Jak założyć, kiedy wymienić i jak wyrzucić podpaskę?

0
Grafika z napisem Discreet DEO Waterlily Multiform. Na dole z prawej strony grafiki widoczna jest wkładka higieniczna.Grafika z napisem Discreet DEO Waterlily Multiform. Na dole z prawej strony grafiki widoczna jest wkładka higieniczna.

Gratulacje, jeśli właśnie dostałaś pierwszą miesiączkę!

To znak, że dojrzewasz. Jeśli właśnie zaczęłaś miesiączkować lub po prostu chcesz się dowiedzieć, jak używać podpasek, aby zawsze być przygotowaną, przeczytaj nasz artykuł!

Umiejętność korzystania z podpaski higienicznej zapewni Ci pewność siebie podczas okresu, no i oczywiście czystą bieliznę.

1. Jak założyć podpaskę?

arrow-white

Używanie podpasek jest bardzo proste, dlatego z łatwością się tego nauczysz.

Oto instrukcja: Rozpocznij od umycia rąk mydłem.

  1. Wyjmij podpaskę z opakowania.

  2. Odklej podpaskę od jednorazowej osłonki, w którą jest zawinięta i usuń pasek papieru przykrywający lepką część podpaski. Wyrzuć osłonkę i pasek do kosza.

  3. Przyklej podpaskę lepką stroną do bielizny. Jeśli Twoja podpaska ma skrzydełka, owiń je wokół brzegów majtek.

Gotowe! Nie zapomnij umyć rąk, gdy skończysz.

Jeśli już wiesz, jak założyć podpaskę, powinnaś także potrafić ją wymienić. Kiedy będziesz na to gotowa, po prostu odklej podpaskę od majtek, zawiń ją w papier toaletowy lub opakowanie kolejnej podpaski, której użyjesz i wyrzuć do kosza. Nigdy nie spłukuj podpaski w toalecie! Może to spowodować jej zapchanie.

Tadam! Właśnie nauczyłaś się używać podpasek!

Teraz pora wybrać podpaskę odpowiednią dla Ciebie. Zalecamy podpaski ALWAYS Ultra . Mają specjalny chłonny wkład, który zamienia ciecz w żel – a żel przecież nie przecieka! Oznacza to, że płyn menstruacyjny nie ma kontaktu ze skórą, dzięki czemu masz uczucie suchości i wygody. ALWAYS Ultra dostępne są w kilku rozmiarach i mają różne stopnie chłonności, dzięki czemu możesz dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Poznaj wszystkie rodzaje podpasek Always

2. Jak często należy zmieniać podpaskę?

arrow-white

Zalecamy wymianę podpaski co 4 do 8 godzin. Jeśli miesiączka jest obfita, możesz ją wymieniać częściej. Jeśli nosisz podpaskę zbyt długo, może ona zacząć przeciekać, dlatego co jakiś czas sprawdzaj stan podpaski, aby wiedzieć kiedy wymaga zmiany.

Pamiętaj też o tym, że zmiana podpaski to również dbanie o higienę – noszenie jednej zbyt długo może doprowadzić do infekcji lub nieprzyjemnych odparzeń czy podrażnień delikatnej skóry okolic intymnych.

Jeśli korzystasz z podpaski na noc, możesz wybrać ALWAYS Ultra Secure Night, która zapewni lepszą ochronę przed przeciekaniem, nawet jeżeli wiercisz się przez sen.

Teraz, gdy wiesz, jak założyć podpaskę, możesz czuć się pewnie podczas okresu i nie bać się przykrych niespodzianek #JakDziewczyna!

Sprawdź, czy możesz pływać z podpaską

3. Jak i gdzie wyrzucić podpaskę?

arrow-white

Gdy zmieniasz podpaskę

Jeśli zmieniasz podpaskę (to znaczy zdejmujesz starą i zastępujesz ją nową), możesz owinąć zużytą podpaskę opakowaniem nowej podpaski, którą właśnie założyłaś.

Na jednorazowych opakowaniach podpasek ALWAYS przyklejony jest specjalny pasek zabezpieczający, który bardzo ułatwia to zadanie. Musisz tylko zdjąć zużytą podpaskę, owinąć ją opakowaniem nowej podpaski, a całość dobrze zwinąć i zabezpieczyć właśnie tym paskiem. Później wystarczy wyrzucić ją do kosza i umyć ręce. To naprawdę proste.

Gdzie wyrzucić podpaskę, kiedy nie zakładasz nowej

Jeśli zdejmujesz zużytą podpaskę i nie zakładasz nowej, bo Twój okres już się skończył, zwiń ją tak, żeby nie było widać jej zawartości i wyrzuć do kosza. Możesz też owinąć podpaskę kawałkiem papieru toaletowego, zanim wrzucisz ją do śmieci.

Gdzie wyrzucić podpaskę, kiedy jesteś w domu

Wyrzucanie podpasek w domu jest całkiem proste, musisz tylko przestrzegać jednej żelaznej zasady. Nigdy nie spłukuj ich w toalecie, ale wyrzucaj do kosza! Reszta zależy już od Ciebie.

  • Jeśli masz własną łazienkę i sama w niej sprzątasz, możesz śmiało wrzucić zużytą podpaskę do łazienkowego kosza.
  • Możesz też zwinąć ją tak, by jej zawartość znalazła się w środku – łatwo to zrobisz dzięki warstwie kleju na zewnętrznej części podpaski.
  • A kiedy już ją zwiniesz, możesz dodatkowo owinąć ją albo kawałkiem papieru toaletowego, albo opakowaniem nowej podpaski, którą właśnie zakładasz.

Gdzie wyrzucić podpaskę, kiedy jesteś poza domem

Wyrzucanie podpasek w domu koleżanki wygląda mniej więcej tak samo jak we własnym domu.

Jeśli jednak nie masz pod ręką opakowania, możesz dodatkowo owinąć zwiniętą podpaskę kawałkiem papieru toaletowego. Pomyśl o osobach, które będą korzystać z łazienki po Tobie. Otworzenie kosza, w którym leży niedbale wrzucona i rozwinięta zużyta podpaska, na pewno nie będzie dla nikogo przyjemne.

Czytaj więcej o podpaskach, tamponach i wkładkach higienicznych

Podpaski
Podpaski
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu
Menstruacja
Menstruacja
Obfite miesiączki
Obfite miesiączki

Powiązane artykuły

article
Jak założyć, kiedy wymienić i wyrzucić podpaskę?
Gratulacje, jeśli właśnie dostałaś pierwszą miesiączkę!
/miesiaczka/podpaski-higieniczne/jak-zalozyc-podpaske/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/7dnXptiK51oqmncaZd43Eu/a1e99f09cc97fee8124af66aadd343bf/08001090170354_C1N1.png?w=1920
pl