Czy można pływać podczas okresu?

0
Czy można pływać podczas okresu?Czy można pływać podczas okresu?

„Czy można pływać podczas miesiączki?” Często o to pytacie. Niezależnie od tego, czy w upalny letni dzień chcesz wykąpać się w jeziorze, czy zimą popływać na krytym basenie, nie ma powodu, dla którego nie mogłabyś tego robić podczas okresu. Oto cztery pomocne wskazówki dotyczące pływania w czasie miesiączki.

1. Zawsze noś tampon

Czy można pływać podczas miesiączki mając założony tampon? Tak, kąpiel w czasie miesiączki jest bezpieczna, o ile założyłaś tampon. Tampony będą zbierać płyn menstruacyjny, zanim wydostanie się na zewnątrz – nie musisz się martwić, ślady krwi nie pojawią się w wodzie. Tampony TAMPAX Pearl i TAMPAX Compak Pearl to świetny wybór, ponieważ zapobiegają przeciekaniu nawet podczas pływania. (Pamiętaj: nie noś tamponu dłużej niż osiem godzin).

Zanim zaczniesz pływać w basenie podczas okresu, przećwicz prawidłowe zakładanie tamponu. Pamiętaj również o schowaniu wystającego sznureczka – teraz jesteś gotowa na wodne szaleństwa.

2. Skuteczna ochrona zawsze pod ręką

Dzięki TAMPAX Compak Pearl nikt nie zauważy, że masz okres. Tampony są dostępne w małych opakowaniach, które mieszczą się w dłoni, kieszeni czy w małej torebce. Nikt się nie zorientuje, że masz je ze sobą. Możesz także nosić dodatkowe tampony dla przyjaciółek. Tampony TAMPAX Compak Pearl to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz popływać podczas miesiączki.

3. Uważaj na przebarwienia skóry

Podczas okresu na twarzy mogą pojawić się wypryski i przebarwienia, co może popsuć Ci zaplanowany dzień nad wodą. Jeśli w czasie miesiączki chcesz popływać, sięgnij po krem przeciwsłoneczny specjalnie przeznaczony do twarzy – koniecznie z wysokim filtrem SPF. Zastosuj też nawilżający krem koloryzujący, aby wyrównać koloryt cery i ukryć zaczerwienienia. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wybierz modny look: załóż duże okulary przeciwsłoneczne i kapelusz lub czapkę z daszkiem, które pasują do Twojego stylu i odwrócą uwagę od niedoskonałości skóry.

4. Zapobiegaj zatrzymywaniu wody w organizmie i skurczom

Na plaży lub przy basenie nie chcesz, żeby dokuczał Ci ból brzucha. Unikaj słonych, smażonych i niezdrowych potraw oraz kofeiny. Dużo pij, najlepiej wodę czy ziołową mrożoną herbatę, chłodną orzeźwiającą lemoniadę lub jedz świeże owoce i warzywa. Na skurcze dobrze robi gorąca woda, możesz dodać do niej cytrynę, aby zmniejszyć uczucie obrzmienia i opuchnięcia. Sprawdź, co jest dla Ciebie najlepsze i zacznij to stosować.

Czy możesz pływać w czasie okresu? Tak! Po prostu pamiętaj o zabraniu ze sobą tamponu!

Pływanie podczas okresu
Pływanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Czy można pływać podczas okresu?
„Czy można pływać podczas miesiączki?” Często o to pytacie.
/miesiaczka/tampony/czy-mozna-plywac-podczas-okresu/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl