekoladą lub weź ciepły prysznic.

Kumpela proponuje Ci dwudniowy wypad do kuzynki, która studiuje we Wrocławiu. A Ty gorączkowo zastanawiasz się, kiedy dostaniesz okres, aby przypadkiem nie pokrył się z terminem wyjazdem. Tylko po co?

Wrzuć na luz! Minęły czasy zamykania się w domu podczas „tych” dni. Wiesz, że nie musisz się ograniczać z powodu miesiączki. Wręcz przeciwnie! Powinnaś pozwalać sobie na więcej, właśnie dlatego, że jesteś kobietą. Rozpieszczać się, bo na to zasługujesz. W końcu mężczyźni nie muszą co miesiąc przejmować się okresem. Odbijmy to sobie! Zobacz, jak radzić sobie z okresem!

1. Dzień pierwszy.

Wiemy, że najgorszy... Jak sobie z nim poradzić? Potrzebna Ci jest spora dawka przyjemności. Na początek zrób sobie pucharek lodowy z bitą śmietaną i sporą dawką orzeźwiających owoców. Zaproś koleżanki na ploty przy lodach. Miło? A może być jeszcze milej! Co powiesz na filmowy wieczór z bohaterami ulubionych filmów? A co! Najlepiej się ich ogląda leżąc w swoim cieplutkim łóżeczku. A dzięki niezawodnej ochronie, jaką zapewnią Ci podpaski Always zapomnisz, że w ogóle masz okres!

2. Dzień drugi.

Dzisiaj już nie leniuchujemy! Wręcz przeciwnie. Jak sobie z nim radzimy? Dla rozluźnienia spiętych mięśni udajemy się na basen! Intensywnie przepływamy go wzdłuż i wszerz, ile sił w rękach i nogach. Po co? Głównie dla tego cudownego uczucia zmęczenia – i zadowolenia z siebie, bo w końcu zrobiłyśmy coś dla siebie ;-) A dla pewnej ochrony wybierz tampony Tampax, rozmiar Super. Drugi dzień okresu to najbardziej obfite krwawienie.

3. Dzień trzeci.

Pamiętaj – miesiączka nie oznacza ograniczeń i wyrzeczeń! Chciałaś pójść do fryzjera? Śmiało! Przyjdź nawet nieco wcześniej, aby dokładnie obejrzeć katalogi. Może jest w nich ładniejsza fryzurka niż ta, którą sobie wymyśliłaś. Zmiana wizerunku? Jak zawsze na lepsze ;-)

4. Dzień czwarty.

Patrz, to już weekend! Ale ten czas leci! Chwytaj za słuchawkę i dzwoń do kumpeli, że do tego Wrocka to Ty jednak jedziesz! Pakowanie raz, dwa trzy! Ale będzie zabawa! Nie zapomnij spakować opakowania Tampaxów i wkładek Discreet na ostatni dzień okresu!

5. Dzień piąty.

Ciesz się chwilą! Imprezka? A jakże! Zawsze to miło poznać nowych ludzi, potańczyć do rana, pośmiać się jak nigdy. Oj, Wrocław potrafi się bawić! Za moment wrócisz do domu, a wszystko inne też wróci do swojego stałego rytmu ;-)

Pierwszy okres
Pierwszy okres
Menstruacja
Menstruacja

Powiązane artykuły

article
Jak radzić sobie z okresem?
Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności.
/miesiaczka/pierwsza-miesiaczka/jak-radzic-sobie-z-okresem/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl