Higiena intymna na co dzień i podczas okresu

0
Zbliżenie na różowy kwiatek typu gerber, który dziewczyna trzyma na lewym biodrze przy linii białych majtek.Zbliżenie na różowy kwiatek typu gerber, który dziewczyna trzyma na lewym biodrze przy linii białych majtek.

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Spis treści:

1. Higiena intymna podczas okresu

arrow-white

Higiena intymna podczas miesiączki jest jak poranny prysznic. Konieczna. Jak prawidłowo o nią dbać? Dobieraj rodzaje środków higienicznych odpowiednio do intensywności krwawienia. Tampaxy i podpaski Always możesz zmieniać co 2-4 godziny, a gdy krwawienie zelżeje – przynajmniej 4 razy na dobę. Aby czuć się komfortowo i odlotowo, używaj podpasek ze skrzydełkami, np. Always Ultra Sensitive, które dodatkowo posiadają delikatną, miękką jak bawełna powłoczkę, pozwalającą skórze swobodnie oddychać.

Czytaj więcej o okresie w naszym artykule

2. Codzienna higiena intymna

arrow-white

Umiarkowany czyścioszek powinien myć okolice intymne dwa razy dziennie. Wystarczy do tego woda i kropla płynu do higieny intymnej. Unikaj jak ognia zwykłego mydła czy płynu do kąpieli! Środki te wysuszają błonę śluzową, która wyściela narządy płciowe. Nie podmywaj się gąbką ani myjką, ponieważ wnikający w nie złuszczony nabłonek skóry jest prawdziwą ucztą dla bakterii. A! I koniecznie wycieraj się SWOIM WŁASNYM ręcznikiem, od przodu do tyłu. Jasne?

3. Higiena intymna przy problemach z infekcjami

arrow-white

Mimo wszystko cierpisz na nawracające infekcje? Spróbuj wprowadzić w życie kilka porad:

  • śpij nago albo w bawełnianej bieliźnie, ponieważ spodnie od piżamy ograniczają dopływ powietrza;
  • z tego samego powodu nie zakładaj ciasnych spodni i nylonowych rajstop;
  • zrezygnuj z długich, gorących kąpieli, bo osłabiają organizm i wypłukują z pochwy „dobre” bakterie;
  • unikaj korzystania z publicznych toalet;
  • zamiast słodyczy (wysoki poziom cukru sprzyja namnażaniu się bakterii), podjadaj jogurty z kulturami żywych bakterii;
  • na co dzień używaj wkładek higienicznych Discreet Air zapewniających swobodny przepływ powietrza albo delikatnie perfumowanych, zielono-żółtych Discreet Deo, które zapewniają świeży zapach przez cały dzień.

4. Co zrobić, gdy prawidłowa higiena intymna nie wystarcza?

arrow-white

Jeśli tylko poczujesz świąd, pieczenie, zmiany skórne, ból podczas oddawania moczu, wzmożone, serowate lub brzydko pachnące upławy, natychmiast udaj się do ginekologa. Bez żadnych oporów. Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze. Pamiętaj o tym i nie wstydź się. Kobiece okolice intymne są bardzo delikatne i narażone na wiele infekcji. To, że masz problemy nie znaczy, że lekarz pomyśli, że nie dbasz o siebie! Każda z nas inaczej może przechodzić infekcje intymne, jedne łapią je częściej, inne rzadziej. Dlatego nie zastanawiaj się, jak zostaniesz odebrana w gabinecie. Działaj szybko i zdecydowanie!

Wizyta u ginekologa – sprawdź, jak się przygotować

A Ty jak dbasz o higienę intymną?

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną?
Higiena
Higiena

Powiązane artykuły

article
Jak dbać o higienę intymną podczas okresu i na co dzień?
Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej?
/moje-cialo/cialo-w-okresie-dojrzewania/jak-prawidlowo-dbac-o-higiene-intymna/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/27rRXAngYdRSScpt6LPi9V/4bd44987a1315a3e2c9de64055618401/shutterstock_1373047115.jpg?w=1920
pl